מודמי ADSL.... - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מודמי ADSL....

אורח athlon

Recommended Posts

אורח athlon

איזה כדאי את הסמסונג הפנימי לPCI או אתה של אלקטרז?

ממה שאני מבין לזה של אלקטרז צריך להתחבר דרך IP של רשת מקומית ורק אז הוא יוצא לאינטרנט, ולמעשה צריך להגדיר כמו הגדרות PROXY במחשב כדי שתתאפשר בכלל גישה לאינטרנט(בדיוק כמו שאני צריך להגדיר כשאני רוצה לשתף את האינטרנט בין שני המחשבים ברשת המקומית שלי), והדבר הזה נראה לי רקוב מהיסוד שלו. אתה המודם הזה צריך לחבר לכרטיס רשת.

האופציה השנייה היא מודם ADSL של סמסונג, שלא הצלחתי למצא עליו שום ביקורת בשום מקום, וחיפוש בGOOGLE עליו מעלה פרטים אך ורק באתר היצרן. לא ייצאו למודם הזה שום דרייברים באתר היצרן, וצריכים להסתפק בדרייברים שמסופקים בתקליטור בעת הרכישה(בדיוק כמו מודמי ה56K הקבריים האלה). כמו-כן, דף הוראות ההתקנה של המודם הזה הוא עלוב מאוד והשם "BEZEQ" מופיע בו, וזה יותר נראה כאילו מדובר באיזה מוקם קברי שפותח במיוחד עבור נזק, ולא ייצאו לו שום דרייברים עתידיים ולא תהיה לו תמיכה במערכות הפעלה עתידיות.

שני המודמים האלה הם מאוד יקרים, משהו כמו 100 דולר, ואני לא מתכוון להקבר עם מודם שאחרי חצי שנה-שנה לא יצאו לו דרייברים ואני אקבר איתו. מצד אחד לאקטל יש כאן יתרון, כי הוא מתחבר לכרטיס רשת וז"א שהוא לא צריך דרייברים. מצד שני, הסמסונג נותן חיבור שפוי שלא צריך להגדיר אותו כאיזה רשת מקומית או מכואב מתוסבך כזה, רק הבעיה שלו: לא נראה לי יעדכנו לו בכלל דרייברים בעתיד.

יאמר לרעתו של האלקטרז, שצריך לרכוש מנזק, שעלולים לקבל מודם משומש גם אם משלמים מחיר מלא על חדש. שאלתי את , האם כשאני _קונה_ מודם מהם, לא חוכר אותו, האם יש סכנה שאני אקבל מודם של לקוח שביטל עיסקה/הפסיק את השירות אז הם אמרו לי בגאווה ובראש מורם: "כן", יכול מאוד להיות, אבל בסה"כ אתה תקבל מודם שעובד. הרמתי את הקול עליהם ושאלתי אותם: מודם שעובד? מודם שעובד?!?!? אני משלם על מודם חדש YOU BLOODY IDIOT ואני מקבל מודם משומש??!?!?!?!?! ועוד לא בהנחה?"!?!?!?! מהההההה זה? מילא אם הייתי חוכר, או מקבל הנחה של 60 אחוז על מודם משומש, אבל לשלם על חדש ולקבל משומש?!?!??!?! זה כבר עובר כל גבול. רק העניין הזה של המודמים מוציא לי את כל החשק מהלזמין ADSL....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לסמסונג אין דרייברים?

חחחחחחח...... 2.3.7

http://www.sem.samsung.com/support/edownload/mlist.jsp?code=P20A

חוץ מזה, הדגם של החיצוני של סמסונג באמת עושה קצת בעיות כי אין לו שתומכים 100% בXP אז לכן בXP הוא יעשה קצת בעיות (לא הדגם PCI.....).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ^Rockford

לא ללכת על האלקטל אם נתנה לך אלטרנטיבה מצויינת ולדעתי היא הסמסונג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח athlon

רוקפורד, תגיד לי אתה מכיר משהו שהצליח לשחק עם המודם ADSL של למשחקי און-ליין או לשרתים של הZONE של מיקרוסופט?

ואני שואל את אותה שאלה לגבי האלקטרז, כי לפי מה שאני רואה מדובר במודם רקוב שמתחבר דרך מקומית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ^Rockford

אם יש אדם שיוכל לענות על השאלה הזאת כמו שצריך הוא Gil...

הוא רכש את המודם של ונראה לי שהוא מסתדר איתו מצויין.

לגבי האלקטל הצולע לא נתקלתי בבעיות בסגנון שציינת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא צריך להגדיר שום דבר למודם של אלקטרז...

הוא מתחבר לכרטיס הרשת ומזוהה אוטומטית.

ההגדרות היחידות שצריך לשנות הן ההגדרות של ההתחברות לספק ואת זה, אני מאמין, צריך לעשות גם במודם של ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת אני לא יודע מאיפה אנשים מוצאים את השטויות האלה על אלקטל.

בטח רק בגלל שבזק עובדת איתו...

עד כמה שאני יודע אלקטל הוא אחד המודמים הטובים ביותר (עם לא הטוב) לADSL.

אתה רוצה לדבר ת'כלס, אתה מוזמן.

האלקטל, בתור מודם חיצוני, מתחתבר דרך החיבור הבוגר הנפוץ והיציב ביותר שיש כיום - חיבור הethernet.

(בינתיים הרבה יותר טוב מהUSB)

מהבחינה הזו הוא גם תופס פחות משאבים. (אין צורך להתקין דרייברים לכרטיס PCI חדש... וגם הוא אינו תופש מקום בסלוט עם יש כרטיס רשת בלוח אם)

א-י-ן צ-ו-ר-ך להגדיר דבר מהבחינה הזאת.

מבחינת החיבור לבזק (עד כמה שזה נוגע להם) - יש צורך להגדיר את הVPN (פרוטוקול הPPTP) הדפוק ב-כ-ל המודמים...

(אם אילו ההגדרות שהתכוונת אליהם)

מודמים מסוימים מאפשרים לך לעקוף את זה ע"י ביצוע PPP בעצמם. (כגון המודם של אלקטל)

במצב כזה אין צורך להגיד כ-ל-ו-ם על המחשב והוא מחובר כמו בFRAME RELAY. מה גם שPPP פותר הרבה בעיות שהPPTP\VPN יוצרים.

גם אם הסמסונג מאפשר זאת (לא בטוח) אני בספק עם הוא עושה את זה טוב יותר מהאלקטל,

שגם מוסיף פיירוול עם רוצים, NAT\PAT לכל המחשבים ברשת , DNS , DHCP וכו וכו.

פשוט ראוטר שלם.

תכונות אלו לסמסונג יהיה קשה לספק כיוון שהוא נכבה ביחד עם המחשב, בעוד האלקטל עומד בתור ראוטר וספק תקשורת עצמאי.

אני בספק עם למי שיש והתנסה בחיבור הPPP לרשת ע"י האלקטל יחליף אותו בעד איזשהו מודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם ISRALIEN... באמת כשהמודם עובד ב PPTP יש איתו מספר בעיות

אבל לאחר תהליך יחסית פשוט(אם לא מאוד, במיוחד למשתמש כמו ATHLON) המודם יכול לעבוד גם ב PPP ומחובר תמידית לאינטרנט!

שיהיה לך בהצלחה ומקווה שתעשה את ההחלטה הנכונה וטובה ביותר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח athlon

באמת אני לא יודע מאיפה אנשים מוצאים את השטויות האלה על אלקטל.

בטח רק בגלל שבזק עובדת איתו...

עד כמה שאני יודע אלקטל הוא אחד המודמים הטובים ביותר (עם לא הטוב) לADSL.

אתה רוצה לדבר ת'כלס, אתה מוזמן.

האלקטל, בתור מודם חיצוני, מתחתבר דרך החיבור הבוגר הנפוץ והיציב ביותר שיש כיום - חיבור הethernet.

(בינתיים הרבה יותר טוב מהUSB)

מהבחינה הזו הוא גם תופס פחות משאבים. (אין צורך להתקין דרייברים לכרטיס PCI חדש... וגם הוא אינו תופש מקום בסלוט עם יש כרטיס רשת בלוח אם)

א-י-ן צ-ו-ר-ך להגדיר דבר מהבחינה הזאת.

מבחינת החיבור לבזק (עד כמה שזה נוגע להם) - יש צורך להגדיר את הVPN (פרוטוקול הPPTP) הדפוק ב-כ-ל המודמים...

מודמים מסוימים מאפשרים לך לעקוף את זה ע"י ביצוע PPP בעצמם. (כגון המודם של אלקטל)

במצב כזה אין צורך להגיד כ-ל-ו-ם על המחשב והוא מחובר כמו בFRAME RELAY. מה גם שPPP פותר הרבה בעיות שהPPTP\VPN יוצרים.

גם אם הסמסונג מאפשר זאת (לא בטוח) אני בספק עם הוא עושה את זה טוב יותר מהאלקטל,

שגם מוסיף פיירוול עם רוצים, NAT\PAT לכל המחשבים ברשת , DNS , DHCP וכו וכו.

פשוט ראוטר שלם.

תכונות אלו לסמסונג יהיה קשה לספק כיוון שהוא נכבה ביחד עם המחשב, בעוד האלקטל עומד בתור ראוטר וספק תקשורת עצמאי.

אני בספק עם למי שיש רשת והתנסה בחיבור הPPP לרשת ע"י האלקטל יחליף אותו בעד איזשהו מודם.

סוף סוף אני רואה תשובה עניינית בפורומים האלה.

לגבי מה שמוצאים ולא מוצאים במודמים של אלקטל, אני באמת מצאתי EXPLOIT במודם הזה שמאפשר לצרוב לו FRIMWARE מרחוק.

כן, אני התכוונתי להגדרות של הVPN, וממה שאני שמעתי דווקא מאנשים פה זה שהמודם של סמסונג הוא היחידי שמאפשר התחברות PPP בניגוד לPPTP של המודמים של אלקטל.

אתה מוכן בבקשה להסביר לי איך אני יכול להתחבר בPPP עם המודם של אלקטל? או מה צריך להגדיר לו כדי שהוא יעבוד בצורה הזאתי?

מבחינת מערכת ההפעלה כמובן, כי אני לא מתכוון לעשות שינויים למודם הזה אלא להשאיר אותו כפי שהוא.

ומספר הערות לדיון, בכדי לחדד כמה דברים:

-כשאני דיברתי על המודם של סמסונג אני התכוונתי למודם הPCI של סמסונג לADSL ולא לזה לUSB.

-עוד סיבה שגורמת לי ליטות לטובתו של האלקטל היא האפשרות להשתמש בו בריבוי מערכות הפעלה, אפילו בלינוקס, כי המודם הזה לא צריך דרייבר אלא רק צריך להתקין את הדרייבר(למרות שבלינוקס זה הולך אחרת ועושים לזה COMPILE לKERNEL) לכרטיס הרשת ואפשר לעבוד עם המודם הזה בכל מערכת הפעלה שהיא. עם מודם פנימי PCI אני חושש להיקבר איתו במידה ולא ייצאו לו עידכוני למערכות הפעלה עתידיות, ואם אני כבר מזמין חיבור ADSL ומשקיע כסף אני מתכוון שהציוד ישאר לפחות לשנתיים וחצי שלוש, גם אחרי שאני כבר לא אהיה פה כי אנשים אחרים יצטרכו להשתמש בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"Its not a bug, Its a Feature!"

:lol::lol:

ה"EXPLOIT" הזה בוטל לגמרי בגרסה 270 של מערכת ההפעלה של המודם, כאשר בוטל לגמרי הTFTP.

(שנועד כדי שספק הADSL שלך יוכל לעדכן את המודם מרחוק.)

בכל מקרה, כבר לא אקטואלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח athlon

בסיידר, נניח שאני מחליט ללכת על המודם של אלקטל, אתה מוכן בבקשה לומר לי מה צריך לעשות כדי להפעיל אותו בPPP?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כבר כתוב איזה זיליון פעמים בפורום! ;D

כאן

למרות שיש שם המון דברים שלא הכרחיים\מדויקים ואפשר לשפר את העניין עוד הרבה...

הכי טוב יהיה להסתכל בפורום המיועד לזה ולקרוא איך זה התפתח מההתחלה.

תוכל גם ליצור איתי קשר באייסיקיו ואני אתמצת לך את הדברים... :)

(או אם יש שאלות)

רון קופר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח athlon

טוב, אז לפי מה שאני מבין אני צריך רק לעשות את שלב מספר 4 ואתה השלב האחרון, כי אני הולך לחבר את המודם ישירות לכרטיס הרשת במחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...