עזרה לגבי המפרט הבא: (4.5K-5K) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה לגבי המפרט הבא: (4.5K-5K)

asafmor

Recommended Posts

ברצוני לקנות מחשב גיימינג , הרכבתי את המחשב הנ"ל , רציתי לקבל הצעות להוזלת המחיר (האם דרוש מארז כזה יקר באמת? או שאפשר להתפשר?,האם כרטיס מסך של חברת INNOVISION שווה משהו?) בבקשה לתת הערות ולעזור לי! תודה (התקציב שלי עומד על כ 4500-5000 אבל אשמח לרדת מהמחיר הזה )

מעבד

Intel i5 760 2.8GHZ 8MB LGA1156 BOX);

₪1000

קירור למעבד

Scythe Mugen 2 Rev. B CPU Cooler All Sockets,

₪240

לום אם

Gigabyte GA-P55-USB3,

₪640

זכרון

Corsair CMV4GX3M2A1333C9 4GB 1333MHZ Dual Channel 2GBX2 CL9,

₪425

הארד דיסק

SEAGATE ST31500341AS 1.5TB SATA2 7200RPM 32MB,

₪430

צורב

LG GSA-GH22NS40 DVDRWX22 SATA BLACK BULK,

₪110

כרטיס מסך

Innovision I-Chill Geforce Fermi GTX460 1GB PCIE,

₪1000

מארז

ANTEC Nine Hundred II,

₪635

ספק

Antec EarthWatts EA500 500W Retail,

₪290

סה"כ מחיר לכל המוצרים:₪4770

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. מה התקציב המקסימלי? נא לציין בבירור בכותרת הת'רד! K5

האם לנצל את כל התקציב או לנסות לחסוך? לחסוך

במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?

2. מה הם השימושים הצפויים של המחשב (לדוגמא - עבודה משרדית, תכני HD, משחקים, עריכה, גרפיקה וכדומה)? משחקים

א) יש לציין את התוכנות העיקריות בהן יעשה שימוש ואת אופן השימוש (מזדמן/תדיר/לפרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד גם/בעיקר למשחקים:

* אם המסך לא כלול במפרט, מה הגודל ו/או הרזולוציה הטבעית (מקסימלית) של המסך הקיים?

* לאיזה סוג משחקים המפרט מיועד? FPS

* לאילו הגדרות גרפיות המפרט מיועד (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות

3. האם יש צורך בציוד היקפי (מסך, רמקולים, מקלדת ועכבר וכדומה)? לא

4. האם יש רכיב בו אין צורך במפרט (כונן דיסקטים, צורב למשל)?

5. במידהויש צורך במפרט חלקי בלבד, יש לציין במדויק אילו חלקים כבר קיימים ואילו צריך לכלול במפרט.

6. עד כמה השקט של המפרט חשוב בסולם של 1 עד 10 (10=השקט קריטי)? 8

7. האם מתוכנן (קל/בינוני/כבד)? האם מי שישתמש במחשב מתמצא ויודע לבצע אוברקלוק? קל אם בכלל..

8. האם יש צורך לכלול (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא

9. האם יש העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא, די לציין איזור מגורים.לא

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן (תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/ESATA או למשל דרישה למארז קומפקטי במיוחד)? לא

11. האם מתוכנן שדרוג משמעותי של המפרט בהמשך (למשל, הוספה של כרטיס מסך חזק בהרבה)?

12. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג למעבד/זיכרון כן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבט כללי על המפרט, במידה ואתה לא עושה OC כבד אפשר לקחת קירור זול יותר ולחסוך 100 שקלים, זכרונות גם כן ניתן לקחת זולים יותר מארז וספק אפשר להחליף לאחרים אם תרצה ולחסוך כמה מאות שקלים.

כדי שנוכל לעזור לך לעומק, ענה על 12 השאלות שלינק הבא ותוסיף את השימושים והתקציב שלך לכותרת גם כן-

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=51049.0 אם לא תעשה זאת לא נוכל לעזור לך והדיון ינעל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי! תודה על התגובה , תיקנתי את מה שביקשת , אשמח אם תפרט לי יותר על הדברים הבאים:

אפשר לקחת קירור זול יותר ולחסוך 100 שקלים, גם כן ניתן לקחת זולים יותר מארז וספק אפשר להחליף לאחרים אם תרצה ולחסוך כמה מאות שקלים.

כמו כן רציתי לדעת אם ההבדלים בין החברות שמייצרות את הכרטיסי מסך הם קריטיים? (INNOVISION במקרה שלי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה גודל המסך שיחובר למחשב (יותר נכון רזולוציה טבעית (הכי גבוהה שלו))?

בנוגע למה שרשמתי:

-מעבד גרסת Tray מגיע ללא שום אביזרים (גם לא קירור), לכן הוא בד"כ זול יותר- ניתן למצוא את המעבד הזה ב900 שקלים שזה כבר חיסכון של כ-100 שקלים.

-אל המעבד הזה, במידה ואתה לא עושה אוברקלוק כבד, ניתן לקחת קירור פריזר 7 פרו של AC או TX3 של קולרמסטר שעולים סביב ה100-130 שקלים (הפריזר מעט שקט יותר במאמץ ממומש) שיחזיקו את המעבד על טמפרטורות טובות.

-בעקבות ירידת מחירים של הזכרונות בשבועות האחרונים, ניתן כבר למצוא זכרונות מהירים זולים כגון Kingston 1600Mhz מסדרת באיזה 350 שקלים.

-מארז אם אתה לא צריך אחד כזה, בהחלט ניתן לקחת אחד אחר ויש המון אפשרויות, החל ממארזים שעולים סביב ה500 שקלים ומעלה כמו זה ששמת, פאנטום החדש וסדרת HAF של קולרמסטר וכמובן יקרים יותר, זולים ומשתלמים יותר כמו אנטק 300/ קולרמסטר 590/690 ועד למארזים זולים מאוד (סביב ה150-200 שקלים) כמו הקולסמרטים הסטנדרטיים, ריידמקס אפקס ו66RC של HEC לדוגמא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה גודל המסך שיחובר למחשב (יותר נכון רזולוציה טבעית (הכי גבוהה שלו))?

עדיין לא החלטתי לגבי מסך .. לכן אני לא יכול לענות לך על זה עדיין..

בנוגע למה שרשמת על הירידה במחירי הזכרונות.. באתר של KSP המחירים של זכרון 1600MHZ מתחילים ב 450 שקל ומעלה...

אתה יכול להמליץ לי על חנות אחרת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא החלטתי לגבי מסך .. לכן אני לא יכול לענות לך על זה עדיין..

זה כמו שתגיד לי שאתה רוצה מחשב, אבל לא ידוע לך מה יהיו השימושים שלו.

בכל מקרה:

-אם זה יהיה מסך 19" כולל ומטה (לא ממליץ), כרטיס מסך אמליץ לשים GTS450.

-אם זה יהיה מסך 20"-22" עם רזולוציה של 1050*1680, ניתן לקחת GTX460 468MB.

-אם זה מסך גדול יותר עם רזולוציה גבוהה יותר, ניתן לקחת GTX460 1GB/HD6850/HD6870.

כמו כן רציתי לדעת אם ההבדלים בין החברות שמייצרות את הכרטיסי מסך הם קריטיים? (INNOVISION במקרה שלי)

ההבדל בין הדגמים הוא יותר רלוונטי מאשר ההבדל בין החברות. כשאתה קונה כרטיס, אתה צריך להסתכל מן הסתם על המחיר שלא יהיה יקר מדי, אחריות, באנדל (מה מגיע עם הכרטיס), קירור והאם יש מהמפעל. הכרטיס שאתה בחרת לדוגמא, הוא מעולה ומגיע עם משופר.

אתה יכול להמליץ לי על חנות אחרת ?

יש לך הרבה חנויות, תלוי איפה אתה גר. דוגמא לחנויות הנחשבות לטובות- iqpc/zigzag/skypc/rsm/נועה מחשבים ועוד.

חפש ברשת ואפילו פה בפורום "כללי" מידע על החנויות הללו וכנס לאתר שלהם כדי לראות היכן הן ממוקמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן כבר למצוא זכרונות מהירים זולים כגון Kingston 1600Mhz מסדרת HyperX באיזה 350 שקלים.

אכן מצאתי זכרון של 2 ג'יגה זול יחסית Kingston HyperX Blue 2GB 1600MHz Single-Channel אבל הוא single-channel

אני מעוניין ב4 ג'יגה אז אני אקנה 2 כאלו.

רציתי לדעת מהו ההבדל בין ה Single Channel ל Dual Channel.. אם תוכל להסביר אני אשמח , תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דואל-צ'אנל= זוג כרטיסי (או 2 זוגות) אשר עובדים יחד לשם קבלת תוספת ביצועים של כמה אחוזים למערכת.

סינגל-צ'אנל= כרטיס/כרטיסי שעובדים רגיל לבד, תקף בד"כ לכרטיס אחד על המערכת או שלוח-האם פשוט לא תומך במצב של דואל-צ'אנל.

הקינגסטון הזה הוא כרטיס אחד של 2GB, לכן מן הסתם שעובד בסינגל. אם תקנה עוד אחד, ולוח האם שלך כן תומך, הם יעבדו יחד על דואל-צ'אנל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...