רישיון (Win7 + Office2010) לעסק - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רישיון (Win7 + Office2010) לעסק

ksn1981

Recommended Posts

שלום לכולם,

מבחינת רישיון וחוקיות (ולא מבחינת פיצ'רים):

- האם אפשר להשתמש ב- Win7_HomePremium לעסק? או שצריך Win7_Professional ?

- האם אפשר להשתמש ב- Office2010_Home&Student לעסק? או שצריך לפחות Office2010_Home&Business ?

תודה רבה.

נ.ב. אם זה משנה, ה- WIN זה OEM עם מחשב חדש (English 64bit).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- האם אפשר להשתמש ב- Win7_HomePremium לעסק? או שצריך Win7_Professional ?

כן, לשם אין קשר למה ניתן לעשות בתוכנה.

כל עוד מדובר בעותק חוקי, אין בעיה

ההבדלים בגרסאות הם רק במאפיינים ובפיצ'רים של מ"ה.

- האם אפשר להשתמש ב- Office2010_Home&Student לעסק? או שצריך לפחות Office2010_Home&Business ?

אותו דבר כמו קודם.

אין קשר בין השם שמיקרוסופט מצמידה למוצרים שלה ליעוד שלהם

מבחינת חוקיות, אתה יכול גם לשים קומפי בעסק כל עוד מדובר במוצר חוקי והוא ישרת אותך

לא ניתן לחייב עסק לקנות מוצר יקר יותר לשימושו אם הדבר לא עוזר לא,

מצד שני בד"כ מוצרים כאלו הם בעלי אפשרויות מתקדמות יותר בעיקר בנושאי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי גרסת מערכת ההפעלה זה נכון, ניתן להשתמש בכל גירסה גם לשימוש מסחרי.

אבל לגבי גירסאות Home and Student אני לא בטוח. עד כמה שאני יודע ומהבירור שעשיתי בנושא דומה לפני כשנתיים, מדובר במוצר שאינו מיועד לשימוש מסחרי (אפילו לא לארגון שאינו למטרות רווח כגון ארגון צדקה), אלא רק לשימוש ביתי או אקדמי, ושימוש בסביבה מסחרית אסור במסגרת הרישיון (מבחינה טכנית המוצר יפעל כמובן באופן תקין).

עריכה: בדקתי באתר של MS ובאמת זה מה שכתוב - בהערת השוליים שמתחת לטבלה.

http://office.microsoft.com/en-us/buy/office-2010-which-suite-is-right-for-you-FX101825640.aspx

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שמדובר בעותק חוקי, אחרת אין טעם לשאלה..

ויותר מזה, רישיון חוקי (שזה דבר שונה)!

חבר'ה עזרתם לי נורא..

תודה רבה רבה

:xyxthumbs::yelclap::xyxthumbs:

נ.ב. מייקרוסופט הפנו אותי להוריד את ההסכם שלהם שמשום מה מוריד לי קובץ PDF עם מעט סימנים בלתי קריאים והרבה שורות ריקות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק בשביל לעדכן אותכם..

1.

בבירור מול מייקרוסופט, אכן ניתן להשתמש ב- Win7HomePremium לעסק, אך לא כך הדבר לגבי Office2010Home&Student

2.

מסתבר ישנה גירסת OEM גם לאופיס..

ב- 2010 זה נקרא PKC ז"א Product Key Card..

וזה חוסך כמה מאות שקלים :)

בעיקרון זה כמו OEM (מבחינת רישיון) רק שכאן אין מדיה ז"א דיסק (ויש כאלה שדווקא כן מספקים!).

הרעיון הוא שמרכיב המחשב (הספק) אמור להתקין או לטעון את קבצי ההתקנה למחשב החדש שלך.. ואתה קונה את כרטיס עם קוד אקטיבציה (PKC)..

אח"כ תוכל להוריד את קבצי ההתקנה של האופיס לשם גיבוי !

במקרה הזה, שמירת החשבונית של המחשב החדש שכוללת רכישת PKC, וגם את הכרטיס עצמו, היא עניין קריטי בשביל הוכחת החוקיות של האופיס שלך !!

בקשר לבחירה בין 32ביט ל- 64ביט (בדומה ל- Win7-OEM) עדיין לא סגור על זה.. אחכה למחשב שיגיע..

בכל אופן, ותקנו אותי אם אני טועה, גירסת ה- 64ביט של האופיס מומלצת לבעלי שימושים כבדים במיוחד (למשל קובץ אקסל בגודל 2GB), מכאן שגם אם ברשותך WIN64, מייקרוסופט עדיין ממליצים לרובנו להתקין את OFFICE32 !!

מקווה שעזרתי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל אופן, ותקנו אותי אם אני טועה, גירסת ה- 64ביט של האופיס מומלצת לבעלי שימושים כבדים במיוחד (למשל קובץ אקסל בגודל 2GB), מכאן שגם אם ברשותך WIN64, מייקרוסופט עדיין ממליצים לרובנו להתקין את OFFICE32 !!

לא יודע אם זאת המלצה רשמית שלהם, אבל הם בהחלט רומזים את זה. אני לא כל כך מעודכן אבל מכל מיני חוויות שימוש שקראתי זמן קצר לפני ואחרי השקת 2010 אנשים דיווחו על בעיות קטנות עם גרסת ה-64 Bit. אני ממליץ לך להתקין את גרסת ה-32 Bit אלא אם כן אתה באמת אחד מאלה שעובדים עם קובצי Excel ענקיים.

עוד משהו שנאמר לי בבירור שעשיתי בזמנו עם MS זה שהרישיון, גם OEM, תקף גם לגרסת ה-32Bit וגם ל-64Bit אך לא לשתיהן במקביל (מן הסתם). כלומר, אם תחליט בשלב כלשהו לעבור מגרסת 32 ל-64 Bit או להפך (ביררתי על מערכת ההפעלה ולמען האמת אני לא יודע איך זה ב- אבל מניח שמהבחינה הזאת הרישיונות די זהים - כדאי כמובן לברר מול גורם רשמי) אתה יכול בלי שום בעיה וזה במסגרת הרישיון. אם אתה חושב לעשות משהו כזה כדאי לברר את הנושא מול נציג של MS רק ליתר ביטחון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד משהו שנאמר לי בבירור שעשיתי בזמנו עם MS זה שהרישיון, גם OEM, תקף גם לגרסת ה-32Bit וגם ל-64Bit אך לא לשתיהן במקביל (מן הסתם). כלומר, אם תחליט בשלב כלשהו לעבור מגרסת 32 ל-64 Bit או להפך (ביררתי על מערכת ההפעלה ולמען האמת אני לא יודע איך זה ב- אבל מניח שמהבחינה הזאת הרישיונות די זהים - כדאי כמובן לברר מול גורם רשמי) אתה יכול בלי שום בעיה וזה במסגרת הרישיון. אם אתה חושב לעשות משהו כזה כדאי לברר את הנושא מול נציג של MS רק ליתר ביטחון.

אם מדובר ב- OEM אז בנוסף לבחירת גירסה (HomePremium/Proffesional/Ultimate) אתה חייב לבחור תצורה אחת מבין 32/64ביט בעת הרכישה.. אתה מקבל דיסק אחד.. הזדמנות אחת לבחירה!

נראה לי שאתה מבלבל עם ה- UPGRADE, שמבחינה זו דינה כדין ה- RETAIL, אתה מקבל חבילה מלאה עם שני דיסקים 32/64ביט ואתה בוחר מה להתקין, וכמו שאמרת להתקין מחדש אך לא במקביל..

בנוגע לאופיס OEM/PKC, לא שאלו אותי מה אני צריך בעת ההזמנה/רכישה של המחשב החדש.. אהיה יותר בטוח כשאקבל את המחשב, אבל..

רוב הסיכויים שהם טוענים למחשב את קבצי ההתקנה של כל הגירסאות שניתן לרכוש עבורן כרטיס עם קוד (Home&Student/Home&Business/Professional..) וכל גירסה כזאת בשתי התצורת של 32/64ביט.. קניית הכרטיס קובעת את הגירסה ובחירת קובץ ההתקנה לאחר מכן תקבע את התצורה..

אעדכן אם מעניין מישהו פה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע אם זאת המלצה רשמית שלהם, אבל הם בהחלט רומזים את זה

זו אכן היית המלצה רשמית שלהם בפעם האחרונה שבדקתי (חודשיים - שלושה) אבל יכול להיות שמאז הם כבר תיקנו את הבעיות ולא ממליצים יותר על גרסה כזו או אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך להבדיל בין שני דברים:

1. מדית ההתקנה (הדיסק) והאריזה שבה היא מגיעה.

2. רישיון השימוש.

את הכסף ה"גדול" אתה משלם עבור רישיון השימוש. המדיה היא רק עותק פיסי של התוכנה. אתה יכול לצורך העניין להשתמש בכל מדיה שמתאימה לגרסת הרישיון שקנית. במקרה של נזק או אובדן שלהמדיה המקורית ניתן להשיג מדיה חליפית בלי שום בעיה, לדוגמה להזמין מ-MS תמורת סכום סמלי + דמי משלוח.

נכון שתכולת האריזות (כולל העיצוב החיצוני) בין גרסאות OEM (שם בכלל לא תמיד מקבלים מדיה) ובין גרסאות Retail/Upgrade שונה, אבל אלו הן רק המדיות, מה שמגדיר את תנאי השימוש הוא הרישיון.

בגרסת OEM אתה קונה בגרסה מסוימת (32/64 Bit) ומקבל את מדית ההתקנה של הגרסה הזאת, או את מערכת ההפעלה מותקנת כבר בחומרה (בעיקר במחשבים ניידים). אבל, וזה בהסתמך על הבירור שעשיתי מול MS, תנאי הרישיון כן מתירים לך לעבור לסביבת העבודה השנייה (32/64 Bit) וכל מה שנשאר הוא עניין השגת מדית ההתקנה, שהיא כאמור סוגיה פתירה, וכמובן הצורך להתקין מחדש את מערכת ההפעלה.

לכך התכוונתי כשאמרתי שגם רישיון OEM, על פי דבריהם של 2 נציגי MS איתם ביררתי (בירור ראשוני ואחר כך בירור נוסף כדי לוודא), מתיר לך לעבור בין שתי סביבות העבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...