כבל רשת CAT5E FTP לא מצליח להעביר 1000 . - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כבל רשת CAT5E FTP לא מצליח להעביר 1000 .

sAXIn

Recommended Posts

שלום,

אתמול העברתי כבל רשת באורך של 35 בערך, חצי דרך הוא רץ במקביל ל coax של . הכבל הוא של BYC Communication , CAT5E , עם סיכוך אלומיניום וכבל נוסף (הארקה ?) הגידים מלאים (כבל קשיח). סופיות רגילות RJ45 - הסופיות תקינות ונלחצו פעמיים.

בקצה יש Switch של Dlink 1Gbps . כאשר במחשב, בהגדרות כרטיס הרשת עומד על קצב - auto, החיבור לא עובר negotiation (הבהוב איטי כתום לסירוגין) . כאשר אני מאלץ בהגדרות חיבור 100 Mbps זה מסתנכרן מהר ועובד.

שאלות: 1. האם יצאתי טמבל והעברתי כבל זול ולא איכותי ?

2. בעיית סיכוך, הפרעות, אדמה וכדומה ?

3. אחד (או יותר, אך לא יותר מ-4) הגידים פתוחים, לא מחוברים או משהו בסגנון ?, האם בדיקה ע"י בקצה אחד ומד מתח (פלוק) תספק במקרה זה ?

יש למישהו מכשיר לבדיקת כבל באזור מודיעין ?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה באמת רוצה 1G במהירות טובה (ולא רק שהמחשב ידווח שהוא מחובר ככה), אתה צריך כבל cat6 לפחות.

בכל מקרה, לצורך בדיקת החיבור מספיק שתקצר בצד אחד את הזוג השזור, ותבדוק אם יש קצר גם בקצה השני עם אוםמטר.

כאן יש דוגמא בסטיקי.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=342043.msg2954952#msg2954952

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבל CAT5E אמור לעבוד בתדר של 100Mhz

יש בו 4 זוגות שזורים.

כלומר באופן תיאורתי הוא יכול להגיע למהירות של עד 400Mbps.

אם אתה לוקח כבל כזה, אין התחייבות למהירות גבוהה יותר. למרות שלפעמים הכבלים בפנים יותר אכותיים מהתקן, ואז מקבלים מהירות טובה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל ההתקנות שעשיתי עד היום, השתמשתי בכבל CAT5E מסוג FTP ומעולם לא נתקלתי בבעיה של אי יכולת לתפקד ב-1G גם באורכים של עשרות מטרים. מהניסיון שלי, אם מבוצעת לחיצה בריאה של התקע והוא מחובר באופן נכון לפי התקן, לא צריכה להיות שום בעיה. אני מציע שהשואל שפתח את השרשור יוודא שהוא סידר את הגידים נכון בעת הלחיצה על פי המדריך הזה -- http://www.netcheif.com/Articles/Cabeling/cabeling.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה למגיבים,

2 הקצוות (זכרים) נלחצו פעמיים.

כרגע בדקתי נתקים בין זוגות הגידים כפי שמתואר בקישור שהפנו אותי (צד אחד - כל צבע מקוצר לזברה שלו, צד שני רב מודד) וכל 4 הצמדים תקינים.

נראה שנפלתי על כבל זבל. מישהו יודע להגיד התנגדות טיפוסית ליח' אורך שנחשבת לתקינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצלחת להעביר עם Cat5e במהירויות של 1Gbps ?

הכי הרבה שהצלחתי להוציא מהתקן הזה זה כ- 600Mbps וגם לטווח קצר.

ברור לשנינו שמהירות של 1G היא תאורטית ובפועל יתקבל לכל היותר קצת מעל 900Mbps. בכל מקרה בדקתי כרגע באמצעות IPERF את המהירות שאני מקבל על גבי כבל CAT5E מסוג FTP מהמחשב שלי אל מחשב מרוחק שמחובר עם כבל שאורכו סביב 30 מטר. אני מקבל סביב 700Mbps שזה בכלל לא רע. הנה צילום מסך של התוצאות.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה למגיבים,

2 הקצוות (זכרים) נלחצו פעמיים.

כרגע בדקתי נתקים בין זוגות הגידים כפי שמתואר בקישור שהפנו אותי (צד אחד - כל צבע מקוצר לזברה שלו, צד שני רב מודד) וכל 4 הצמדים תקינים.

נראה שנפלתי על כבל זבל. מישהו יודע להגיד התנגדות טיפוסית ליח' אורך שנחשבת לתקינה.

הכבלים של BYC הם בסדר גמור ואני משתמש בהם לעיתים קרובות בלי שום בעיה. כדאי שתבדוק את הכבל שלך עם בודק כבלים סטנדרטי -- זה שעולה 5-6 דולר ב- -- יכול להיות שכך תגלה את הבעיה. זה שיש רציפות בין הגידים עצמם לא אומר (בד"כ) הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אפשר לקבל קישור לבודק כבלים מebay לדוגמא ?

על פי מה שאני רואה הבודקים הפשוטים ( סיניים ) בודקים רציפות וחיווט נכון בלבד - אין בדיקה ע"י תדר גבוה ובדיקת תזמון !

אם לבודק כזה הכוונה - במה הוא עדיף על פני הבדיקת רציפות שביצעתי ?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בודק כמו שאתה מחפש עולה לא מעט כסף ולבדיקה אחת או שתיים ממש לא שווה את ההשקעה. הבודקים הסינים הזולים ב- בעלות של פחות מ-10$ עושים עבודה מצויינת והם, ביחד עם IPERF, נותנים מענה לבדיקות של ביתית קטנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בודק כמו שאתה מחפש עולה לא מעט כסף ולבדיקה אחת או שתיים ממש לא שווה את ההשקעה. הבודקים הסינים הזולים ב- בעלות של פחות מ-10$ עושים עבודה מצויינת והם, ביחד עם IPERF, נותנים מענה לבדיקות של רשת ביתית קטנה.

אני פשוט טוען שהוא את אותה הבדיקה שביצעתי כבר ע"י קיצור הצמדים ובדיקה ע"י רב מודד ולא מעבר !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...