שאלה לגבי הרכבת מפרט - פיזית :) - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי הרכבת מפרט - פיזית :)

ackohen

Recommended Posts

אני כבר כמה ימים חוקר איזה רכיבים כדאי לבחור לקראת מחשב חדש שאני רוצה לקנות. אני חייב להודות שככל שאני מתעמק יותר (הידע שלי יחסית בסיסי) ככה יש לי יותר חשק לקנות את הרכיבים ופשוט להרכיב את המחשב בעצמי. (החלפתי בעצמי כרטיסי ומסך, לעומת זאת לא התעסקתי בחיבורי חשמל מהספק ובמעבדים= רמת הניסיון שלי)

אז לשאלתי - האם זה כדאי?

אני יודע שהחיסכון הכספי לא גדול, אבל אני כן רואה בזה חוויה שיכולה להיות מהנה.

אז אני אפרט פה מה לדעתי היתרונות ומה החסרונות ואשמח אם תוכלו לכוון אותי להגיון היותר בריא :)

חסרונות הרכבת המחשב:

1. חוסר נסיון - עלול לפגום בטעות ברכיב ואז ההפסד הכספי לא מועט.

2. זמן - אצלי פחות קריטי אני מוכן להקדיש לזה זמן.

3. חוסר חשיבות - במחירים של עד 100 שקל גג אולי עדיף לתת למקצוען להרכיב ולקבל את המחשב בראש שקט פועל ומוכן.

יתרונות הרכבת המחשב:

1. חוסכים עלות הרכבה.

2. "מתחברים" יותר למחשב ומבינים בדיוק את הקונפיגורציה הפנימית.

3. שמעתי שכל מיני חנויות מרכיבות את המחשב עם רכיבים משומשים / לא בהכרח תואם במאה 100 אחוז את ההזמנה (חמור ביותר) ועל ידי הרכבה עצמית אולי יש אפשרות מסוימת לפיקוח על הרכיבים - BOX TRAY וכו'..

אז אנא מכם אנשים בעלי נסיון בהרכבת מחשבים אשמח לדעתכם האם הדבר בר ביצוע או שמא עלי לוותר ופשוט להוסיף שקלים ספורים ולסמוך על החנות?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם אתה חושש שמקום מסוים מרמה / ירמה אותך - אל תקנה שם!

2. השינויים שבדרך כלל - בחנויות הגונות - נעשים הם ברמת הדגם של - צורב או מאורר, דברים שבדרך כלל לא משנים דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להרכיב לבד זה לא מסובך, במיוחד כשכל מוצר (דגש על הלוח והמארז) מגיע עם החוברת שלו למקרה שאתה מסתבך. אבל עדיף שתתאמן קודם על מחשב ישן.

במידה ואתה מעוניין ללמוד את רזי ההרכבה, ממליץ לך לברר עלות הרכבת מחשב בבית, כאשר אתה זה שמביא את כל חלקי המפרט הביתה ויודע מה בעצם קנית.

תראה איך הטכנאי מרכיס את הלוח למארז, שם את המעבד, את המשחה, את גוף הקירור, אילו כבלים מהספק מתחברים לאיפה וכדומה. אחר כך אם יש לך זמן, קח לך חצי שעה עד שעה לסידור הכבלים במארז בדי לשפר את זרימת האוויר, ועל הדרך תצטרך לנתק ולחבר מחדש כל מיני כבלים - דרך טובה ללמוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את המחשב שרכשתי לפני כמה חודשים החלטתי להרכיב לבד, לשם הלימוד וההנאה (יש לי חוש טכני מפותח ואהבה לפירוק והרכבה של מכשירים).

על מנת לבצע רכישה מושכלת ביליתי פה בפורומים ובעוד אתרים די הרבה זמן בכדי ללמוד את הדברים.

אני חייב להגיד שזאת הייתה חויה מאוד מהנה ומלמדת עבורי להרכיב לבד את המחשב (גם את המפרט וגם פיזית את המחשב).

אם יש לך נגיעה לנושא וזמן פנוי אני מאוד ממליץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי דבר ראשון זה זול הרבה יותר במיוחד אם אתה מייבא את החלקים, לפני חודש בניתי את המחשב הראשון שלי לבד ותאמין לי שזה פשוט, אפילו עשיתי מים בפעם הראשונה, זה כיף אתה לא תתחרט, רק תבחר את החלקים בקפידה לקח לי חודשיים להיות נעול על מה שאני רוצה בדיוק. אתה יכול לבנות את המחשב הרבה יותר טוב מכל טכנאי, הם בדרך כלל מחפפים פשוט לך על זה תאמין לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו בכל דבר הניסיון בא לידי ביטוי, מה שכן, החנות לעולם לא תרכיב את המערכת בצורה מושקעת כמו מישהו שמרכיב לעצמו.

וזה מובן, החנות לא אמורה להשקיע שעות בסידור חוטים וניסיון להגיע לטמפ' הטובות ביותר שאפשר.

מבחינתם כל עוד המערכת תקינה ויציבה הם עשו את שלהם.

אני לא ממש ממליץ לעשות ניסויים על מערכת יקרה בפעם הראשונה, אתה יכול לקרוא מדריכים כיצד להחליף משחה טרמית, ולסדר חוטים וכ',

ולרכוש את הניסיון באיזה מחשב ישן שיש לך בבית כמו שנאמר במידה ויש כזה, זה מה שאני עשיתי בכל מקרה, ועוד רבים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח אז יאללה טל - נראה שאתה אוהב את זה ויש לך חוש טכני (בדיוק מה שמושך גם אותי ללהרכיב לבד), אז אתה מוזמן להרכיב ביחד איתי (אני עושה הכל, אתה מנהל עבודה :) ) בתמורה לכוס קפה, עוגיות ושיחת הא ודא (סתם למי יש זמן לשיחות בין ה"לא לא, לא לשם... ככה לא שמים את המשחה וכו'..)..

סתם אני מקשקש פה..

בכל מקרה - תודה רבה על התגובות.. אני בהחלט אחשוב לכיוונים האלה.

אני כן בעל נסיון בפירוק והרכבה של מחשבים - אך בעיקר ברמת הכרטיסים המודולרים, לא חיבור פיזי של למארז ולא חיווט חשמלי מלא.

לכן - אני אחקור את זה עוד קצת, (עד שאני אקנה את המחשב יש לי עוד כמה ימים אני חושב),

נראה לי שאפשר דרך ללמוד הרבה (משחה טרמית וכו').

אז זהו..

סתם התחשק לי לקשקש קצת ולהודות על התגובות.. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...