WD: WD1002FAEX vs WD1001FALS - תמחור מוזר של דיסקים קשיחים - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

WD: WD1002FAEX vs WD1001FALS - תמחור מוזר של דיסקים קשיחים

natan84

Recommended Posts

זה הדבר הכי בסיסי לקשר להשוואה שתומכת בדברים שרושמים. אני לא חושב שזה הרבה לבקש.

לגבי ראשים ומעבד- פרטים טכניים לא אומרים כלום, מה שמשנה זה הבדיקות בשטח.. אבל אני מניח שאתה יודע את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האבסורד הוא שאתה אפילו לא טוען ההפך.

אתה סתם מטרטר אותי לחינם.

HDTune255WDBLKWD1002FAEX.jpg

HDTune_Benchmark_R_SAMSUNG_HD103SJ.png

לא חיפשתי את התוצאות המחמיאות לכל כונן.

אם כבר אז התוצאה של הF3 כאן מאוד מחמיאה, תראה את הטמפרטורות.

אפשר למצוא תוצאות יותר טובות לWD ויותר גרועות לF3.

קח בחשבון שיש תוצאות שונות.

אבל הרעיון הכללי תמיד נשמר.

הWD מהיר קצת בראשים.

והSAMSUNG מהיר קצת בקצב העברה.

ואתה יודע שאני יודע שאתה יודע שאני יודע שאתה יודע את זה.

אז למה אתה סתם מטרטר אותי ?

הנה תוצאה מאוד לא מחמיאה לסמסונג.

hdtune_benchmark_samsung_hd103sj_sil3132.png

והנה תוצאה מחמיאה לWD.

WD1002FAEX%20READ.jpg

אם נשווה את התוצאה המחמיאה של למחמיאה של F3 וניקח בחשבון את האחריות המורחבת של והעובדה שהדגם הזה אמור להיות יקר ואמין יותר משאר הסדרות של אז אפשר להבין למה אם מחיר זה לא שיקול אני יעדיף את הFAEX.

בנוסף לזה כונן ראשי עושה יותר פעולות מקבילות מכונים משניים (בדרך כלל) בגלל שעליו יש גם וגם תוכנות מותקנות ואולי גם הורדות מקבילות אם אין כונן נוסף שעושה את זה.

ולכן אני מעדיף את הWD באופן כללי ובמיוחד ככונן ראשי, כמובן רק אם המחיר הוא לא שיקול.

לקרובי משפחה וחברים המלצתי ושמתי F3, וזה יופי של כונן ביופי של מחיר.

לי שמתי בזמנו, וגם הייתי שם היום אם זה היה מחליף את הראשי.

אם זה כונן נוסף אז אני לוקח F3 כמובן.

דרך אגב אפשר לראות איך שה64MB של הWD לא עוזר לו בגרוש לשמור על קצב מינימום עדיף (לפחות לא בקריאה רציפה).

כל הCACHE הזה זה בולשיט אחד גדול כנראה מעבר לגודל מסוים ביחס למהירות המכניקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאמרתי השוואת ביצועים התכוונתי להשוואת ביצועים, קרי השוואה מקיפה במבחנים שונים בד"כ מאתר כמו TechReport / XbitLabs.. ולא לסקרינשוטים חסרי משמעות.

אם הייתי יודע שהבסיס לטיעונים שלך הוא הנ"ל אז לא הייתי מבקש שתציג אותו בפניי. ^_^

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבסיס לטיעונים שלי הוא תמיד סך כל הידע המצטבר.

אתה לא באמת מצפה שאני יחפש עכשיו את כל המבחני ביצועים והשוואות שראיתי באינטרנט מאז שהדגמים האלה יצאו.

אני חושב שהעברתי את דעתי יפה מאוד.

לא רק שראיתי לא מעט השוואות באתרים רציניים מול עוד דגמים במגוון בדיקות פשוטות ומורכבות, גם עברתי על כל המאגר של תמונות על תוצאות בדיקה שעשו המון אנשים שונים בתנאים שונים בתוכנות שונות , וגם יצא לי לבדוק את הביצועים של שני הדגמים האלה במחשבים של משפחה וחברים.

אז אי אפשר לומר שהדעה שלי לא מבוססת.

אבל אני לא יכול להעביר את כל הידע המצטבר שלי, ויש יותר לעניין מבדיקה שאתר או שניים עשו.

זה הרבה יותר מורכב מזה.

אבל בסופו של דבר זה מאוד פשוט.

זה יותר מהיר קצת בהעברה.

זה יותר מהיר קצת בראשים.

END OF STORY.

אם יש לך זווית אחרת להביא חוץ מלאתגר אותי לעשות כאן עבודת גמר, אתה מוזמן להציג אותה.

אני תמיד שמח לשמוע דברי טעם, לראות נתונים מעניינים, ולדון בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

take it easy.. ציפיתי שאם אתה אומר שכונן X עדיף על Y בפרמטר מסוים אז ראית השוואה ביניהם. מסתבר שלא.

לא ביקשתי שתחפש שום דבר אלא ביקשתי קישור למקום שהנחתי שביקרת בו (אילולא מלכתחילה היית מבין את כוונתי ב-"השוואת ביצועים").

עריכה בעניין תוצאות בגוגל- HDTune זה לא הכל, לכן רשמתי קודם "סקרינשוטים חסרי משמעות".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל בדיקה שאפשר למצוא בעולם, לא משנה איזה, תמיד הראשים של הWD BLACK יתנו תוצאה יותר מהירה.

וברוב הבדיקות הF3 יתר קצב העברה יותר מהיר.

אבל מדובר בסביבות 10% לכאן ולכאן.

לעומת זאת ההפרש במחיר הוא הרבה יותר גדול מזה.

כך שאין שום ספק שהסמסונג הכי משתלם.

ואם העלות לא משחקת תפקיד אז על הבסיס שלא נתון בספק לגבי היתרונות הלא גדולים של כל כונן מול כונן, אפשר לאמץ העדפה אישית, שאין לה יותר מדי משמעות בתכלס.

ולכן חוץ מהדיון הפילוסופי מדעי על העניין הזה אין ממש טעם ללכת עם זה כל כך רחוק. :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"העדפה אישית חסרת משמעות".. נשמע לי כמו פאנבויזם :)

וברצינות-

אני חושב אחרת, שאם לכסף אין משמעות אז ה-HD103SJ עדיין עדיף. זה לא שב- רק מקבלים גישה טיפונת טובה יותר, אם זה היה הדבר היחיד אז הייתי אומר שזה לא שווה 100-120 שקלים. מעבר לכך יש תופעת לוואי בדמות רמת רעש גבוהה יותר. כשמחליטים שלכסף אין משמעות ורוצים לקנות את הטוב ביותר אז זה לא אומר שמוותרים על פונקציות מסוימות, אלא עדיין מחפשים את הדיסק שטוב ביותר אוברול (מכל הבחינות לפי רוב; אלא אם כן למשתמש הספציפי יש העדפות מסוימות) וכאן הוא ה-HD103SJ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שעם הכניסה של כונני ועם כוננים היברידיים בודדים זה כבר לא רלוונטי בשביל מי שרוצה להריץ DB או כל שימוש אחר שבו מתבקשות מהירויות גישה טובות.

בשביל שימוש ביתי נפוץ של מעט תוכנות, מערכת ההפעלה ומשחקים זה לא משנה יותר מידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...