הודעה חשובה לכל פורום מחשבים ניידים - תפסיקו להסתכל רק על המפרט - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הודעה חשובה לכל פורום מחשבים ניידים - תפסיקו להסתכל רק על המפרט

LastForOne

Recommended Posts

תופעה ששמתי לב אליה בפורום, היא שמשתמשים פה נוהגים להתייחס רק למפרט הטכני של מסויים, ושום דבר מעבר לזה.

למשל:

משתמש פותח אשכול ומבקש שימליצו לו על במחיר מסויים

רוב התגובות שהוא יקבל הן ממשתמשים צעירים יחסית (14-15) שיתנו לו מידע מאוד לא מקצועי, וימליצו לו על מחשב מסויים רק בגלל המפרט הטכני שלו

אין להם שום מושג לגבי המחשב, ואפילו אם הוא מחשב נוראי עם המון בעיות ומגרעות הם ימליצו, כי הם יודעים רק על המפרט הטכני.

תצאו מזה, טוב הוא לא מחשב בעל מפרט טוב. יש המון פרמטרים שהם הרבה יותר חשובים ממפרט טכני (לדוגמא: נוחות המקלדת, איכות המסך, איכות החלקים, השירות שניתן בארץ וכו' וכו'...)

לתשומת לבכם :)

(אני אישית ראיתי פה משתמשים שהציעו רק בגלל המפרט שלהם, וכשנכנסתי לאתרים מקצועיים שעורכים ביקורות מקיפות, ראיתי שהם המליצו על מחשב שנחשב למאוד לא איכותי ומאוד לא כדאי.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוות דעת כזאת אתה יכול לקבל אך ורק ממישהו שהשתמש במחשב תקופה

קצרה. לצערי בארץ זה כמעט ולא קורה שכן אין כמעט אף יבואנית שמוסרת

את המחשבים שלה (או החומרה שהיא מייבאת) לביקורת אצל גוף בלתי תלוי.

אני אישית לא מחווה דעתי מסיבה זאת בלבד. עדיין ניתן לחוות דעה בדרך

עקיפה. משמע שם החברה, קהל היעד שהחברה מייצרת את הנייד עבור, וביקורות

חיצוניות שפורסמו באתרים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אפשר להרים משהו דומה למפרט המחשבים של HWZONE? לחלק ל-3 או 4 סוגי שימוש עיקריים, ולמספר טווחי מחיר, ואז פשוט להמליץ על דגם ספציפי לכל שילוב.

האם משהו כזה בכלל מעשי במחשבים ניידים?

אני חייב לומר שלי זה היה מאוד עוזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא לרוב התשובות שעונים פה לאנשים הן בסדר,

אין פה יותר מידי ילדים..

אם כבר האנשים שמבקשים נוטים להתעקש על דגמים שהם ראו כשהם רואים מפרט טוב שיתאים למשחקים, אבל הם בכלל צריכים משהו לאינטרנט ושיהיה קל..

למי שביקש פה סיכום של הדברים זה לא בעיה לעשות.

קטגוריית אינטרנט, מסמכים וכד'

מתחת ל2000 זה רק נטבוקים, מי שמבין בזה שיפרט.

אזור ה2000 - 3000: הייתי ממליץ פה רק על הפוג'יטסו LIFEBOOK AH530-10

3000-4000: מתחילים להכנס דגמים של דל, אני לא חושב שמומלץ ללכת על מחשב שהוא לא מהסדרה העסקית של דל ל15 אינץ. זו אפשרות מומלצת, עם בנייה סמי עסקית ומסך מט: http://www.game-on.org.il/Product.asp?productid=1020.

אם רוצים 14 אינץ הייתי הולך על E5410 של דל מחשב עסקי וטוב(אין יציאה לHD),.

אם רוצים 13 אינץ אז יש רק אופציות של דל (אינספרישן, ווסטרו), אבל האיכות של הדגמים האלה לא מדהימה.

4000-5000: מחשב של 15 אינץ: http://www.winprice.co.il/Product.asp?Pid=0301-DJG&Cat2Cat1ID=17&Cat2ID=0&aff=Zap〈=he או E5510

מחשב של 14: עדיין E5410 רק עם מעבד יותר חזק.

מחשב של 13, בתקציבים האלה כבר נכנסים השחקנים של ה13, יש את asus u35jc מחשב שמיועד למי שחשוב לו ביצועים עם משקל נמוך וחיי סוללה.

u35f אותו דבר רק בלי כרטיס גרפי(למי שלא חשוב עדיף), u30jc הדגם אולי כבר לא קיים בארץ, אבל הוא עם מפרט זהה ל u35 רק עם בנייה איכותית יותר, וזה בא בחשבון של משקל. יש גם את סאמסונג Q330, שמביא איתו בנייה טובה יותר מה35, אך גם יותר כבד מ הu35.

5000+: טוב מפה כבר יש רק 2 שחקנים במערכה בארץ, לנובו ודל.

לדל יש את הסדרות העסקיות החדשות שלה (E6410, E4310,E6510) ומנגד לנובו עם הסדרות שלה(t410s,t410,t510)

אם רוצים 13 עסקי זה רק E431, וt410s הוא גרסה קלה יותר של t419. כמובן שהמחשבים האלה הם באיכות גבוהה מבחינת נוחות, בנייה, מסך - בקיצור הם האידאל של המחשבים לקטגוריה הזאת.

ראוי לציין שיש גם מחשבים יקרים של סוני, שהם מעולים, רק אני לא יודע עד כמה השיווק והיבואן פעיל בארץ.

עכשיו אם רוצים משחקים אז יש את GIGABYTE עם מחיר זול ושנתיים אחריות.

יש את גם שמביאים מחשבים חזקים בתקציבים של 5000 בערך.

ויש גם את ASUS שהם חזקים מאוד, במיוחד בדגמים מחול שהם מפלצוןת ביחס למחיר (G53)..

גם MSI תופסים חזק בתחום הזה(אני פשוט לא מכיר דגמים)

ומי שממש מתפרע יש את מבית שמביאים חיות.

יש גם שילובים של השניים כמו סדרת XPS של ..

זה פחות או יותר הידע שלי, אם יש מישהו בעל יוזמה שיכול להוסיף ממה שהוא יודע ולארגן את הדברים עם קישורים והכל זה יכול למנוע כמה שאלות שחוזרות על עצמן פה~

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהמנהלים צריכים להתייחס למה שאמרתי כאן בכובד ראש ואפילו להכניס את זה ללינקייה או להכרזה כלשהי, זאת בעייה שגורמת להטעייה (לא מכוונת) של אנשים שזה הרבה יותר חמור מרוב חוקי הפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תופעה ששמתי לב אליה בפורום, היא שמשתמשים פה נוהגים להתייחס רק למפרט הטכני של מסויים, ושום דבר מעבר לזה.

למשל:

משתמש פותח אשכול ומבקש שימליצו לו על במחיר מסויים

רוב התגובות שהוא יקבל הן ממשתמשים צעירים יחסית (14-15) שיתנו לו מידע מאוד לא מקצועי, וימליצו לו על מחשב מסויים רק בגלל המפרט הטכני שלו

אין להם שום מושג לגבי המחשב, ואפילו אם הוא מחשב נוראי עם המון בעיות ומגרעות הם ימליצו, כי הם יודעים רק על המפרט הטכני.

תצאו מזה, טוב הוא לא מחשב בעל מפרט טוב. יש המון פרמטרים שהם הרבה יותר חשובים ממפרט טכני (לדוגמא: נוחות המקלדת, איכות המסך, איכות החלקים, השירות שניתן בארץ וכו' וכו'...)

לתשומת לבכם :)

(אני אישית ראיתי פה משתמשים שהציעו רק בגלל המפרט שלהם, וכשנכנסתי לאתרים מקצועיים שעורכים ביקורות מקיפות, ראיתי שהם המליצו על מחשב שנחשב למאוד לא איכותי ומאוד לא כדאי.)

נכון שיש הרבה פרמטרים בשביל זה באים לפה לקבל עזרה מאנשים שמבינים יותר מהאדם הממוצע, ולמרות כל זה עדיין לא בטוח שמוצאים מה שמחפשים :P

אני אישית כאחד שמתכוון לרכוש 2 אחד לי ואחד כמתנה עשיתי סקר שוק די נרחב עם קריאת ביקורות, פורומים, מחירים, ביקור בחנויות ועדיין לא מצאתי מה שאני מחפש ^^ (מצאתי 2 שכמעט מה שאני מחפש אבל לכל אחד את החיסרון שלו).

בכל מקרה אני חושב שאתה צודק אבל הרבה מהאנשים שמגיעים לפה לפורום מחפשים את ההמלצה של מומחי הפורום, מעבר לכך יש את המדריך לרכישת שכן מסביר שגם על הדברים הקטנים צריך להסתכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הדיון הנכבד, אתה מדבר שטויות במיץ. ההמלצות בפורום (לפחות רובן, בהנחה שלא מדובר בממליץ שזו הודעתו הראשונה) ניתנות בהתאם לדרישות. אם הדרישה היא משחקים, מפרט חזק (ובפרט כרטיס המסך) זו דרישה חיונית בעוד שמקלדת נוחה היא המלצה בלבד. זה נוגע גם לעניין האמינות - לא יעזור לי מחשב שעובד 100% מהזמן ללא תקלות אם אותם 100% מהזמן הוא לא מסוגל לספק לי אפילו 50% ממה שאני צריך. ועדיין, כמעט ולא תראה כאן המלצות לניידים מסויימים דווקא מכל הסיבות שהזכרת - בעיות ידועות, יצרן בעייתי או שירות שלא קיים, וממש לא מתעלמים מהדברים הללו... ובמחשבים שבהם הדגש אינו על ביצועים, אפילו תראה התייחסות מעל ומעבר לעניין הנוחות והאמינות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן כללי, אין ספק שLastForOne צודק, ואין אף אחד שבאמת מבין במחשבים ניידים (או במחשבים בכלל) שחושב שניתן לסכם את שווי המחשב אך ורק בסכום חלקי המפרט שלו. זה נכון גם במחשבים נייחים, אבל פחות חמור - כי במקרה הכי גרוע - קנית מקלדת/עכבר/ספק כוח על הפנים? תחליף אותם. במחשב נייד - אתה תקוע עם כל החבילה ואין מה לעשות.

אבל, מבלי להמעיט בנכונות הטענה, יש לקחת בחשבון את הדברים שאמר iTK98 - כמעט אין דרך לדעת את הדברים האלה בלי שימוש אמיתי במחשב, או בלי לקרוא ביקורת מעמיקה (ולמרבה הצער לא כל הביקורות המקצועיות לכאורה באמת נותנות התייחסות מעמיקה לדברים אלה). ובמצב זה, כשאין אפשרות להסתכל על התמונה המלאה - צריך להתסכל על משהו, אז מסתכלים על המפרט, כי זה הכי קל - לפחות אפשר להשוות למשהו.

אז, כן, אני מתייחס למה שנאמר בכובד ראש, אך עם זאת, אני לא רואה שהמצב בפורום הוא כל-כך גרוע כפי שמתואר. יש פה לא מעט אנשים שמבינים, ולא נותנים המלצה על סמך מפרט בלבד, לפחות כל עוד הדבר אפשרי. עבדכם הנאמן משתדל בעצמו לא ליפול בפח הזה, ואם שמתם לב שאני ממעט לחלק המלצות קונקרטיות - זה בדיוק מהסיבה הזו - אין לי הזמן כפי שהיה לי בעבר להתעמק בכל דגמי הניידים שיש בשוק - ואני לא רוצה לתת המלצה שטחית רק על סמך המפרט או המחיר או ההיכרות הכללית שלי עם היצרן או משהו.

יש גם מקרים שבהם ה"לקוחות", כלומר אלה שבאים לבקש עזרה, מראש דוחפים את הנושא לכיוון לא נכון. כשאומרים "תנו לי את המחשב הכי סוס ב3000 שקלים", גם ככה אין לך הרבה אפשרויות, וכשלא מציינים שום עוגן נוסף של מה חשוב לאותו לקוח לקבל מהמחשב (או אף אומרים "מסך לא משנה לי, מקלדת לא משנה לי, רק שיהיה תותח ויריץ GTA4") - לא נשארת לך ברירה אלא להמליץ על משהו על סמך מפרט פר מחיר, תוך ניסיון להיצמד לפחות ליצרנים מוכרים ומבוססים בארץ, כאלה שבמידת הצורך יהיה קל יותר לקבל מהם שירות או התייחסות.

לגבי ניסיון להרים משהו כמו "מפרטים מומלצים" - אני אישית לא מאמין בזה. בדיוק מאותה סיבה שמחשב נייד הוא יותר מסכום החלקים, וכאשר נכנסים לשיקולים כמו ארגונומיה ונוחות, הצרכים הם כה סובייקטיביים, שאין שום אפשרות לתת המלצה אחת שתהיה גורפת ומתאימה לכל (או אפילו לרוב).

במחשבים שולחניים הכל פחות או יותר שאלה של מחיר. מחשב יקר יותר ואיכותי יותר יענה על כל הצרכים שעליהם יענה הזול יותר, רק יותר מכך. בניידים זה ממש לא כך ויש דרישות סותרות. דוגמה: יש לי 8000 שקלים ואני רוצה מחשב נייד - על מה תמליץ לי - על מכונת משחקים או על מחשב קטן עסקי קומפקטי? או אולי אני לא רוצה מכונת משחקים אבל אני לא מסתדר עם ניידים קטנים - אני צריך מסך גדול, ובסה"כ רוצה . תמליץ לי על עסקי כלשהו או שתאמר לי שחבל על הכסף ושאקנה מחשב ב3000? ואני בכלל כזה שלא מסתדר עם טאצ'פאד - חייב טראקפוינט, רק מה - אני עוד לא יודע את זה, ושכחתי לומר לך - אז מה - נעשה קטגוריה נפרדת לניידים עם טראקפוינט לעומת כל השאר? וזה רק מסתבך.

לכן אני לא רואה טעם באשכול "ניידים מומלצים" ולדעתי הודעות כמו זו של FroggeR רק מכנסיות יותר בלבול. כמובן, איני הולך להרפות את ידיו של איש, וכל מי שרוצה לקחת יוזמה כזו על עצמו - יבורך - אך לטעמי אין ולא יהיה תחליף לקבלת עצה אישית בהתאם לצרכים, בשילוב עם מידע כללי שילמד אנשים על מה צריך להסתכל ולחשוב כשמחפשים . וזה כבר יש לנו במדריך שהכינו בזמנו אחראי הפורום. הבעיה שלא תמיד המשתמשים משקיעים את הזמן בקריאת המדריך והפנמתו, אך כמו שנאמר "אתה יכול להוביל את הסוס עד המים אך לא להכריח אותו לשתות".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא התכוונתי לאשכול מחשבים מומלצים אלא משהו כמו זה: http://hwzone.co.il/specslist/index.php

ניידים לא מתחלפים מהר כמו רכיבים, ולכן אולי מספיק לעדכן מדריך כזה רק פעמיים-שלוש כל שנה.

ללא קשר: כל הכבוד למדריך לקניית - עזר לי מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שעניתם פה באמת מגוכח.

יש היום אלפי דגמים של , ולמצוא מפרט ספציפי זה לא בעיה, אחרי שסגורים על המפרט יש לך כמה אופציות, ומתוכן חלק מהמחשבים הם באיכות נוראית וחלקם באיכות מצויינת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שעניתם פה באמת מגוכח.

יש היום אלפי דגמים של , ולמצוא מפרט ספציפי זה לא בעיה, אחרי שסגורים על המפרט יש לך כמה אופציות, ומתוכן חלק מהמחשבים הם באיכות נוראית וחלקם באיכות מצויינת.

דווקא אם תשים לב אפילו מספר חודשים אחורה, המחשבים שממליצים עליהם מסתכמים לאזור ה10 מחשבים, לכל התחומים והתקציבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שיש לך דעה מאוד חזקה בנושא, לכן אם אתה מרגיש שאתה מספיק מכיר את התחום ויודע מי הם אותם מחשבים באיכות נוראית ומי הם אלה באיכות מצוינת, כולנו נשמח ונרוויח אם תשתף את גולשי הפורום בידע שלך, ותשתתף בדיוני ההמלצות למיניהם. נראה לי שזה יהיה הרבה יותר פרודוקטיבי מאשר לפתוח דיונים כמו זה ולצאת בהצהרות "תפסיקו להסתכל רק במפרט" או "תעשו הכרזה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שעניתם פה באמת מגוכח.

ע"פ דבריך אלה וגם מה שכתבת בפתיחת הת'רד, אתה נוהג בדיוק כמו אלה שעליהם אתה מתלונן. לבוא בטענה כל כך כוללנית וגורפת, לא מכובד, במקרה הטוב

יש כאן המון משתתפים שמשקיעים מזמנם, נסיונם וידיעותיהם כתרומה נטו לקהילה, בלי כל תמורה.

אולי כדאי שתשקול להצטרף לאותם אנשים שטורחים ותורמים ותעלה את רמת הפורום בכך שתתיחס לת'רדים ולשאלות המוצגות, באופן שנראה בעיניך מקצועי ומהימן יותר וכך כולם ילמדו ממך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...