מה נדרש לי כדי לפתח אתר מתקדם? - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה נדרש לי כדי לפתח אתר מתקדם?

gkman

Recommended Posts

שלום לכולם.

ברצוני לפתח אתר די מתקדם.

אני רוצה שיכלול מנוע חיפוש מותאם אישית ( שאני אבנה)

פורומים

ממשק ניהול תוכן

תבניות

אני כבר יודע HTML וPHP עם MYSQL ברמה בסיסית מה עוד נדרש לי? איזה ספר ו\או אתר כדאי לי ללמוד ממנו? (רצוי ספר)

חוץ מזה יש לי עוד מספר שאלות:

מה ההבדל בין קידוד -1255 ו- UTF8 ומה יותר כדאי?

מה זה וורדפרס?

תודה רבה לעונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, נתחיל מהסוף להתחלה:

קידוד windows-1255 נועד אך ורק לעברית, בניגוד ל-UTF-8 שנועד פחות או יותר לכל שפה. עדיף להשתמש ב-UTF-8.

וורדפרס זו מערכת ניהול תוכן. אתה יכול לקרוא עליה (ועל מערכות ניהול תוכן באופן כללי) בויקיפדיה. השימוש הכי נפוץ שלה הוא כנראה לבלוגים, והמון בלוגים כיום משתמשים בה (ברוב האתרים האלה תוכל למצוא את המשפט Powered by Wordpress בתחתית).

בשביל לבנות אתר כמו שאתה רוצה, יש לך שתי אופציות - או לנסות לכתוב את כל הדברים האלה בעצמך, או להשתמש בתשתית קיימת - לדוגמה, וורדפרס שציינת לעיל. יש הרבה תשתיות מוכנות לאתרי , לכל אחת כמובן יש שימושים אחרים. לדוגמה, Joomla, Wordpress ו-Drupal הן מערכות ניהול תוכן, SMF ו-phpBB הן תשתיות פורומים (לדוגמה, HWZone מושתת על SMF, ואפשר לראות את זה לפי ה-"Powered by SMF" בתחתית העמוד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם הידע שיש לך אתה יכול כבר להתחיל לבנות מערכת דיי נחמדה (כמובן שתצטרך לשנן את מה שלמדת וללמוד הרבה יותר מרק את הבסיס), אבל בשביל שתיהיה מעוצבת

כמו שצריך תצטרך ללמוד CSS.

מערכת ניהול תוכן ממש פשוטה אתה יכול לבנות בעזרת PHP, HTML ו-MySql.

תתחיל עם דף פשוט שדרכו תוכל להוסיף כתבות למסד נתונים, ותעשה דף נוסף שיקרא את כול הכתבות

ויציג אותן. לאחר מכן תוסיף אפשרות לערוך אותן, ותתקדם לאט אבל בטוח.

מנוע חיפוש שוב, שילוב של PHP ו-MySql (שימוש למשל ב-LIKE כאשר אתה מריץ שאילתה).

בד"כ פורומים זה יותר מורכב, ולכן הייתי ממליץ להשתמש במערכת מוכנה. אבל אם זה למטרות לימוד

אז תצטרך להכין אותה כמובן מ-0.

באתר הבא: http://php.eitan.ac.il/main.php

יש מדריכים שיעזרו לך להיתקדם ונותן דוגמאות מצויינות שתוכל להיעזר בהן בשביל המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה גם מנהל/בעלים של האתר (כלומר אתה לא עובד כמפתח עבור מישהו אחר) עדיף לך להתמקד במה אתה מציע למשתמשים של האתר הזה ולא בפיתוח.כעקרון, למשתמשים לא אכפת איך הם מקבלים את התכנים ובאיזו השתמשת כל עוד הם מקבלים את מה שהם רוצים מהאתר. כיוון שכך תשתמש בכל אחת מהתוכנות ששניצל הציע ואל תעשה את זה בעצמך. תתמקד בתכנים רלוונטיים (פיתוח מוצר/שירות), להשיג משתמשים (שיווק ומכירות), ותחסוך זמן (ב-99 אחוז מהפעמים).

אפילו אם תשתמש באחת מהפלפורמות הקיימות עדין תיאלץ לעשות המון עבודה טכנית כדי להתאים את התוכנות וכן לעצב את האתר.

בקיצור תוכל

- להתמקדבעסק

- תחסוך זמן

תשקול אך ורק אם זה ממש הכרחי ותחסוך את כל הכאב ראש של ליצר את כל הבאגים מראש :).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...