שיפור ביצועים במשחקים עם אוברקלוק ל-CORE I5 760 - עמוד 5 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיפור ביצועים במשחקים עם אוברקלוק ל-CORE I5 760

STRENGTH

Recommended Posts

למרות שדיברנו כבר על זה אני עדיין לא מבין למה שוב אנשים מדברים על כמה הוא יכול להגיע ללא הוספת מתח, - כל מעבד מגיע עם מתח התחלתי שונה. אלה שמגיעים עם מתח גבוה יגיעו ל 3.4-3.6 בלי להעלות אותו (כי הוא כבר גבוה מראש), אלה שמגיעים עם מתח נמוך לא תמיד יגיעו למהירויות כאלו ללא הוספת מתח (לפעמים כזו שתשתווה למעבדים שמגיעים עם מתח התחלתי גבוה).

טוב מה שאמרת פה כבר לא הגיוני אין דבר כזה כל מעבד מגיע עם מתח שונה,זה כמו להגיד של מעבד מגיע עם תדר שונה.

כל המעבדים מבחינת נתונים זהים אם המתח או התדר או כל דבר אחר שונה זה אומר שזה לא אותו דגם.

ואני אני יודע שאני לא מבין כמוך באוברקלוק אבל נראה לי ששכחת משהו..אפשר לעשות גם בלי לעלות את התדר על ידי העלת המכפלה של המעבד,זה כנראה מה שהם עשו פה.

יש לי שאלה בקשר ל-TURBO BOOST אם נגיד אני מפעיל משחק כמו COD 4 והמשחק רץ על יותר מ-60 FPS בממוצע אז עדיין הטורבו יהיה פעיל?

אפשר דוגמא מתי הטורבו עובד ומתי לא?

ו שהטורבו עובד על 2 ליבות זה צורך יותר מתח מכל 4 ליבות שעובדות יחד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני מצטרף להמלצה זו. קריאה מעמיקה וארוכה ביחד עם הבנה תוך כדי נסיון יביאו לתוצאות ולמידע שאתה מחפש. אל תנסה לעבוד עם ההגיון בלבד זה רק יבלבל אותך. ראה את העובדות המוזכרות כנכונות ואת ההמלצות והדיעות כעיצה. כבר ראיתי שמצאת ביקורות טובות ומידע אמין - המשך בדרך זו ותאמין לי שתגיע רחוק :xyxthumbs: .

רק כדי למנוע בלבול - אכן כל מעבד כזה מגיע עם מתח התחלתי שונה. מעבדים לא יוצאים זהים באיכות וביכולות שלהם (ולכן אף פעם לא זהה בין מעבדים), במהלך הייצור הליבות נבדקות ומקבלות תדר התחלתי שיבטיח פעולה יציבה בסטנדרט שהחברה קבעה (שהוא מאוד מאוד מחמיר). בסדרות מסויימות שיש ליבות זהות רק עם מהירויות שונות, בשלב בדיקה זה גם נקבע איזה דגם יצא מהליבה. הליבות הפחות טובות בדרך כלל מקבלות דגם שהוא פחות מהיר.

במקרה של הI5 מרווח התדרים די גבוה - מ1.1 ועד קרוב ל 1.25, אלה לפחות המעבדים שאני נתקלתי בהם.

לגבי הI5 - אי אפשר להעלות מכפלה - היא נעולה כלפי מעלה חוץ ממכפלה אחת ששיכת לטורבו בוסט (בארבע ליבות) שזמינה בחלק מהלוחות (מכפלה אחת = תוספת מהירות של תדר הבסיס).

לגבי טורבו בוסט - תקרא אליו הרבה, זו לא טכנולוגייה בגרוש וצריך להבין מתי ואיך היא עובדת - אי אפשר לתאר על קצה המזלג אבל בעיקרון הוא נכנס לפעולה כאשר יש צורך בעוד כוח מעבד (ז"א במצבים שהוא צוואר הבקבוק באפליקצייה) והמצב הטרמי מבחינת טמפרטורה בזמן נתון ומתחים - מאפשרים זאת. וכן - המתח עולה כשזה קורה על 2 ליבות (ספציפי למעבד הזה שמגיע לתדר מאוד גבוה על שתי ליבות אם אתה למשל על קליל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...