מהירות הנסיעה בכבישים מסויימים תועלה ל-110, ואילו באחרים תופחת - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהירות הנסיעה בכבישים מסויימים תועלה ל-110, ואילו באחרים תופחת

infer73

Recommended Posts

כולה 10 קמ"ש, המשטרה במילא לא עצרה אנשים במהירויות האלה, השינוי לא רלוונטי.

העלאת המהירות צריכה להיות העלאה גורפת ל-130 קמ"ש בכל הכבישים שמוגדרים היום ככבישים של 90 קמ"ש - בין עירוניים עם שני מסלולים לכל כיוון ושטח הפרדה בנוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעלים את המהירות בכבישים הטובים, מורידים את המהירות בכבישים גרועים ובאזורים צפופים. מה רע?

לא אמרתי שזה רע, השאלה זה האם עושים את זה בגלל שזה רעיון טוב, או שנזכרו עכשיו לעשות את זה

בשביל להכין את השטח לדיון בבג"ץ שנוגע למצלמות המהירות החדשות.

כולה 10 קמ"ש, המשטרה במילא לא עצרה אנשים במהירויות האלה, השינוי לא רלוונטי.

העלאת המהירות צריכה להיות העלאה גורפת ל-130 קמ"ש בכל הכבישים שמוגדרים היום ככבישים של 90 קמ"ש - בין עירוניים עם שני מסלולים לכל כיוון ושטח הפרדה בנוי.

השינוי כן רלוונטי - אם קודם המשטרה עצרה אנשים ב-120 (למשל, סתם מספר), שזה 20 קמ"ש מעל המותר,

אז אחרי השינוי היא תעצור ב-130 במקום 120, כי עכשיו 130 זה 20 קמ"ש מעל המותר... (דוגמא עקרונית, אל תתפסו אותי במספרים)

ואני ממש לא מסכים - 130 זה הגזמה לכבישים מסויימים, וצריך לקבוע עבור כל כביש וקטע דרך בנפרד.

431 למשל הוא כביש מאוד מאוד טוב עם 3 נתיבים (לפחות) ושטוח וישר למדי, אז שם בכיף אפשר לקבוע 130 בתור המהירות המרבית,

אבל ישנם אזורים אחרים שלא הייתי ממהר כל כך להעלות את הגבלת המהירות (לפחות לא עד 130 אלא ל-100 או 110 למשל)

כמו למשל כביש 443 שישנם חלקים בו שהוא מפותל וישנן עליות/ירידות שבמהירות כאלה עלול להיות מסוכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לדייק

מהירות חוקית בארץ בכביש מהיר זה 110 קמש. וזה ככה מ 1993 .

משרד תחבורה מגביל נסיעה בכביש מהיר עם תמרורים של 90 או מאה.

אז לא מעלים מהירות -- מורידים ההגבלה בכבישים מסוימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סמנטיקה.

המהירות עכשיו תהיה יותר משהיא הייתה פעם? משמע שהעלו.

זה לא משנה אם ביטלו הגבלה או סתם העלו, זאת עדיין העלאה.

בכל מקרה, זה סמנטיקה בלבד ולא חשוב באמת אם תקרא לזה "העלאה" או "ביטול הגבלה"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שאתה לא צודק - אתה בהחלט צודק. אבל מה זה משנה?

המהירות הייתה X ועכשיו היא Y כאשר Y>X => משמע, העלו את המהירות.

אתה יכול לקרוא לזה הסרה של הגבלה, ואילו אני אקרא לזה העלאה.

בפועל, מה ההבדל בין השניים? התוצאה הסופית זהה - המהירות המרבית המותרת עכשיו גבוהה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה זה כביש מהיר ?

"דרך מהירה" — דרך שאיננה דרך עירונית, יש בה שני כבישים לפחות המיועדים לתנועת כלי מנועיים בלבד,

בני שני נתיבים לפחות לכל כיוון נסיעה, בין הכבישים מפריד שטח הפרדה,

אין גישה לדרך מחצרים סמוכים ואין בה מפגשי מסילת ברזל או צמתים פרט להתמזגויות כבישים,

ובכניסה לדרך מוצב תמרור המורה על "דרך מהירה";

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קשור? מי התווכח על ההגדרה של מה זה כביש מהיר?

אני אמרתי שפעם המהירות הייתה 100, עכשיו היא יותר מ-100 ומכך נובע שהייתה העלאה במהירות המרבית המותרת

מכיוון שהמהירות המרבית המותרת גבוהה יותר מאשר הערך הקודם שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...