חיבור מפצל לשקע "מגן ברקים\מתח"- פוגע באפקטיביות? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור מפצל לשקע "מגן ברקים\מתח"- פוגע באפקטיביות?

yogev_23

Recommended Posts

שיעור בפיזיקה לכיתה י':

גם אם תעביר חשמל בכסף טהור הוא יפגע באפקטיביות (יתנגד) .. כי לכל חומר יש התנגדות כלשהי.

כולל המגן ברקים שלך.

"כמה" זו כבר שאלה יותר ראלית, והתשובה היא כמובן אחוז קטן עד בלתי מורגש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד לא תחבר ביחד על אותו שקע מכונת כביסה ומדיח כלים, לא צריכה להיות בעיה.

מרבית מגני הברקים מתוכננים להחזיק עד 16A (זרם המתקבל בשקעי כוח) השקול ל-3680W.

שקעים שאינם שקעי כוח (רוב השקעים בבית) מחזיקים 10A שזה 2300W וזהו הנתון הראשון שאתה צריך לקחת בחשבון כשאתה משתמש במפצל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אישית אני מוצא את כל המגני הברקים האלה כקשקוש אחד גדול

הם אולי מגינים מפני קפיצות במתח אבל לא מפני נפילות

אין כמו אל פסק - השקעת על מחשב 6K - תשקיע עוד אלפיה על אל פסק ותישן בראש שקט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גבריאל, חוויתי לא מעט הפסקות חשמל בעת עבודה עם מחשבים במקומות שונים ומעולם לא נתקלתי במחשב שהפסיק לעבוד כתוצאה מהפסקת חשמל.

במקרה הכי גרוע זה יקרה מתי שתעבוד על איזה מסמך בוורד ותאבד את מה שעשית מאז השמירה האחרונה.

לעומת זאת, לחבר שלי הייתה לא מזמן קפיצת מתח בבית ששרפה את רוב המכשירים החשמליים שהיו מחוברים, כולל את הספקים בשני המחשבים שלו ואת אחד המסכים.

אני בדעה שאל פסק זה מוצר מיותר לחלוטין לשוק הביתי. שווה אולי לשקול לרכוש כזה כשמדובר במשרד ובטח כשמדובר בחוות שרתים שצריכה גיבוי.

בנוסף, קיימים לא מעט מקרים בהם מכשירי אל פסק תקולים שרפו ציוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גבריאל, חוויתי לא מעט הפסקות חשמל בעת עבודה עם מחשבים במקומות שונים ומעולם לא נתקלתי במחשב שהפסיק לעבוד כתוצאה מהפסקת חשמל.

במקרה הכי גרוע זה יקרה מתי שתעבוד על איזה מסמך בוורד ותאבד את מה שעשית מאז השמירה האחרונה.

לעומת זאת, לחבר שלי הייתה לא מזמן קפיצת מתח בבית ששרפה את רוב המכשירים החשמליים שהיו מחוברים, כולל את הספקים בשני המחשבים שלו ואת אחד המסכים.

אני בדעה שאל פסק זה מוצר מיותר לחלוטין לשוק הביתי. שווה אולי לשקול לרכוש כזה כשמדובר במשרד ובטח כשמדובר בחוות שרתים שצריכה גיבוי.

אני מכבד את דעתך - אבל אני חושב ובעל נסיון אחר.

אני לא מחבר מחשב\מערכת ביתי ללא אל פסק.

מכשירים לבנים (מכונת כביסה\מקרר\תנור וכו') אדישים יותר לשינוים ברשת החשמל ולכן אני מחבר אותם ישירות.

אם לחבר שלך היה אל פסק - יש סיכוי גבוה כי היה יוצא ללא פגע או עם פגע קל (נזק לאל פסק)

המקרים היחידים בהם ראיתי שאל פסק עשה בעיה למישהו זה כאשר השתמשו באל פסק רגיל לצרכן הדורש "גל סינוס טהור" (או כמו שאני אוהב לקרוא לזה - "שקר כלשהו"...)

שזה שרתים \ וסוגים מסוימים של PFC - במקרה של מחשבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתה לי הפסקת חשמל שאיכשהו גרמה לבעיות בדיסק קשיח, הצלחתי לשחזר נתונים אבל הוא די נדפק, 250GB לא נורא

בכל מקרה שמתי אל פסק ראשי עם מפצל שמחוברים אליו - מחשב, מסך,רסיבר ו2 מודמים..

בנתיים אין בעיות אבל נראה איך יעבור החורף הזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברת החשמל אמורה לפצות במקרה כזה לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמור זה שם של דג

אף פעם לא ראיתי שהם פיצו על דבר כזה בלי ביהמ"ש - וזה הפס"ד שאני מכיר בנושא

http://www.psakdin.co.il/fileprint.asp?FileName=/General/Private/ver_egxg.htm

אם אני זוכר ביהמ"ש חייב את חברת החשמל לפצות בגין הנזק.

לא רבים הנודניקים (ואני רואה בעצמי נודניק לא קטן) - שיגררו לביהמ"ש על נושא כזה.

צריך להיות מנגנון אשר ברגע שצרכן מגיש ראיה \ חוו"ד בגין נזק חשמלי (יש לא מעט חשמלאים מוסמכים במדינה)

+

גילוי נאות של חברת החשמל לגבי התרחשות תקלות מסוג זה(יש להם ניטור)

אזי לפצות אוטומטית.

במאמר מוסגר אני אגיד - שעד כמה שבתי המשפט הוגנים - טחנות הצדק טוחנות לאט - ורב האנשים לא יכולים להרשות לעצמם משפט

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה שדיברתי עליו הייתה קפיצת מתח בכל הרחוב שלו ולכולם נשרפו מכשירים חשמליים.

מה שהם תכננו לעשות זה להגיש תביעה ייצוגית לחברת חשמל, תוך פירוט הנזקים שנגרמו לכל אחד מהם, אבל כמו שאמר גבריאל מדובר בסחבת לא נורמלית שתיקח חצי שנה לפחות במקרה הטוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האל פסק מייצב את המתח. ד"א ירידות מתח גורמות נזק גדול יותר מעליות מתח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגן ברקים ו UPS (ולכל אחד מהם יש סוגים שונים !) מכילים הגנות שונות שמגינות מדברים שונים

הגנת UPS (אל פסק)

מגינה מאיבוד מידע בכיבוי פתאומי של המחשב בלבד. הגנת UPS לבד לא מגינה בכלל אל החומרה של המחשב ויכולה דווקא לגרום נזק לחומרה ב 2 מקרים :

- UPS לא תקין (חלק מה UPSים הלא איכותיים יכולים להוציא מתח לא תקין במצבים כמו חלשה או עומס גבוה)

- UPS שאין לו הגנת השהייה שנדלק ומתכבה במהירות הרבה פעמים בגלל קפיצות מהירות של המתח בכניסה (UPS איכותי אמור לעבור לסוללה ולחכות על עד שהמתח בכניסה יציב)

הגנת השהייה

ההגנה החשובה ביותר בכל מגן ברקים או UPS. בכל מקרה שבו המתח נופל לזמן קצר וחוזר או מתחיל לקפוץ, המגן ברקים ישאיר את המתח של המחשב מנותק ויחכה כמה שניות לפניי הפעלה מחדש (כמו השהייה של מזגן). זה מגן אל המחשב ממכת הזרם שהוא יוצר כשמחברים אותו לחשמל (או כש UPS קופץ ממתח רגיל לסוללה ובחזרה). הספק צריך זמן של כמה שניות להתייצב אחריי כל מכה כזאת ולא בנוי לקבל אותם במהירות אחת אחריי השניה

הגנת מתח גבוה או נמוך שנמשכים לאורך זמן

המגן ברקים או מייצב מתח יעלה או יוריד את המתח (אם הוא בנוי לזה) כדיי שיהיה מתח תקין או ינתק את המתח לגמרי. עבודה לאורך זמן אם מתח לא תקין יכולה לשרוף את המחשב)

הגנת ברקים

המגן ברקים יגביל את העוצמה של מכת ברק (מתח גבוה הרבה יותר מ "מתח גבוה" של ההגנה הקודמת אבל שנמשך זמן קצר מאוד) שעוברת למחשב לרמה שבדרך כלל לא תגרום נזק

אם רוצים הגנה לחומרה ולא לאיבוד מידע - מגן ברקים נותן הגנה טובה (הגנה טובה יותר תהיה רק אם מוסיפים UPS מסוג online - זה לא ה UPS הרגיל שיש לכם בבית)

חיבור UPS לבד לא תמיד פותר את הבעיה, רוב ה UPSים הביתיים לא מכילים את כל ההגנות האלה. אם מחברים UPS חשוב לוודא שיש לו הגנת השהייה או לחבר אותו ממגן ברקים שיש לו הגנה כזאת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...