2333T VS U2311H - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

2333T VS U2311H

amirx19

Recommended Posts

ההתלבטות שלי היא בין 2333T של סמסונג לבין 2311H של דל.

לראשון יש פאנל PVA לפחות כך אומרים ואילו לשני יש פאנל .

מחירו של הראשון כ 900 ש"ח ואילו מחירו של השני כ1400 ש"ח.

ארגונומיה לא חשובה לי בכלל וכן יציאות המסך.

המסך לא משמש בכלל לסרטים. משמש הרבה לקריאה ומעט מאוד למשחקים (הזדקנתי).

האם יש בעיה בקריאת דף פורום כמו זה במשך שעות ארוכות על רזולוציה מקסימלית (טבעית) עם אחד מהמסכים?

כיום אני עובד על LCD 19 מרובע ואני חייב יותר רוחב במסך לכל מיני יישומים. האם 23 גם גבוה יותר מ19 מרובע?

האם איכות התמונה שווה את ה500 ש"ח הללו?

האם ישנה אופציה אחרת כשמאוד רצוי לא לעבור את ה1000 ש"ח בתקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה מסך בשביל קריאה, אז עדיף שתלך על יחד 16:10 ולא 16:9

המסך שאני ממליץ עליו הוא 2209WA, יש אחד ב1145 ש"ח בפנדה.

אני ממליץ עליו משום:

1) הוא 16:10 ( 1680:1050 ) וזה אומר שהטקסט יהיה גדול יותר

2) בזכות היחס המסך יותר גבוה (בניגוד למסך רחב ונמוך)

3) המסך מצוין לכל דבר, סרטים, קריאה ומשחקים.

4) בזכות הפאנל זוית הצפיה שלו היא 178 מעלות לכל כיוון, ז"א שבניגוד למסכים אחרים שמכיוונים מסוימים הוא כהה או בהיר יותר, במסך הזה הצפיה אחידה ומעולה.

5) בזכות הפאנל יש לו חדות צבעים מעולה

6)הוא של וזה אומר אחריות בין הכי טובות שיש (סרטתי את המסך בטעות והם החליפו לי אותו תוך יום, עם שליח, בלי שאלות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטרף לשאלה - נשרף לי המסך (22 אינץ TFT גנרי, 1680x1050) ואני צריך מסך חדש, וראיתי שממליצים על שלושת המסכים האלה. השימושים העיקריים הם שימוש שוטף ומשחקי מחשב, סרטים הרבה פחות. כמו פותח הת'רד, הארגונומיה והיציאות לא כאלה חשובים.

האם ההבדל בין PVA ו- כזה מהותי שהוא שווה את ה-500 ש"ח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי היתרונות של PVA בגוונים כהים (חשוב בסרטים ומשחקים), אחידות תאורה (ב-IPS יש מחלה שחלק אחד של המסך יותר בהיר מהשני) ופחות מחלות מתעלים על יתרונות של IPS. (בעיקר זוויות צפייה קצת יותר טובות ובהירות מטורפת שכולם ממילא מורידים כמעט לאפס) עצם העובדה ש-EIZO, יצרנית המסכים האיכותית בעולם עובדת כמעט באופן בלעדי עם PVA אומרת משהו.

אני בעלים של 2209WA. באותה תקופה מסך PVA הכי זול היה של EIZO ב-3,500 ש"ח אז הלכתי על . היום הייתי הולך על PVA בלי לחשוב פעמיים במיוחד במחיר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במסך 19 המרובע שלי הגובה הוא 30.5 ס"מ, והרוחב הוא 38 ס"מ. (משום מה הייתי בטוח שהוא ריבוע).

אם תוכלו בבקשה לרשום לי כמה זה ב23" וכמה ב24" זה יעזור לי לבחור .

נא למדוד רק את שטח התצוגה ללא מסגרת ולא משנה כמה היא דקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח הדיון עדיף את הדל 2209WA או את המסונג, מאחר והוא לא רוצה לעבור את התקציב.

שני המסכים יהיו טובים לדרישות שנתן פותח הדיון.

לדעתי היתרונות של PVA בגוונים כהים (חשוב בסרטים ומשחקים), אחידות תאורה (ב-IPS יש מחלה שחלק אחד של המסך יותר בהיר מהשני) ופחות מחלות מתעלים על יתרונות של IPS. (בעיקר זוויות צפייה קצת יותר טובות ובהירות מטורפת שכולם ממילא מורידים כמעט לאפס) עצם העובדה ש-EIZO, יצרנית המסכים האיכותית בעולם עובדת כמעט באופן בלעדי עם PVA אומרת משהו.

אני בעלים של 2209WA. באותה תקופה מסך PVA הכי זול היה של EIZO ב-3,500 ש"ח אז הלכתי על . היום הייתי הולך על PVA בלי לחשוב פעמיים במיוחד במחיר הזה.

גם לי יש את ה2209WA, ואני לא מבין מאיפה אתה מביא את עניין אחידות התאורה האחורית. אולי בביקורות מקצועיות תראה שיש הבדלים זניחים אבל בשימוש שוטף זה לא נראה לעין, אפילו בתמונות כהות מאד.

הבעיה העיקרית שיש לי עם הדל זה כאשר רואים סרט והתמונה מאד כהה אז יש מעין השתקפות כזו במסך, שזו תופעה ידועה במסכי .

הארגונומיה בסמסונג היא דיי גרועה, הדל לעומת זאת קרוב למושלם מבחינתי. גם אני אמרתי שארגונומיה זה לא חשוב מבחינתי אבל ברגע שמתנסים אז זה כן הופך להיות אספקט חשוב מבחינת בחירת המסך.

אפשר לסובב אותו על המעמד שמאלה\ימינה, להטות אותו למעלה או למטה ולהזיז את המסך עצמו מעלה\מטה כדי להתאים אותו באופן מושלם לצפיה בו. כמובן שהוא גם תומך בPIVOT, שאין בסמסונג, וגם כולל ניתוב לכבלים שזה תורם לסדר ולאלגנטיות על השולחן.

במסך 19 המרובע שלי הגובה הוא 30.5 ס"מ, והרוחב הוא 38 ס"מ. (משום מה הייתי בטוח שהוא ריבוע).

אם תוכלו בבקשה לרשום לי כמה זה ב23" וכמה ב24" זה יעזור לי לבחור .

נא למדוד רק את שטח התצוגה ללא מסגרת ולא משנה כמה היא דקה.

אתה לא יכול להשוות "גודל" של התצוגה עצמה כי גודל הנקודה על המסך היא שונה.

במסכים של 24" גודל הנקוה 0.277\0.27ממ כשבמסכי 19" מרובעים גודל הנקודה היא מ0.295.

אז הגודל של הפאנל עצמו לא בהכרח אומר כמה מקום אתה תרוויח, כי זה יותר מההבדלים בגודל הפיסי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...