עד כמה חשוב מסך ANTI GLARE ? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עד כמה חשוב מסך ANTI GLARE ?

leibeyal

Recommended Posts

מעניין אותי כמה ניסיון יש לך, כי לפי התגובה - כנראה שאין לך

הכי טוב יהיה ללכת ולנסות לראות משהו בתצוגה של הניידים בכל חנות באג

תאורה שם מקבילה לתאורה בכיתה (ניאונים) ותדגים לך את המושג "השתקפות" הבעייתי במסכים מבריקים

אם מסכים מבריקים היו יותר טובים במבנים/משרדים - היית מצפה למצוא אותם בניידים היקרים יותר בשוק

כמו הלנובו T510 והדל E6510 שנחשבים עסקיים מהשורה הראשונה. ואם זאת הם עם מסכי מט.

הסיבה היא שתצוגה על מט עדיפה בכמעט כל תאורה קיימת - מבריק מציג צבעים טובים יותר, אבל לא סובל מהשתקפות בעיקר בחושך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאורה שם מקבילה לתאורה בכיתה (ניאונים) ותדגים לך את המושג "השתקפות" הבעייתי במסכים מבריקים

אם מסכים מבריקים היו יותר טובים במבנים/משרדים - היית מצפה למצוא אותם בניידים היקרים יותר בשוק

כמו הלנובו T510 והדל E6510 שנחשבים עסקיים מהשורה הראשונה. ואם זאת הם עם מסכי מט.

הסיבה היא שתצוגה על מט עדיפה בכמעט כל תאורה קיימת - מבריק מציג צבעים טובים יותר, אבל לא סובל מהשתקפות בעיקר בחושך

בדגמים הטובים המסכים כמעט ולא מחזירים אור....אני לא הולך לנקוב בדגמים כאלה ואחרים אבל יש מספר דגמים כאלה בשוק. (בעיקר חדשים שהגיעו ב Q2/Q3).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מסכים שאולי יותר מבריקים,

אני אישית לא שם לב להשתקפות, ואני עבדתי עד עכשיו רק עם מסכים מבריקים.

כשעבדתי בחוץ זה יותר הציק במיוחד אם כמה אנשים ניסו לקרוא מאותו מחשב ..

אבל לא הבנתי איך הסקת שאני חושב שמבריקים יותר טובים. אני מעדיף מט, אבל יש מספיק מסכים מבריקים מעולים שבכלל לא שמים לב לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדגמים הטובים המסכים כמעט ולא מחזירים אור....אני לא הולך לנקוב בדגמים כאלה ואחרים אבל יש מספר דגמים כאלה בשוק. (בעיקר חדשים שהגיעו ב Q2/Q3).

אתה נשמע לי קצת כמו סוכן שמסביר למה המוצר שלו טוב יותר.

מסך מבריק שלא משקף? אין דבר כזה. זה בדיוק הרעיון של מבריק.

אבל לא צריך להקשיב לי בלבד. מי שרוצה עוד מידע שיחפש בגוגל.

לא חסרים השוואות ודיונים בנושא הזה.

נ.ב.

לכל מי שקונה - אין קשר בין אם המחשב חדש ויצא אתמול לשוק לכמות החזרת האור. מסך מבריק תמיד משקף

אז, שלא יעבדו עליכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסך מבריק הוא על פי רוב (99.9%) הדבר הכי טוב שהמציא ההייטק עד היום...

השאלה היא רק למי הוא הכי טוב...

ובלי ציניות: ה-GLOSS לסוגיו מחפה תמיד על איכות ירודה ברמות שונות, של תצוגה. תמיד תהיינה עליו השתקפויות בלי יוצא מהכלל ואף פעם לא ניתן לראות את מה שתרצה בבהירות וחדות.

יש כאלה שמתרגלים לכך ומוכנים להתפשר (המחיר נמוך משמעותית ומפתה מאוד) ויש כאלה שלא.

בוא נגיד שאם תהיה מוכן לוותר על ארוחה זוגית חגיגית במסעדה טובה ולהשקיע את סכום הארוחה במסך מאט וללא השתקפות, בנוסף לתקציב שהקצבת לנייד בכלל - הרווחת משהו להרבה שנים (בעיקר בעיניים.. חה חה חה).

..וגם זה מנסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כאלה שמתרגלים לכך ומוכנים להתפשר (המחיר נמוך משמעותית ומפתה מאוד) ויש כאלה שלא.

זה לא מדוייק.

אפשר לדוגמה למצוא דגמים של ה-ah530 של פוג'יטסו עם מסכים מבריקים או מט במחירים דומים מאוד.

זו העדפה של המשווקים כי קל יותר למקור מסך מבריק בד"כ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מדוייק.

אפשר לדוגמה למצוא דגמים של ה-ah530 של פוג'יטסו עם מסכים מבריקים או מט במחירים דומים מאוד.

זו העדפה של המשווקים כי קל יותר למקור מסך מבריק בד"כ

א. למה לדעתך קל יותר למשווקים למכור מסך מבריק עם השתקפויות בכל פוזה מאשר מסך מאט? לדעתי בכלל לא מציאותי.

ב. ..זו התקלה כי ידוע לי שיש לך את הפוג'יטסו הזה ואתה מאוד נלהב ממנו.. :o

בכל אופן אפילו לדבריך, גם בפוג'יטסו יש הבדל מחיר (תוכל לציין כמה?) כך שלא ברור מה לא דייקתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אין לי מושג, אבל זו העובדה. יכול להיות שמסכי מט יקרים יותר

ב. מצחיק שאתה כותב שידוע שיש לי הפוג'יטסו הזה, כשאני כתבתי כמה פעמים שהנייד האישי שלי הוא בכלל 8440p של HP.

אין לי את המחשב הזה, הוא נקנה על ידי מספר אנשים בפורום ונסקר על ידי GA (אתה מוזמן לחפש את הדיון)

תחפש בגוגל בעברית את הצירוף ah530 ו-anti-glare ותקבל תמונת מחיר כללית. בד"כ זה באזור ה-3100 שח

כאשר את הגרסה המבריקה ראיתי נמכרת בכ-400 שח פחות.

אם זאת, ראיתי מכירה של הפוג'יטסו בטרקלין במחיר פתיחה זול של כ-2400, כלומר מחיר קניה של כ-2800 שח

חבל שאזל המלאי :'(

http://www.traklin.co.il/product.asp?pc=122081

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עניין של העדפה. המסכים המבריקים שולטים היום בשוק ולכן הם כנראה יקרים יותר.

אם השימושים של הלפטופ הם סרטים\משחקים בתוך מבנה המבריק יראה טוב יותר. לטקסט\שימוש באור יום המט יהיה קריא ואפשרי לשימוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה נשמע לי קצת כמו סוכן שמסביר למה המוצר שלו טוב יותר.

מסך מבריק שלא משקף? אין דבר כזה. זה בדיוק הרעיון של מבריק.

אבל לא צריך להקשיב לי בלבד. מי שרוצה עוד מידע שיחפש בגוגל.

לא חסרים השוואות ודיונים בנושא הזה.

נ.ב.

לכל מי שקונה - אין קשר בין אם המחשב חדש ויצא אתמול לשוק לכמות החזרת האור. מסך מבריק תמיד משקף

אז, שלא יעבדו עליכם.

אני נשמע פשוט כמו מישהו שמכיר את התחום בצורה קצת יותר עמוקה -

כמה תובנות לכל המומחים פה :bash:

מסכי מאט - זולים יותר לייצור למעשה כל המסכים "המבריקים" הם מסכי מאט עם כיסוי מעטפת זכוכית דקה...(זה לא בדיוק זכוכית)

בהרבה דגמים חדשים יש ציפוי anti-reflect שמאפשר להוריד בצורה דרסטית את ההשתקפויות. (בדיוק כמו במסכי הפלאזמה האחרונים של הסדרות

הגבוהות של פאנסוניק וסאמסונג)..

לגבי תמחור - זה מאוד פשוט אין כמעט דרישה למאט ולכן המחירים שלהם יותר יקרים

לגבי איכות - זה כבר קשור לפאנלים רוב מסכי המאט מגעים עם פאנל TN זול ..דווקא במסכים 'השקופים' תראו יותר פאנלים מתקדמים (IPS) שנותנים טווח צבעים רחב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מאיפה ה"ידע", אבל מסכי מט איכותיים יקרים לייצור הרבה יותר ממסכים מבריקים.

ורק כדאי שניישר קו, רוב הניידים עם מסכי מט בארץ הם עסקיים עם פאנל איכותיים בהרבה מניידים ממוצעים

למעשה, רוב המסכים שהם מבריקים מבוססים על פאנל TN, וזאת כדי לחסוך סוללה (צורך פחות חשמל) ולקבל זמן תגובה עדיף

במחשבים ביתיים זולים, בהם נדרש לחסוך במחיר המוצר, או במחשבים למשחקים בהם זמן התגובה של המסך חשוב ביותר.

היוצאים מהכלל בנושא הזה הם הניידים של , והם היחידים אם אני זוכר נכון שמייצרים פאנלים איכותיים באופן כמעט קבוע

הכיסוי של מסכי מט הוא ממש לא "זכוכית דקיקה" כמו שאתה חושב, אלא חומר פלסטי קשיח מקוטב (למניעת חזרת אור)

ואם כל הכבוד (ויש לי פלזמה בבית) ציפוי אנטי רפלקס לא עוזר באור יום - וזו אחת הסיבות שקשה לראות בפלזמה בחדר מואר

(מי שלא יודע, LCD רגיל משקף פחות עקב בניה שונה ובעיקר כי בפלזמה יש מסך זכוכית שיוצר את רוב השיקוף)

ורק כדאי להשלים לך את פער הידע - ציפוי אנטי רפלקס פוגע ב"איכות הצבעים הנראית" של המסך, ומדובר בניסיון לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. לדעתי (ופה זה כבר טעם אישי) מקבלים מוצר שהוא לא טוב בשני הדברים -

הוא לא לגמרי מט, והצבעים שלו לא לגמרי "מרשימים" כמו במכל מסך מבריק רגיל.

אני לא מנסה להגיד עליך משהו, פשוט בפעם האחרונה שמשהו ניסה בכוח להסביר לי, למה מסכים מבריקים עדיפים

זה היה בחנות אלמ כשהמוכר ניסה לדחוף לי LCD כי "זה נפוץ יותר מפלזמה, וזו חדשה יותר".

שתי העובדות האלו כמובן לא נכונות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נשמע פשוט כמו מישהו שמכיר את התחום בצורה קצת יותר עמוקה -

כמה תובנות לכל המומחים פה :bash:

מסכי מאט - זולים יותר לייצור למעשה כל המסכים "המבריקים" הם מסכי מאט עם כיסוי מעטפת זכוכית דקה...(זה לא בדיוק זכוכית)

בהרבה דגמים חדשים יש ציפוי anti-reflect שמאפשר להוריד בצורה דרסטית את ההשתקפויות. (בדיוק כמו במסכי הפלאזמה האחרונים של הסדרות

הגבוהות של פאנסוניק וסאמסונג)..

לגבי תמחור - זה מאוד פשוט אין כמעט דרישה למאט ולכן המחירים שלהם יותר יקרים

לגבי איכות - זה כבר קשור לפאנלים רוב מסכי המאט מגעים עם פאנל TN זול ..דווקא במסכים 'השקופים' תראו יותר פאנלים מתקדמים (IPS) שנותנים טווח צבעים רחב יותר.

אם אתה מחשיב את עצמך למעמיק בתחום - תן לי את הרדודים ממך. . . :

תעשה טובה, אל תעמיק כל כך.. ככל שתעמיק, כנראה שתיטעה ותטעה יותר...

אתה לא מבסס את דבריך על כלום, רק מפנה אותנו לגוגל.. זה מגוחך. :lol:

קרעת אותי מצחוק. הסברך על תימחור מסכים והרכבם, זהו אחד הסלטים המגוחכים והכי קורעים כאן בפורום.. אתה כנראה עושה מין מתיחה, לא?:

אין צורך או טעם להתיחס לדבריך, כי אין להם שחר. אתה גם אומר משהו וסותר אותו באותו משפט.

זאת בורות לשמה. :s05:

אבל אם טוב לך עם זה ואתה נהנה לכתוב את הגיגיך, סבבה, יש הבנה. :sleep:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...