ספק של +-12V - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ספק של +-12V

xgamer

Recommended Posts

שלום,

אני צריך ספק שיש לו 3 יציאות (מתח ישר) : 0, +12,-12.

מחיפוש קצר באינטרנט, לא מצאתי משהו, כנראה צריך להתקשר לחנויות.

במקום זה חשבתי על דבר כזה.

יש לי 2 שנאים רגילים שמוציאים 12V כל אחד.

אם אני לוקח את ה + מהראשון ואת ה - מהשני מחבר ביחד וגם לאדמה (הארקה בבית?).

ואז נוצרים לי 3 הדקים, 0 (שזה מה שמחובר לאדמה), נותרים לי עוד שני חוטים שיהיו +12 והשני -12.

זה יעבוד?

אם לא, אשמח למצוא ספק כזה, הדרישת זרם לא גבוהה, לא בדקתי אבל אני לא מאמין שעוברת את 1A.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יעבוד, אם כי בחלק גדול מהספקים הממותגים ה- מחובר להארקה, ואם תחבר בצורה שתארת, אתה פשוט תקצר אחד מהם. האפשרויות הן או למצוא ספקים שלא מקוצרים להארקה, או למצוא כאלה בלי הארקה בכלל, או לנתק את הקצר להארקה.

כשאתה מחבר בינהם, פשוט תחבר את ה- של ספק אחד, ל+ של השני. נקודת האמצע תהייה האדמה שלך. אתה לא צריך להתחבר לארקה בכלל.

אפשרות נוספת היא לבנות ספק לא ממותג; זה די פשוט. שנאי כפול של 12V @ 2A, שני מישרים, ושני קבלים בכיוון הפוך זמ"ז, מיציאת שנאי לסנף האמצעי המשותף. נקודת אדמה משותפת תוציא אחריי היישור. אפשר גם שני מייצבים אם תרצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בספקים של מחשב מסילת 12 V מיוצרת אם 2 דיודות שוטקי. לדעתי אתה יכול להוסיף לספק 2 דיודות זהות בכיוון ההפוך (מה 12V AC) כדיי ליצור מסילה של -

תגן אל 2 המסילות אם פיוזים כי המסילה החדשה לא עוברת דרך ההגנות של הספק + מקטינה את העמס המקס' אל המסילה של + כך שההגנות של הספק גבוהות מדיי למצב החדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשנאים פשוטים אתה יכול לחבר אדמה איפה שאתה רוצה (בכל נקודה ב AC או אחריי המיישר ב DC) או להשאיר ללא אדמה בכלל

הבעיה בשנאים - יש להם 2 מתחים (rms ו max) שיכולים להופיע גם ב DC אחריי המיישר. ב AC הם נותנים 12V rms / 20 V max. אחריי שתיישר אם דיודות וקבל - ללא עומס אתה תקבל 20 V DC ואם תתחיל להעמיס תקבל ripple ומתח rms ששוב יורד לאיזור של 12 V

מתח ripple יכול להפריע לך או לא (תלוי מה אתה רוצה לעשות) ובכל מקרה יוצר מצב שאתה צריך לבנות מעגל עמיד למתח הגבוה יותר ולקבל ממנו עבודה כמו של המתח הנמוך יותר

תבדוק בספק שיש לך אם -12 נותן מספיק זרם. כל ספק של מחשב מוציא -12 אבל יש שם רק 0.5A

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל לידע כללי, רוב הטרנספורמטורים הפשוטים, לא מחוברים להארקה. לכן הרעיון אמור לעבוד נכון?

שנאי ברזל לא מחובר כמובן... אבל "רוב השנאים הפשוטים" לא מוציאים 1A, והמתח שלהם גם לא מייוצב ל12V.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...