מה הטעם במערך זכרונות של 3 יצרנים (מ-2 סוגים) במחשב אחד? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הטעם במערך זכרונות של 3 יצרנים (מ-2 סוגים) במחשב אחד?

Meturlal

Recommended Posts

שלום לכולם!

היום הגעתי לעבודה ו... הפתעה!!! על שולחני ועל שולחנות עמיתי לעבודה (בכל המחלקה) החליפו את המחשבים למחשבים חדשים (נו... הגיע הזמן להחליף את ה-Celeron 466 שהיו עד עכשיו). ממש לא ברור לאף אחד למה לא הודיעו לנו מראש, שמחליפים את המחשבים (הלכתי אתמול ב-17:00 הבייתה, הגעתי היום ב-9:00 ויש מחשבים חדשים).

כמובן שלא טרחו להעביר את החומר מהמחשבים הישנים למחשבים החדשים (סתם חלמאות), אבל הדבר נפתר בקלות, על ידי שחזור החומר מהגיבוי (אצלנו מגבים על בסיס יומי).

המחשבים נראים מדהים! מארז קטן, מסך LCD של 18.1 אינץ'! בקיצור השקיעו מאוד!

ואחרי ההתלהבות לעניין...

כמובן שבתור חובב מחשבים עניין אותי מאוד לדעת מה יש במחשבי ה-HP הקטנים שקיבלנו. אז הרצתי את AIDA32 (גרסה 3.85) וגיליתי דבר מאוד מוזר:

במחשב יש 3 רכיבי זכרון של 3 יצרנים שונים מ-2 סוגים שונים, הרכיבים הם:

Module 1: Infineon (256 MB PC3200 DDR SDRAM)

Module 2: Hyundai (128MB PC2700 DDR SDRAM)

Module 3: Micron Tech. (128MB PC2700 DDR SDRAM)

האם המערך הזה של הזכרונות משפר את הביצועים (לערב זכרונות PC2700 ו-PC3200), או זה סתם דבר מוזר מאוד?!?

האם יש טעם כלשהו במערך כזה של זכרונות? זה סתם מעניין אותי.

מערך הזכרונות הזה (בדיוק כזה), לא רק נמצא על המחשב שלי, אלא כנראה על כל המחשבים שהגיעו (בדקתי עוד 3 (מתוך 11 סה"כ) מחשבים וגם בהם מערכך הזכרונות היה זהה).

דרך אגב הנה שאר המפרט של המחשב כפי שהוצאתי מ-AIDA32 (ה-DVD זוהה אמנם רק על פי מספר דגם, אך לאחר חיפוש קצר ברשת גיליתי שהדגם הזה הוא של LITE-ON, בקשר לכונן הדיסקטים אין לי מושג מי היצרן (המארז נעול), אבל זה לא נראה כל כך משנה):

CPU: Intel Pentium 4HT, 2400 MHz

Motherboard: Hewlett-Packard 085Ch (Intel Springdale-G i865G)

Memory:

Module 1: Infineon (256 MB PC3200 DDR SDRAM)

Module 2: Hyundai (128MB PC2700 DDR SDRAM)

Module 3: Micron Tech. (128MB PC2700 DDR SDRAM)

Hard disk: Western Digital WD400JB (40GB 7200rpm 8MB Buffer)

Video card (On Board): Intel Extreme Graphics 2

DVD: LITE-ON XJ-HD166 16X DVD-ROM

Floppy: 1.44MB 3.5"

LAN (on board): 5782 LAN Controller (10/100/1000 Mbps)

Mouse: USB Optical Scroll Mouse

Keyboard: PS/2 Easy Access Keyboard

Case: d570 slim tower (185 watt)

Monitor: L1825 (LCD 18.1" 1280x1024)

המחשב הזה נראה לי שעולה לא מעט! כנראה השקיעו בנו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השמה של 2700 יחד עם 3200 לא נותנת שום יתרון אלא חיסרון כי המהירות של הזכרונות תהיה המהירות של הסטיק הכי איטי שמחובר,

כלומר שבמפרט שאתה הבאת, הזכרונות עובדות במהירות של 333MHz ולא מה"ץ יותר וזה שערבבו עם זה של 3200 לא תורם בכלום.

כנ"ל לגבי ערבוב של מיצרנים שונים, זה לא נותן שום יתרון והחיסרון הוא שבמקרים מסויימים זה יכול שלא לעבוד על לוחות מסויימים ו/או לגרום לשגיאות ו/או תקיעות המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכל לבדוק את המפרט של המחשב לפי שורה שאמורה להופיע עליו (על מדבקה ) שדומה לזאת:

d530s/P2.4/40b/c/256e/4n כאשר ה 256 מצביע על כמות סה"כ הזכרון שHP סיפקה

ו ה "e" שאחריו מצביע על DDR333 ב dual channel

בעוד ש "d" יצביע על DDR333 single channel .

יכול מאוד להיות שהספק שלכם הוסיף את ה256 הנוסף בצורה שהיתה לו הכי זולה (לפעמים DDR400 יותר זול מDDR333 )

או שזה נעשה פשוט לא הבנה או חוסר תשומת לב בנושא.

כנס ללמיר >מחשבים>שולחנים>קומפאק> יש שם שני 530 , תבחר את ה 907 (השני מגיע ב MICRO TOWER )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכל לבדוק את המפרט של המחשב לפי שורה שאמורה להופיע עליו (על מדבקה ) שדומה לזאת:

d530s/P2.4/40b/c/256e/4n כאשר ה 256 מצביע על כמות סה"כ הזכרון שHP סיפקה

ו ה "e" שאחריו מצביע על DDR333 ב dual channel

בעוד ש "d" יצביע על DDR333 single channel .

יכול מאוד להיות שהספק שלכם הוסיף את ה256 הנוסף בצורה שהיתה לו הכי זולה (לפעמים DDR400 יותר זול מDDR333 )

או שזה נעשה פשוט לא הבנה או חוסר תשומת לב בנושא.

על המדבקה שעל המחשב כתוב:

d570u/P2.4C/40b/d/256d/4n

כלומר, לפי מה שאמרת במקור היה במחשב רק 256MB ב-Channel אחד (ולכן כנראה דווקא רכיב ה-PC3200 של Infineon הוא המקורי).

כנראה שני הסטיקים של 128MB PC2700 נוספו על ידי הספק בארץ (לפי דרישת החברה, שדרשה במכרז, שיהיה 512MB זיכרון).

כלומר, לפי מה שאתם אומרים, ההוספה של שני הרכיבים הנוספים של 128MB PC2700 לא הייתה חכמה ונעשתה כנראה, כדי להיפטר מזכרונות 128MB PC2700 שנשארו לספק (במקום לספק רכיבי 256MB PC3200 חדשים).

תודה לכולכם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי בלבול מסויים לגבי המחשב שלך:

1- סדרת המחשבים שHP מוכרת עם לוחות מבוסי I865G הינה HP BUSINESS PC D530 ואיני מצליח למצוא שום מידע על סדרת D570.

2-במפרט המחשב, האות שבאה לאחר שם הדגם מייצגת את סוג המארז. U מייצג ULTRASLIM ו S מייצג SFF. כאשר הULTRASLIM יותר קטן.

כמוכן הU מגיע עם ספק 150W והSFF עם 185W , והU מגיע עם כונן אופטי של ניידים (ושליף).

עד כמה שאני רואה הכונן שלך הינו של שולחניים והספק (לפי AIDA32 ) הינו 185W לעומת זאת יש לך U במפרט...

בנוסף , בULTRASLIM יש רק שני חריצי זכרון.

עם תוכל לבדוק זה יעזור קצת ( לי )

אתה יכול לבדוק פה:

http://h18000.www1.hp.com/products/quickspecs/11632_na/11632_na.HTML

או לבדוק בתמונה שאני מנסה להוסיף (אולי בנסיון השלישי אני לא אקבל הודעת שגיאה או לפחות גלידה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי בלבול מסויים לגבי המחשב שלך...

גם אני ניסיתי לחפש מידע באינטרנט לגבי הדגם הזה של ולא מצאתי כלום.

המארז לא זהה לאף מארז שהבאת, לא זה שבתמונה ולא לאף אחד מאילו בקישור באתר של , אבל הוא די דומה למארז Small Form Factor.

אני אנסה לתאר את המארז: המארז עצמו שחור, כאשר על שתי הדפנות טבוע הסמל של די בגדול.

הפנאל הקדמי כסוף, חוץ מהמקום של הכוננים יציאות ה-, האוזניות והמיקרופון ששם הוא שחור.

כונן התקליטורים נמצא למעלה במפרץ "5.25 רגיל לגמרי (כאשר עובי המארז הוא מעט יותר מהעובי (או יותר נכון הגובה) של הכונן עצמו).

מתחת יש את כונן הדיסקטים שלצידו יש 2 יציאות , יציאת מיקרופון ויציאה לאוזניות.

המימדים של המארז הם בערך (מדידה עם סרגל פשוט): עומק 38 ס"מ, גובה 33.5 ס"מ, רוחב: 9.5 ס"מ (שהם מאוד קרובים ל-Small Form Factor שבקישור שהבאת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...