עבודה עם אובונטו 10.4 וחלונות 7 במקביל - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עבודה עם אובונטו 10.4 וחלונות 7 במקביל

yotamoo

Recommended Posts

אז ככה - עד לאחרונה עבדתי עם הלפטופ שלי כאשר רק מותקנת עליו. אתמול התקנתי בנוסף גם חלונות 7 לאחר שהשתמשתי ב-gParted ליצירת מחיצת FAT32 נוספת. אני די בטוח שהיא מוגדרת כפריימרי, כי המצב עכשיו הוא שחלונות עולה אוטומטית. איך אני משנה את המצב כך שאובונטו תעלה אוטומטית? או לפחות שתהיה לי אפשרות בחירה כהמחשב עולה.

כמו כן האם יש אפשרות לעבור במהירות לחלונות מתוך (ללא ריבוט) ולהפך??

ושאלה אחרונה: יכולה לקרוא רק במחיצה שלה, ואובונטו יכולה לקרוא בשתיהן ולכתוב רק בשלה. הבנתי שאני צריך לבצע עיגון מחיצות, האם זה נכון? כמו כן האם אפשר לקשר אותי למדריך שיהיה ברור מספיק למשתמש מתחיל?

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

https://help.ubuntu.com/community/Grub2#Reinstalling from LiveCD

נראה לי לא ניתן להחליף בין המערכות הפעלה אם הם מותקנות בצורה רגילה. רק אם אתה מריץ אחת מתוך השנייה ב VM

אובונטו יכולה לקרוא ולכתוב לכל הכוננים (יכול לחייב הגדרת הרשאות למשתמשים). ניתן לקרוא את הכוננים של מתוך וינדוס בחלק מהמקרים אבל לא תמיד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי מצאתי את שלושת הקבצים של גרוב. יש את הראשי שמתקמפל מתוך קובץ "סגנון" ועוד קובץ שמגדיר הגדרות כאלה ואחרות. יש לי רקע (לא רציני) בתכנות אבל אני לא מבין את השפה בה כתובות הפקודות האלה. הפקודה היחידה שהצלחתי להבין היא echo שהיא פשוט פלט של טקסט. השאלה היא באיזה שפה הפקודות הללו כתובות, אני רוצה ללמוד להתעסק איתן קצת. אני מניח שזו אותה שפה בה כתובה? תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלה קבצי הגדרות פנימיים של grub. משהוא כמו קובץ ini של וינדוס

הקובץ שמעניין אותך הוא /boot/grub/menu.lst מתוך הלינוקס

http://boff.wordpress.com/2007/01/17/editing-bootgrubmenulst-to-change-the-grub-boot-menu/

בחלק של וינדוס יש הגדרה באיזה כונן נמצא וינדוס + כמה שורות שאמורות לרמות אותו כדיי שיחשוב שהוא מערכת ההפעלה היחידה במחשב

בחלק של יש הגדרה באיזה כונן נמצא + איפה נמצאים 2 הקבצים של (ה kernel וה initrd) כש ל kernel אומרים בנפרד איפה נמצאת יתר מערכת ההפעלה ואפשרויות נוספות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

יש לי מחשב עם וינדוס 7, אני מנסה להתקין בתוכו 10.4.1 או לאתחל מתוך לייב סי די ואני מקבל שגיאה. מה אפשר לעשות?

כלומר אני מפעיל wubi.exe ומקבל שדיאה. הגדרתי גם הפעל כמנהל מערכת וזה לא עזר.

:s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה הקפצת דיון לא פתחת פשוט אחד משלך ???

ע"מ שנוכל לעזור לך, אתה צריך לפרט בדיוק מה השגיאה ומתי היא מתקבלת. אם אפשר, עדיף להעתיק את המלל במדוייק או צילומסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רגיל לגלוש במע' אחרת (תפוז) ושם תמיד מבקשים לנצל דיון קיים ולא לפתוח חדש, אם זה אותו הנושא או נושא דומה. אם זה מפריע לך, מתנצל.

אני אנסה לעשות צילומסך ולהביא את הפרטים שציינת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התוכנה wubi יכולה לעשות בעיות ואני לא ממליץ להשתמש איתה

במקום זה תנסה להפעיל את אובונטו כך : תגדיר ב שהוא יעלה מ cd לפניי הכונן הקשיח ותעלה את המחשב מחדש כש ה cd של בפנים

במקום ההפעלה הרגילה של הוינדוס אמור להופיע תפריט של אובונטו

תבחר באפשרות שכבר מסומנת בתפריט (אנטר) ותיתן למחשב להמשיך לעלות. המחשב אמור להגיע למערכת עובדת של שאתה יכול לעבוד איתה

אם תעלה מחדש את המחשב ותוציא את הדיסק אתה תחזור להיות בוינדוס (הדיסק לא מתקין את אם אתה לא נכנס ל install)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...