שאלה לסטודנטים הלומדים באו"פ - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לסטודנטים הלומדים באו"פ

Ovid

Recommended Posts

אני כרגע לומד באחת מהמכללות בארץ במסלול העתודה של הצבא. לצערי הרמה שם יותר נמוכה ממה שציפיתי, הלימודים מאוד קלים, אני מרגיש שאני לא ממצה את עצמי, את היכולות שלי , ושאני מסוגל להרבה יותר ,והחשוב מכל - רוצה יותר. אני מאוד מתחרט שלא בחרתי בזמנו ללכת על העתודה האקדמאית וללמוד באונ' , אך כבר אין מה לעשות בנידון.

במקום זאת , החלטתי במקביל להתחיל תואר בכלכלה ומנהל עסקים בפתוחה. החלטתי ללכת דווקא על הפתוחה משתי סיבות , האחת היא שכך יהיה יותר קל לשלב את זה עם הלימודים במכללה, והסיבה השנייה היא שאין לי פסיכומטרי.

רציתי להתייעץ עם אנשים שלומדים בפתוחה (אני מקווה שיש פה כאלה) ולברר לגבי אופי הלימודים באוניברסיטה הנ"ל , שכן אני מבין שהוא שונה במקצת משל שאר האוניברסיטאות.

קודם כל, לפי מה ששמעתי אין כמעט הרצאות באונ' ואת רוב החומר צריך ללמוד לבד מהספרים שאגב לא הבנתי אם מקבלים אותם מהאונ' כחלק מהתשלום לקורס או שצריך לשלם עבורם בנפרד?

מהי כמות ההרצאות ,האם הנוכחות חובה , והאם יש מרכזי לימוד נוספים בערים אחרות ?

בעיקרון השאלה הנוספת שהייתי רוצה לשאול, הנובעת מהחוסר ניסיון שלי בלימודים אקדמיים, היא האם זה אפשרי בכלל יהיה לשלב את לימודי המכללה ביחד עם לימודי התואר, כי באמת שאין לי מושג למה אני מכניס את עצמי פה. מצד שני אני מאוד נחוש ומאוד שאפתני ,ואני מוכן להשקיע, השאלה היא האם זה יהיה מספיק?

תודה.

מאחל לכולם שנה טובה,

ולילה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה רע בבן גוריון,טכניון או תל אביב?

הפתוחה לא נחשב ממש מבחינת רמה,למרות שהכול בסוף אותו חרטא.

סליחה שאני מחטט אבל באיזה מכללה מדובר?

אני יענה לך ביתר פירוט מחר

תתעלם ממה שכתבתי,רק שתדע שאם אתה עושה קורסים קטנים בפתוחה וזאת כדי שישמשו זרז לתואר שלך באוניברסיטה אז אתה צריך ציונים גבוהים בשביל שיכבדו את אותו קורס באוניברסיטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, לפי מה ששמעתי אין כמעט הרצאות באונ' ואת רוב החומר צריך ללמוד לבד מהספרים שאגב לא הבנתי אם מקבלים אותם מהאונ' כחלק מהתשלום לקורס או שצריך לשלם עבורם בנפרד?

את הספרים אתה מקבל לפני תחילתו של הסמסטר, עלותם כלולה בעלות הקורס.

כמו ההרצאות תלויה בד"כ בקורס ובסוג ההנחייה שבחרת. באופן כללי באו"פ קיימות 3 סוגי הנחיות: רגילה - מפגש פעם בשבועיים, מוגברת - מפגש פעם בשבוע, ואינטרנט - הרצאות שמועברות באינטרנט פעם בשבועיים. יש קורסים בהם אין הנחיה מוגברת או מפגשי . כמובן שעבור הנחיה מוגברת יש תוספת עלות.

מהי כמות ההרצאות ,האם הנוכחות חובה , והאם יש מרכזי לימוד נוספים בערים אחרות ?

האו"פ מטבעה מבינה שיש לה עסק עם אנשים עסוקים לכן אין נוכחות חובה. מה שכן יש היא חובת הגשת ממ"נים (סוג של שיעורי בית) שכמעט בכל קורס קיים איזשהו סף מינימום להגשה.

קיימים מרכזי לימוד בכל הארץ, אבל השאלה היא מה זמינות הקורסים ברחבי הארץ. קורסים פופולארים יהיו בכל הארץ ואילו קורסים קצת פחות מאוכלסים יועברו רק במרכז למשל.

בעיקרון השאלה הנוספת שהייתי רוצה לשאול, הנובעת מהחוסר ניסיון שלי בלימודים אקדמיים, היא האם זה אפשרי בכלל יהיה לשלב את לימודי המכללה ביחד עם לימודי התואר, כי באמת שאין לי מושג למה אני מכניס את עצמי פה. מצד שני אני מאוד נחוש ומאוד שאפתני ,ואני מוכן להשקיע, השאלה היא האם זה יהיה מספיק?

הכל אפשרי, השאלה אם זה באמת מה שאתה רוצה, צריך ויכול לשלם על זה. קורס בודד באו"פ עולה באזור ה2 אלף שקל, ולפני שאתה מתחיל אולי כדי שתשאל את עצמך מה המטרה הסופית שלך.

מה רע בבן גוריון,טכניון או תל אביב?

הפתוחה לא נחשב ממש מבחינת רמה,למרות שהכול בסוף אותו חרטא..

למה, למה אבל למה סתם להגיד? מי לא מחשיב את הפתוחה כ"כ?

בכל אופן לפותח הט'ראד, אני מציע לך לחפש בגוגל את פורום האוניברסיטה הפתוחה של תפוז, אני חושב שתוכל למצוא שם את כל השאלות והתשובות שאתה צריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה מייק . העלות לפי מה שהבנתי בסופו של דבר יוצאת כמו של אוניברסיטה רגילה ,לא כך?

והמטרה היא אולי לסיים את כל התואר עד הצבא או עד הקבע, אבל לפחות את רובו.

למי ששאל אני לומד במכללת אורט ע"ש הרמלין באזור תעשייה חדש של נתניה.

אגב, ראיתי אצלנו איזה חדר שיש עליו שלט של האו"פ , "גיגלתי" את זה ,ומתברר ש:

http://www.openu.ac.il/academic/Young/p13a.html

זהו מרכז לימוד של האונ' הפתוחה. אני לא בטוח אבל שהבנתי נכון.. הכוונה היא שההרצאות (או חלק מהן) מועברות במכללה שלי ? זה בכלל נפלא! (האמת שלא כל כך,חוץ מיום שלישי אני לומד עד 3-5 כל יום, אלא אם ההרצאות יהיו ביום שלישי , זה לא רלוונטי )

לגבי המקצוע עצמו, רציתי לקחת כלכלה ומנהל עסקים, אבל אני מבין שאין זה בפתוחה, או שאני טועה?

מצאתי מנהל עסקים לתואר שני רק, כלכלה תואר ראשון לחוד וניהול תואר ראשון לחוד. יש קורסים משותפים לכלכלה וניהול אבל משום מה נראה לי אלו שתי מגמות שונות.

ולגבי ההרשמה, קראתי שהיא נסגרה כבר , אי אפשר לבקש מהם להירשם אחרי ההרשמה כבר ,אולי עבור תשלום מסויים ,כמו בפסיכומטרי ?

למי ששאל לגבי אפיק מעבר, אני הסברתי את עצמי כבר מההתחלה שהמטרה שלי היא לשלב את הלימודים עם הלימודים של המכללה, אם אני אלמד באונ' רגילה זה יהיה בלתי אפשרי . אני חושב כך לפחות...למרות שאולי אני טועה באמת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העלות אני חושב היא קצת יותר גבוהה אבל לא בהפרש אדיר, כמובן תלוי במספר הקורסים שאתה לוקח כל סמסטר, אני לא יודע להגיד אם בסופו של דבר זה יוצא יותר יקר או לא כי צריך לזכור שבד"כ אנשים בפתוחה גם עובדים ולכן ההפסד הכספי שכרוך באי עבודה (או עבודה במשרות סוג ז') אצל סטודנטים באונ' רגילות לא קיים כאן.

רשימת תארים:

http://www.openu.ac.il/degrees/

זמני הרשמה:

http://www.openu.ac.il/registration/periods.html

לסטודנטים חדשים קיימת הרמה מאוחרת עד ל20 לחודש (כמובן בתוספת תשלום).

אם עדין לא עברת על האתר של האו"פ, זה הזמן ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה רבה.

רק שאלה אחת, אם נגיד לקחתי כמות מסויימת של קורסים, ואז או שהתחילה תקופת הבחינות החיצוניות במכללה ואז אני בחו"ל ואז אין לי כסף או שהתגייסתי והלוח"ז שלי עמוס מדי, או בקיצור כל מה שיכול לקרות כך שאני לא אוכל להמשיך במשך תקופה מסויימת לקחת קורסים, יכולים להעיף אותי או פשוט להכריח אותי להתחיל לעשות את התואר מההתחלה? איזה הפסקה אני יכול לעשות במהלך הלימודים ? או שאי אפשר?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לקחת קורסים בקצב שלך (ולהיבחן עליהם באותו סימסטר או בסימסטר העוקב). אם החלטת לקחת שנה הפסקה אין עם זה בעיה.

הבעיה נוצרת כשקורסים מבוטלים או מוחלפים ואז במידה ואין לך תוכנית לימודים מאושרת (שתקפה ל-5 שנים מרגע האישור) אז יכולים לדרוש ממך לעשות קורסים מסויימים מחדש.

דרך אגב, אני הולך היום לטקס קבלת תואר ראשון של האו"פ (סיימתי בהצטיינות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואו , כל הכבוד! מזל טוב.

מה אתה יכול לספר על הצורת למידה באו"פ ? הספרים שנותנים מסבירים את החומר טוב, או שזה עדיין קשה ללמוד לבד ככה את מרבית החומר מהספרים?

יש איזה שיעורי עזר/תגבורים באו"פ?

ורציתי לשאול משהו לגבי החד חוגי-דו חוגי. הבנתי שכלכלה וניהול הולכים בנפרד, אבל אפשר לעשות משהו דומה למה שאתה עשית, ניהול וכלכלה כתואר אחד,נכון? זה נחשב לתואר דו חוגי לפי האתר של האונ'.

האם קיים הבדל במחיר הקורסים או בכלל במחיר בתואר בין תואר חד חוגי לדו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת צורת הלמידה: יש שיעורים פרונטליים ויש את הספרים. בחלק גדול מהקורסים הספרים מספיקים כדי לעבור את הקורס אבל ישנם קורסים שחייבים מיקוד על ידי המנחים. בסופו של דבר לא כל החומר מועבר בשיעורים כך שצריך ללמוד גם לבד.

מבחינת סגנון הלימודים לעומת אוניברסיטה סגורה: ישנם ממ"נים - עבודות בית שיש להם מינימום הגשה ומינימום ציון מה שדיי מכריח ללמוד במשך הסימסטר. באו"ס יש עבודות הגשה אבל לרוב הן ללא ציון או לא משמעותיות ופה ההבדל הגדול בעיני - פה לומדים לאורך כל הסימסטר ולא רק לפני המבחן.

מבחינת טכנולוגיית למידה: יש המון כלים טכנולוגיים שבאים לעזור ללמידה - מאתרי קורסים ופורומים שלרוב הם מעולים ועד שעורים באינטרנט ושעורים מוקלטים אם פיספסת שיעור. בעיני זה חשוב מאוד כי זה מאפשר גמישות מקסימלית.

מבחינת עלות התואר היא דומה למה שיש באו"ס ואין הבדל בין חד-חוגי לדו-חוגי מבחינת התשלום. לכל קורס יש עלות קבועה (עם תוספות לשיעורים מוגברים - כלומר כל שבוע במקום פעם בשבועיים) ומי שמכוון לעבר תואר מקבל מספר קורסים בחינם (בדרך כלל 3 או 4 הקורסים האחרונים).

לגבי חד חוגי ודו חוגי בתחומים שציינת: יש תואר בכלכלה לבד ויש תואר בניהול וכלכלה. אני עשיתי בניהול ומדעי המחשב (יש גם מדמ"ח לבד) - אני העדפתי עם ניהול כי יש בזה המון דברים יותר פרקטיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה לומד באורט הרמלין? זה לכיוון תואר? או משהו סטייל הנדסאי? (לא כ"כ יודע מה זה עתודה צבאית).

אתה מבין את המשמעות של ללמוד תואר בנוסף ללימודים במכללה (לימודים כלשהם)? תוך כמה זמן אתה מכוון לסיים את התואר עצמו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנדסאי .

האמת שלא יודע, לא חשבתי על תקופת הלימודים, אני מניח שעד הצבא או יותר נכון עד הקבע כבר צריך לסיים את התואר, מקסימום אפשר גם בזמן הקבע. זה משנה?

אגב, מה באמת לגבי יוקרת האו"פ ? האם בעיני המעסיקים היא ברמה של מכללה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב המעסיקים רואים באו"פ יותר ממכללה בגלל הקושי לסיים והעובדה שיש צורך בהרבה למידה עצמית.

יש מעט מעסיקים שלא מבינים את האו"פ אבל הכמות שלהם יורדת ככל שיש יותר בוגרים של האו"פ (השנה מסיימים 3400 אנשים ובכך עוברת האו"פ 30000 בוגרים מאז 1982)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...