העברת windows 7 למחשב חדש - צריך את עזרתכם.. - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

העברת windows 7 למחשב חדש - צריך את עזרתכם..

jacko_il

Recommended Posts

שלום לכולם,

חבר טוב מאד שלי קנה השבוע רכיבים למחשב חדש. (לוח + מעבד + זכרון + כרטיס מסך) ואני האדם שאמור להרכיב לו אותו.

יש לו windows 7 בגרסאה של "שדרוג מערכת הפעלה קיימת" שנקנתה בעבר והותקנה על המחשב הקודם שלו - בו היה לו קודם win XP.

הכל עובד לו כרגע פיקס כמובן. (אני מניח שאין צורך לציין שהדיסק מקורי וחוקי למהדרין..)

עכשיו לשאלה,

אם הבנו נכון את כוונת הדיסק שיש לו - הוא מתאים רק לשדרוג ולא עובד כהתקנה נקייה בפני עצמו. האם הבנו נכון ?

אם אכן אי אפשר להתקין אותו כעותק נקי בפני עצמו - איך אנחנו יכולים להתקין לו את ה windows 7 במחשב החדש ?

קראתי קצת על אפשרות של העברת ה windows 7 עם הכנסת דיסקים מיוחדים (דרך הווינדוס עצמה) או התקנת REPAIR INSTALL..

הבעיה היא שנהיה לי סלט שלם בראש ואין לי מושג מה מתאים לנו ומה בכלל יעבוד (אם בכלל יכול לעבוד לנו משהו..)

עריכה -

שכחתי לציין שמדובר בשתי מערכות מחשב שונות לחלוטין !!

המחשב הקודם שלו מבוסס על פלטפורמת עם צ'יפסט nvidia nforce 590 sli

והמחשב החדש מבוסס על פלטפורמת עם צ'יפסט P55

כמו שוודאי הבנתם אני די NOOB בכל הקשור למערכת ההפעלה והאפשרויות. אני מכיר רק התקנות נקיות סטנדרטיות.

הייתי שמח אם מישהו יכול מעט לעזור לי בנושא ולשפוך לי מעט אור.

תודה לכם מראש,

שחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:-\

לאף אחד אין רעיון ? משהו ?

חבר'ה, בבקשה אם יש למישהו איכשהו דרך להסביר או לעזור אני ממש ממש אודה !!!

אנחנו יושבים עם חלקים של מחשב בארגזים ומתים להתחיל בהרכבה...

תודה שוב,

שחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית חסיד של התקנות נקיות כשמדובר בשידרוג כמו זה.

במעבר בין פלטפורמות שכולל החלפת ומעבד (כי כרטיס מסך וזכרון זה בקטנה) עדיף התקנה נקייה.

במידה ויש לו את הXP המקורי ואת הדיסק שדרוג פשוט תתקינו זריז את הXP ואז תשדרגו ל7.

אני מאמין שיש כל מיני פתרונות של CLONE למערכת הפעלה ואז תיקון התקנה וכד' - נראה לי יותר מידי כאב ראש כשאפשר להתקין את מערכות ההפעלה אחת אחרי השנייה במינימום כאבי ראש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית חסיד של התקנות נקיות כשמדובר בשידרוג כמו זה.

במעבר בין פלטפורמות שכולל החלפת לוח אם ומעבד (כי כרטיס מסך וזכרון זה בקטנה) עדיף התקנה נקייה.

במידה ויש לו את הXP המקורי ואת הדיסק שדרוג פשוט תתקינו זריז את הXP ואז תשדרגו ל7.

אני מאמין שיש כל מיני פתרונות של CLONE למערכת הפעלה ואז תיקון התקנה וכד' - נראה לי יותר מידי כאב ראש כשאפשר להתקין את מערכות ההפעלה אחת אחרי השנייה במינימום כאבי ראש...

לא צריך בשביל לתקין. UPGRADE אפשר לתקין לבד אם לא שמים KEY בזמן ההתקנה

שמים אותו אחרי התקנה נגמרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות !!

עכשיו ככה,

הייתי שמח להתקין לו קודם ואחר כך לשדרג לו ל WIN7 עם הדיסק.

הבעיה היא שאין לו מושג איפה הדיסק של ה שלו ומה הסירייאל שלו.

הוא חיפש אותו ופשוט לא מצא.

מה קורה במצב של התקנת אחר של מישהו אחר במשפחה שלו ומיד בסיוף ההתקנה לשדרג ל WIN7 ?

אני מניח שזה לא אפשרי או בעייתי בגלל שאי אפשר להשתמש בסירייאל פעמיים עבור אותו ה .. אמת ?

האם ה WIN7 יידע שמדובר ב XP לא לגיטימי ?

עכשיו לגבי האפשרות השניה שהוזכרה - התקנה של גרסאת UPGRADE ישר ללא שדרוג מערכת קודמת.

זה באמת אפשרי ? לא אפשרי ?

ומה זה אומר להכניס את ה CD-KEY בזמן ההתקנה ? אז איך הוא יסכים להתקדם בהתקנה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי רציתי לקבל תשובה וודאית על מה הולך לקרות כשאנסה.

אני פשוט צריך לפרק לו את המחשב הישן ולהרכיב לו מחדש רכיבים חדשים.

דמיין איזה באסה זה לגלות באמצע הסיפור הזה שזה לא אפשרי ואז להתקע בלי מחשב כמה ימים עד שנבין מה צריך לעשות..

אז הבנתי שאפשרי להתקין את ה UPGRADE עצמאית ופשוט לא להכניס לו KEY בהתקנה.

או קיי, מה הולך לקרות כשהוא ייסיים את ההתקנה ? אני אמור להכניס לו את ה KEY שלו וזה יעבוד ?

עוד משהו - לא צריך לעשות די-אקטיבצייה של ה WIN7 הנוכחי על המחשב הישן שלו לפני שמפרקים או משהו ?

אני לא רוצה שייווצר הרושם שאני מנסה להתקין אותו על שני מחשבים שונים בו זמנית..

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לך

רק נשאר לקחת גולגולת ביד ולשחק אותה המלט ! :lol:

מצד שני, וצחוק בצד, השאלות שלך הן די כבדות משקל ומציאותיות

ובהחלט משקפות מצב שקורה לכולנו.

מעבר לתשובות שקיבלת, והיות ואתה חוזר ומדגיש שהכול חוקי

וישר ( לא שאני מפקפק בזה ), אני לא מבין מה הבעיה לטלפן

לשירות הלקוחות של מייקרוסופט ולראות לאן נושבת הרוח ?

אתה בהחלט יודע לשאול, נקווה שמייקרוסופט ידעו לענות !

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם,

היום בצענו את ההרכבה של המחשב שלו והתכוננו לבצע התקנה מחדש של ה WIN7.

מיד לאחר סיום הרכבת המחשב הדלקנו אותו, נכנסנו לביוס, הגדרנו את הדברים הרלוונטים

והגדרנו לאתחל מכונן ה CD ראשון ורק לאחר מכן שיחפש מערכת ב HDD.

הגענו לנקודה בה הוא זיהה את הדיסק ורשם לנו ללחוץ על כפתור כלשהו אם אנו מעוניינים לאתחל מ CD.

לחצנו. באמת שלחצנו. כלום לא קרה.. (בדיעבד הסתבר לנו ששכחנו לאפשר בביוס keyboard support)

ואז בלי לבזבז שניה הוא פשוט התחיל את ה WIN7 הקודמת שלו כרגיל.

וזה פשוט עבד. הוא ישר פתח חלונית בה הוא מצא כל מיני התקנים חדשים שונים של המחשב שלו (ערכבת השבבים וכו' וכו'..)

והתקין אחד אחד מהם איזה 5 דקות.. (בשלב זה החלטנו לזרום איתה ולראות מה ייקרה)

לאחר מכן הוא ביקש לעשות אתחול מחדש. כמובן שאשרנו..

כשהמערכת עלתה מחדש היא מיד אזהירה אותנו שיש לנו עותק לא חוקי ודרשה לעשות אימות טלפוני עם .

למה לא? בכיף. התקשרנו. מערכת מאד ברורה ומסודרת הדריכה אותנו בהכנסת קוד האישור לתכנה - וזהו. כשר למהדרין. יש WINDOS.

התקנו לאחר מכן את כל הדרייברים הרלוונטים, כמו כרטיס קול, מסך ועוד כמה וזהו. עושה רושם שהכל עובד פיקס.

החלטנו שניתן לזה צ'אנס ונראה מה ייקרה בשבועות הקרובים. עם נגלה בעיות יציבות, קריסות או תקיעות ננסה לפרמט.

אם הכל ייעבוד כשורה שיישאר כבר ככה.

הדבר היחיד שעצבן אותי לאחר כל התהליך הוא שיש לו איזה תכנה של גיגהבייט מהלוח אם הקודם לעדכון ביוס שנקראת BIOS@ .

כל התוכנות ירדו בקלות בלי לעשות לנו בעיות חוץ ממנה. פשוט אי אפשר להסיר אותה.

הוא רושם שגרסאת הביוס הקיים לא מתאימה ועוד איזה משפט עם הרבה מלל טכני שאני לא מבין ממנו כלום. וזהו.

למישהו יש רעיון איך אני יכול להסיר את ההתקנה שלה ??

ושוב, תודה רבה על התגובות שלכם. עזרתם לי מאד..

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...