Sata Drivers - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Sata Drivers

Tall-Guy

Recommended Posts

שלום :-)

קיבלתי מחבר שעזב לחול מחשב לפני כמה ימים. זה המחשב הראשון שאני משתמש בו עם חיבור SATA לה Harddisk ולא IDE ישן. אני קצת מבולבל וחיפוש ברשת רק עשה אותי מבולבל יותר.

באתר הלוח אם שלי, יש שתי סוגי Drivers:

1. Sata Drivers

2. Storage Matrix Manager + Drivers

הבנתי בגדול ש Matrix Manager זה רק למחשבים שה SATA מוגדר כ RAID (זאת אומרת, שתי הרדיסקים - תקנו אותי אם אני טועה). מאחר ולי יש רק הארדיסק אחד, אין לי צורך בזה.

אולם, אני לא כל כך בטוח בקשר ל Drivers. נראה כי המערכת הפעלה עובדת כמו שצריך, למה אני צריך Drivers? הרי כבר זיהה את ה Hardisk.

ובנוסף, ראיתי את המילה ACHI הרבה, ואני מניח שהיא קשורה ל SATA. האם מישהו יכול להסביר לי על מה מדובר?

תודה רבה :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה, זה עזר לי קצת לנקות את המושגים :-)

תקן אותי אם אני טועה:

אני חייב להתקין את ה Marvell Sata Drivers אם אני רוצה לעבוד במצב ACHI. קודם כל אני צריך להתקין את הדרייברים, ואז לשנות ב את המצב ל ACHI (מאחר ונראה כי יש איזה בעיה ב 7 אם משנים את המצב לפני שיש דרייברים).

האם תמליץ לעבוד במצב ACHI? זה הסטנדרט? או שזה מוד פחות נפוץ שגורם לבעיות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם קראת ב-FAQ אז אתה אמור לדעת מה זה נותן. ובכן לא כולם צריכים את הדברים הללו ולכן לא כולם עובדים במצב AHCI. אבל אפשר בהחלט לומר שזה סטנדרט או שזה עתיד להיות, כל מצב אחר הוא פשוט legacy.

ולגבי הדרייברים, אם יש של וגם של אז זה אומר שיש שבב נוסף של שמספק עוד חיבורי SATA (בין אם SATA 3.0Gb/s, SATA 6.0Gb/s או אפילו eSATA).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...