הודעת שגיאה על הכונן למרות שסריקות לא הראו דבר - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הודעת שגיאה על הכונן למרות שסריקות לא הראו דבר

Oranl

Recommended Posts

היי,

אני מתחיל לקבל את ההודעה המצורפת באופן שחוזר על עצמו מדי כמה דקות.. כמובן שמיד גיביתי דברים חשובים וביצעתי סריקות לבדיקת הכוננים אבל הן הראו שהכל תקין.. מה יכולה להיות הבעיה?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Fuck... אין מצב :s07:

האמת שהכונן באמת לא חדש.. בן 5 או משהו כזה אבל החזיק יפה עד היום. אני לא מאמין שאני כבר מספיד אותו..

אפשר איזה הסבר לגבי מהי הבעיה בעצם? ואין תוכנה שתדע לתקן את זה, פרט לכלי של היצרן? פירמוט אולי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי HDTune נראה שיש הרבה סקטורים דפוקים שמופו מחדש. בפועל זה לא ממש מעניין כי מה שחשוב זה הבדיקה של היצרן.

עשה כפי שיוחנן יעץ ותריץ את כלי האבחון של היצרן (קישור בסטיקי). לאחר שתריץ תוכל לדעת הרבה יותר לפי התוצאות.

תיקון? יש תוכנות שמתיימרות לתקן סקטורים דפוקים, אם כי רק סוג מסוים, הסבירות להצלחה לדעתי אינה גבוהה אבל תוכל לנסות בהמשך לאחר שנלמד יותר אודות הבעיה. פורמט בטח שלא יועיל, הסקטורים הם ברמה (level) נמוכה יותר (פיזית) ולא מושפעים מפורמט (לוגי)- כלומר לא יתוקנו.

בקיצור, עשה מה שיוחנן אמר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי הייתה בעייה דומה ובדקתי עם victoria לסקטורים פגומים ועם עוד כל מיני תוכנות ושום דבר הכל תקין.

ואחרי כמה ברורים הבנתי שזה הS.M.A.R.T שפשוט הודיע שחם מידי לכונן הקשיח למרות שהמארז שלי מאוורר ויש סירקולציה די טובה שם(הבעייה הייתה בחצי הראשון של אוגוסט), קיצר פשוט התעלמתי ועכשיו הכל בסדר(על כל מקרה עשיתי גיבוי).

מדובר בHDD של 1TB HD103SJ.

קיצר נראה לי שמדובר באזעקת שוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שיהיה מדובר באזעקת שווא? אתה בדקת SMART וראית שמדובר בטמפרטורה גבוהה, איני יודע מה עשית בסוף אבל זו לא הזעקת שווא- היית צריך לטפל בזה ולמנוע טמפרטורות גבוהות.

על אחת פי כמה וכמה במקרה של פותח הדיון שאצלו לא מדובר בטמפ' אלא בסקטורים שמופו מחדש.

פותח הת'רד- הייתי מנסה chkdsk /r /f ומקווה שמערכת ההפעלה תצליח להמנע מהסקטורים הדפוקים.

לא יזיק קודם לסרוק עם MHDD או אולי אפילו עם HDTune.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...