איך כותבים אמבולנס בלבנון, תודו שזה מקורי. - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך כותבים אמבולנס בלבנון, תודו שזה מקורי.

zam

Recommended Posts

אחותי החירשת, לומדת כרגע לרשיון. 1362745641262575 חברים שלה, חירשים באופן מוחלט, בעלי רשיון.

תכירו :)

האם כל חירש יכול לקבל רשיון?

אמנם אני מאוד בעד בעלי מוגבלויות, אך אני יכול לדמיין כמה וכמה סיטואציות שיכולות ליהיות מאוד בעייתיות בעת נהיגה כאשר הנהג חירש.

האם יש איזהשהם התקנים מיוחדים לרכב לחירשים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמה כבר צריך את השמיעה במהלך הנהיגה?

מלבד צפירה (של נהגים אחרים/מכוניות חירום) לא משתמשים בחוש השמיעה בנהיגה.

אומנם יכול לעורר מעט בעיות, אבל לא בהכרח.

ובהתחשב בזה שחצי מדינה נוסעת תוך כדי דיבור בפלאפון+רדיו על פול ווליום, מה ההבדל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם כל חירש יכול לקבל רשיון?

אמנם אני מאוד בעד בעלי מוגבלויות, אך אני יכול לדמיין כמה וכמה סיטואציות שיכולות ליהיות מאוד בעייתיות בעת נהיגה כאשר הנהג חירש.

האם יש איזהשהם התקנים מיוחדים לרכב לחירשים?

כל חירש ללא יוצא מן הכלל (בהנחה שאין סעיף פוסל אחר, כלומר אפילו אחותי חירשת 100% ומוציאה רשיון בשבועות הקרובים). לא מכיר התקנים מיוחדים אבל מה שבטוח זה שהם לא חובה בכלל.

שמע, כמעט כולם (כלומר כל הצעירים) נוסעים עם בפול ווליום. זה בערך כמו להיות חירש, מבחינת מודעות בכביש דרך שמיעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סלחו לי, אבל הטיעון שלכם מטופש.

דבר ראשון, אפילו שאני שומע מוסיקה ממש ממש חזק ברכב שלי, אם יצפצפו בסביבתי, אני ישמע.

דבר שני, זה שמישהו עושה משהו לא בטיחותי, לא נותן לפי דעתי לגיטימציה שחירשים יקבלו רישיון.

אז לפני שאתם נופלים עליי, אני גם מאוד קשור לכל הנושא של אנשים בעלי מוגבלויות אלו או אחרות ובכל זאת, בטיחות היא מעל הכל.

אם אני אנהג ויצפצף למישהו, אני מצפה שהוא יקלוט את זה ולא מעניין אותי עם הוא מתבגר שרוצה לפוצץ את המוח במוסיקה, או בעל מוגבלויות כזה או אחר.

אם כן היתה איזו נורה שנדלקת ברגע שחיישן מזהה צפצוף באיזור, ויתגלה כיעיל, מה טוב, אבל לשים חירש על ההגה מנקודת מבטי נראה סיכון מיותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היות ולצפצף בכביש עירוני זה גם ככה לא חוקי, אין סיבה לחוקק חוק נגד רשיון לחירשים.

כאילו DAMN, יש נהגים בלי גפיים.

אני לא מצליח להעלות בראשי מקרה בו חירש צריך להיות מודע לצליל כלשהו ולא יכול לדעת מכך שלא דרך שמיעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

לא מסכים, אני יכול לחשוב על מקרים בעייתיים שכאלה. אבל אני עדיין חושב שזאת

לא סיבה מספקת בשביל לאפשר לחירשים להוציא רישיון.

ואתה בטוח שלצפור זה לא חוקי בכביש עירוני? עד כמה שאני יודע, זה חוקי לצפור כל עוד

זה נועד על מנת להסב את תשומת לבו של נהג אחר למצב סכנה כלשהו (למשל נהג שלא

רואה את המכונית שלי אז אני אצפור לו כדי שישים לב שאני קיים או משהו כזה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצפירה מותרת אך ורק על מנת למנוע תאונה.

אני מניח שחירשים יכולים לנהוג כל עוד הוכח שהם נוהגים כשורה. עוד לא שמעתי על תאונה שנגרמה ע"י חירש משום שלא שמע.

בנוסף אני מניח שעצם היותם חירשים הופך אותם לבעלי תשומת לב גבוהה יותר לסביבה כשהם בנהיגה.

*נשמע (!) תענוג לנהוג בשקט מוחלט ללא צפירות, אוטובוסים ומנועי דיזל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאר לעצמך מה זה לשבת בשיעורים משעממים בכיתה או בהרצאות.

יש מכשיר שעובד על ויודע לשדר למכשירי השמיעה של החירשים אותות מיוחדים שהמכשיר מזהה ומעביר כגל קול גבוה (או נמוך) במיוחד. במילים אחרות, אתה שומע מוזיקה בלי שאף אחד אחר ישמע ובלי שאפשר לראות את זה (כי זה אלחוטי אין לך :o והמכשיר שמיעה גם ככה תקוע באוזן). פשוט גן-עדן, נשבע לכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאר לעצמך מה זה לשבת בשיעורים משעממים בכיתה או בהרצאות.

יש מכשיר שעובד על ויודע לשדר למכשירי השמיעה של החירשים אותות מיוחדים שהמכשיר מזהה ומעביר כגל קול גבוה (או נמוך) במיוחד. במילים אחרות, אתה שומע מוזיקה בלי שאף אחד אחר ישמע ובלי שאפשר לראות את זה (כי זה אלחוטי אין לך :o והמכשיר שמיעה גם ככה תקוע באוזן). פשוט גן-עדן, נשבע לכם.

אז היא שומעת או לא שומעת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז היא שומעת או לא שומעת?

היא לא. חירש זה אחד שלא קולט גלי קול ב"תדר" הרגיל (יש טווח כזה). זה לא חוסר יכולת לשמוע הכל, זה חוסר יכולת לשמוע דברים שכל בנאדם שומע. ההתקן המסויים הזה משדר ב"תדר" גבוהה מאוד (מאה שלושים ומשהו דציבלים אאל"ט, צריך שהיא תהיה בבית כדי שאוכל לשאול אותה ולהסביר במדוייק) ופשוט אנחנו בני האדם הרגילים לא שומעים את זה. יש גם צלצול כלשהו בטלפון שאפשר להוריד שמבוגרים לא שומעים כי שיערות האוזניים שלהם מנוונות יותר והגלים הגבוהים האלו לא נקלטים אצלם.

לצורך הבהרה, כמעט ואין צלילים שנשמעים בתדרים שהיא שומעת בהם (או שכל חירש אחר שומע בהם). שלא תחשוב שיש סוג שונה של חירשות, זה כולם ככה :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז רגע, אם היא שומעת את התדרים האלה, במידה ומה שאמרת נכון, המכשיר ממיר כל תדר שלנו לתדר ספציפי שהיא שומעת, ובעצם מתגברים על החירשות?

אתה בטוח שהיא לא פשוט סוג נדיר של חירשת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שאני מבין זה לא ממיר את הקול שהיא היתה אמורה לשמוע אלא פשוט במקומו משמיע צליל בתדר גבוה שהיא כן יכולה לשמוע. זאת אומרת שהיא שומעת צליל כלשהו וכך היא יודעת שמישהו מדבר, אבל היא לא יודעת מה הוא אומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתאו צודק בעיקרון. זה לא בדיוק מתגבר על חירשות כי המכשיר יכול להגביר את הקול רק עד גבול מסויים יחסי כלשהו (כלומר אם תדבר חלש היא לא תשמע, גם אם זה יהיה ממש קרוב לאוזן שלה איפה שהיא שמה את המכשיר). זה עוזר לה לשמוע יותר, ופעם ב- היא מסוגלת להבין משפט קצר שמישהו לידה אומר (אם הוא דיבר חזק וברור).

ולא, זה לא סוג נדיר של חירשות. היא חירשת בדיוק באותה צורה אופן ודרך ששאר החירשים חירשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...