שני שרתי DHCP ברשת אחת - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שני שרתי DHCP ברשת אחת

yp3

Recommended Posts

יש לי שני בנינים שמרושתים בניהם באופן , לכל בניין יש חיבור משלו לאינטרנט.

השאלה שלי היא אם אפשר שבכל בניין יהיה DHCP אחר, בבנין הראשון ה DHCP יקצה את הכתובת 192.168.0.100 כשער. ובבניין השני ה DHCP יקצה את הכתובת 192.168.0.101 כשער.

בדרך כלל אני מפריד רשתות באמצעות וככה אפשר להפעיל שני שרתי DHCP אבל כאן אני לא יכול מפני שיש לחלק מהמחשבים טווח כתובות אחר שמוגדר ידנית של 10.0.0.1-255

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסה"כ אתה צריך להפריד שני סגמנטים כדי שהודעות broadcast לא "יטיילו" בין הבניינים. תחושב על זה כ broadcast domains.

מה רע בשני VLANים עם סוויטצ' שתומך ב inter VLAN communication?

לשים בשביל משימה כזאת זה פשוט ביזבוז מטורף. במיוחד היום שיש ך סוויטצ'ים שכבה שלוש שעושים את זה בלי למצמץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

בסה"כ אתה צריך להפריד שני סגמנטים כדי שהודעות broadcast לא "יטיילו" בין הבניינים. תחושב על זה כ broadcast domains.

מה רע בשני VLANים עם סוויטצ' שתומך ב inter VLAN communication?

לשים בשביל משימה כזאת זה פשוט ביזבוז מטורף. במיוחד היום שיש ך סוויטצ'ים שכבה שלוש שעושים את זה בלי למצמץ.

סליחה על ההקפצה, אבל עכשיו התפנתי לטפל בנושא הזה

מספר שאלות:

1. אם אני חוסם broadcast בין שני הVLAN איך מחשב בVLAN1 ידע את הMAC של מחשב שנמצא בVLAN2 הרי הוא צריך broadcast בשביל זה.

2. איך אפשר לאפשר תעבורה בין VLANS חוץ מהbroadcast?

3 מה זה inter VLAN communication?

4. האם אפשר עם סוויצ' מנוהל לחסום ליציאה של החיבור בין הבניינים את הפורט של הDHCP?

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער, אבל מה שהסברתי זה networking 101 לכל דבר ואני לא מבין איך אתה מנהל וחושב שARP עובד על broadcast ולא מבין מה זה בכלל broadcast domain שלא לדבר על חשיבות של שימוש בVLANים.

broadcast זה לא משהו שאתה חוסם אלא לומד לשלוט בו כי אתה מהר מאוד שהוא מזהם לך את הרשת, במיחד שהיא 802.3.

אני מציע לך שתתחיל מהלבין את הדברים הבסיסיים לבד ותעלה לפה שאלות על הדרך אם יש משהו שאתה נתקע בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...