צריך עזרה בהפעלת SPDIF ברסיבר כסראונד ולא סטריאו - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בהפעלת SPDIF ברסיבר כסראונד ולא סטריאו

guy_viper

Recommended Posts

טוב אז ככה הבעיה שלי היא בהפעלת בסראונד

כרטיס הקול שלי הוא של Sweex 7.1 עם יציאת SPDIF קואקסיאלית. זה של C-Media דגם CMI8768.

כרטיס הקול מחובר בכבל COAX לרסיבר.

לפני שבוע פרמטתי את המחשב ועברתי מווינדוס ל-7 (32 ביט) ומאז זה לא עובד לי כמו שצריך. (הורדתי והתקנתי כבר דרייבר חדש לווינדוס 7)

מבחינת קודקים אני משתמש ב-K-lite ככה שהקודק לאודיו זה של ffdshow

הבעיה היא שכשאני מגדיר ב-pass through את ה-AC3 ו-DTS אז אני שומע רעש סטטי ברמקולים:

65546542.png

אז ככה שביטלתי את האפשרות הזאתי ואז לפי הדרייבר במחשב כשאני מפעיל את ה-SPDIF הוא מגדיר לי רק כ-2 ככה שהסאונד יוצא סטריאו ואם אני רוצה סראונד אז זה רק וירטואלי (דולבי פרו לוג'יק), תוכלו לראות את זה פה:

93726664.png

מה אפשר לעשות כדי שבדרייבר יראה לי את כל הרמקולים (יש לי 5.1) ולא רק 2 כשאני בוחר את ה-SPDIF ואיך אני מבטל את הרעש הסטטי דרך ה-ffdshow.

בווינדוס הקודם זה פשוט עבר אוטומטית ברסיבר ל-DD או DTS בהתאם לסרט ועכשיו זה נשאר על pro logic 2.

חיפשתי פה בפורום הרבה הודעות של אחרים ועשיתי מלא ניסיונות ועדיין לא הצלחתי \:

תודה מראש לעוזרים =]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שהמיקסר שלך דלוק. מה בדיוק בחרת שם? להבנתי ברגע שמפעילים את המיקסר הוא פריסה בכדי שאפשר יהיה לשנות דברים בסאונד. ניסיתי לכבות אותו? תצטרף גם צילום מסך שלו כדי שנראה כיצד בדיוק הוא מוגדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי גם כשהוא מכובה, אבל הנה תמונה:

50135116.png

כעקרון לדעתי הבעיה העיקרית זה כשאני בוחר בדרייבר לכרטיס קול שיפעיל את ה-SPDIF אז הוא מראה בצד רק 2 ולא 5.1 ואי אפשר לשנות את זה...(בתמונה בהודעה הרשאית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאתה מתעסק עם ה ffdshow תלך ללוח הבקרה, הגדרות שמע.

כנס למאפיינים של היציאה הדיגטלית, תבדוק שפורמט ה Dolby וגם ה DTS מסומן... תעשה גם בדיקה בטסט שזה עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי גם את זה וזה לא עבד, אבל כעקרון יש לי שם משהו מוזר:

2703168.png

הדיגיטל אאוטפוט כן עובד ועובד שם בבדיקה ה-DD וה-DTS

ולעומתו ה-דיגיטל אודיו SPDIF לא עובד (גם לא בבדיקה)

עכשיו מה שמוזר זה שה-SPDIF הזה רשום שהוא מאחורה מחבר ה-RCA יענו ה-COAX אבל הוא לא רשום ככרטיס של C-Media, כעקרון מה שרשום אצלי כ-C-media עובד והשאר לא, מה עושים? אפשרי לשנות את היציאת SPDIF שתוגדר כשייכת ל-c-media?

נ.ב. כרטיס הקול שלי הוא לא מובנה בלוח אם, אלא כרטיס נוסף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא כרטיס PCI, ואליו מחובר הרסיבר והרמקולים של המחשב.

אבל הכרטיס עובד, אני שומע דרכו ברמקולים של המחשב וגם ברסיבר, אבל לא מצליח להגדיר את ה-SPDIF כיותר מ-2 בדרייבר של הכרטיס.

ולא הבנתי לגבי הניתוב מה רצית...

מה שמוזר לי זה שיש 2 יציאות Digital, אחת output ואחת audio, אבל רק אחת מהם שייכת ל-c-media והשניה ל-hd audio device שאין לי שמץ מה זה כי בכרטיס קול של הלוח אם אין לי יציאה דיגיטלית... יש אפשרות לשנות את ה-SPDIF שיהיה C-media? בתכלס שם רשום שזה מחבר הקואקס אבל הוא לא עובד לי בבדיקות של ה-DTS ו-DD[br]פורסם בתאריך: 23.08.2010 בשעה 15:23:46

טוב מצאתי את הפיתרון:

1874404.png

פשוט עשיתי Disable ל-SPDIF כי כנראה שהיה התנגשות כי רשום שיש 2 יציאות דיגיטליות (אז השארתי מופעל את מה שעבד טוב)

וזהו עכשיו עובד טוב והרסיבר מזהה לבד את ה-DTS ו-DD

תודה רבה על הניסיונות לעזור =]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שלא הבנת מה רשמתי. הכוונה הייתה לאיפה מחובר ה-Digital Output בהגדרות הסאונד. ואז היה צריך פשוט להפוך אותו ל-default. אין שום התנגשות חומרה לדעתי. כנראה שפשוט כל אחד מהם מנותב למקום אחר וברגע שאתה ביטלת אחד אז השני נהייה ברירת המחדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...