שאלה בקשר לכדאיות של שימוש ברכיבים ממחשב קיים במפרט חדש - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לכדאיות של שימוש ברכיבים ממחשב קיים במפרט חדש

lharpaz

Recommended Posts

שלום,

אני מעוניין לרכוש מחשב חדש (בתקציב לא גבוה), ועלתה שאלה: האם ניתן וכדאי להשתמש ברכיבים קיימים (מהמחשב הנוכחי) במחשב החדש?

כמובן שאשמח לחסוך כסף אם אפשר, אבל אני לא מעוניין שזה יבוא על חשבון פגיעה ממשית בביצועים / אמינות המערכת החדשה.

המחשב הנוכחי הוא די ישן - נרכש לפני כמעט חמש וחצי שנים (Athlon 3200+, אם זה משנה).

אני אשמח לדעת האם כדאי להשתמש ברכיבים הקיימים מבחינת: חסכון כספי (בכמה מדובר?), האם מבחינת אמינות אין בעיה? (עלולה להיות בעיה אם מדובר ברכיבים בעלי זמן חיים מוגבל), האם תהיה פגיעה בביצועים? האם הרכיבים איכותיים מספיק בשביל שיהיה כדאי להשתמש בהם? (אם למשל המארז נחשב רועש או שהספק יגרום לבעיות טמפ' וכו'), וכל הערה אחרת שתהיה לכם בנושא.

ספציפית, אני מעוניין לשאול בקשר לרכיבים הבאים:

* מארז: compucase 6A19 (האם הוא נחשב איכותי? שקט/רועש?)

* ספק: HEC 400TRT (האם הוא יכול להחזיק מערכת חדשה?)

* דיסק קשיח 200 ג'יגה של WD

* צורב: NEC 3520A

* כרטיס מסך: 9600GT של Twintech (דגם שנקרא XT שמגיע עם OC מהמפעל - כתוב עליו OC edition, Heatpipe fan edition) - הוא נקנה לפני שנתיים וקצת, כך שאשמח להשתמש בו עד שארגיש שהוא כבר לא מספק את הסחורה.

תודה מראש לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מארז זה לא כזה קריטי. אתה יכול להשאיר אותו אם הוא נוח לך.

ספק ישן יכול להיות שיהיה כדאי להחליף. תלוי מה אתה קונה.

דיסק קשיח - אם הוא בחיבור SATA, אתה יכול להשתמש בו. תמיד אפשר להוסיף עוד כונן אם צריך.

צורב - כל עוד הוא עובד, תשתמש בו. קח בחשבון שהרבה מהצורבים האלה של NEC מתקלקלים אחרי שנה ומשהו.

כרטיס מסך - כמו הצורב, אבל בלי הצפי לתקלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שווה לקחת בחשבון שלקשיחים יש אורך חיים מסוים, וכאשר הם הולכים לעולמם זה תמיד כואב, לכן לא הייתי מסתמך על קשיח ממערכת קודמת בעיניים עצומות, לפחות לא בלי לבדוק אותו קצת עם תוכנות כמו HD TUNE וMHDD כדי לראות מה מצבו. כמובן שאם הקשיח חדש אז קל יותר להאמין בו.

לגבי הספק גם שווה להוסיף שכשהם מזדקנים הם מאבדים מנצילותם, ככה שאם מדובר בספק בן 4 כדאי להוציא את ה180-250 ש"ח על ספק חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...