עזרה בתיקון סאב - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בתיקון סאב

ori14

Recommended Posts

שלום

יש לי סאב שקיבלתי ממישהו, כנראה שבפנים יש כבל שהתנתק ובגלל זה הוא לא עובד (סאב עם מערכת הגברה בפנים).

יש לו בפנים 3-4 קבלים בזרם של 50V ורשום גם 10000UF, ואני מעדיף שלא להתעסק בזה לפני שהם יפרקו.

כמה זמן צריך לקחת להם לפרוק את הזרם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אלו קבלים בעלי מתח פריצה של 50V זה אומר שקבלים אלו לא טעונים ב 220V ולכן גם פריקה שלהם באמצעות קצר על ההדק השלילי והחיובי תפרוק אותם ללא גרימת נזק. (מברג, פינצטה מה שבא לך)

קבלים של 10mF אלו אומנם קבלים בעלי קיבוליות גבוהה אבל לא משהו שאתה צריך לפחד ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, תודה רבה, פתחתי ואני עדיין פה :smile1:

עוד מעט אני אתחיל ללמוד אלקטרוניקה ואני מקווה להתעסק עם דברים כאלו יותר.

דרך אגב, אני לא יודע אם זה קשור לפה או לפורום אודיו אבל יש בפנים חומר דמוי צמר גפן שנועד לשפר קצת את הצליל אבל הוא כמעט נוגע בשנאי שמספק 500W עד כמה שהבנתי, ובדרך כלל שנאים מתחממים מאוד, זה לא יכול להדליק אותו? יש מין פלטת אלומיניום שהייתה בפנים שכנראה אמורה לבודד קצת חום או לפחות למנוע מגע אבל אני לא מאמין שהיא יכולה לעזור אם החומר דליק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחד החוטים היה מנותק מהרמקול, הלחמתי אותו, ועכשיו הדרייבר מוציא מין "בום" בעוצמה חלשה-בינונית כשמדליקים אותו אבל רק כשהוא לא מחובר למקור אודיו (עדיין לא עובד).

יש מה לעשות איתו או שעדיף כבר להפטר ממנו? הדגם זה DIGITAL 12 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל נראה טוב, יש שני נגדים שהוחלפו בפנים ממה שאני רואה, אין לי טובה אבל בסה"כ מידע מצומצם שלי זה נראה בסדר.

בינתיים שאלתי בפורום אחר וקיבלתי הצעות איך לבדוק כל רכיב בנפרד, אני אבדוק מחר ואברר מה אפשר לעשות משם.

אני מקווה שבמידה והמגבר דפוק אפשר לסדר אותו, למרות שהוא נדלק לפי הלד שלו ומזהה חיבור כבל ע"י שינוי צבע הלד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסתבר שהמגבר בפנים דפוק, בסה"כ כל הנגדים, הקבלים ומה לא נראים בסדר (כל ההלחמות במקום, אין קבלים מפוצצים וכדומה).

אולי זה הקרוסאובר שלו, בכל מקרה דיברתי עם דוד שלי שדי מבין באלקטרוניקה ואודיו והוא אמר שהוא יעזור לי לתקן אותו, אם צריך להחליף בפנים חלקים קטנים בהלחמות מסובכות אני מעדיף לעזוב את זה לבינתיים, אני לא ממש טוב בהלחמות צפופות.

בכל מקרה, תודה רבה על העזרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...