שדרוג מערכת אודיו. תקציב עד 1000 ש"ח - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מערכת אודיו. תקציב עד 1000 ש"ח

Cereal  Killer

Recommended Posts

אהלן.

נכון להרגע ציוד האודיו שלי הוא הנייד שלי עם כרטיס המובנה שלו (נייד E6400 של דל, כרטיס IDT 92XXX), הנייח עם הכרטיס המובנה בלוח (הלוח הוא P5Q PRO TURBO הכרטיס הוא VIA VT1708S), נגן נייד SANSA CLIP, אוזניות ניידות KSC75 תוצרת KOSS, אוזניות "נייחות" HD280 PRO תוצרת , מגבר CMOY (נבנה ע"י BSG) ו FIIO E5.

אני רוצה שדרוג עבור (כמובן שאני משחק וקואה סרטים וכאלה, אבל האודיו הרבה יותר חשוב לי במוזיקה) כאשר רוב הזמן אני מנגן ע"י הנייד.

היות והאוזניות ה"רציניות" יותר (HD280) הן לא רעות עד כמה שידוע לי ולא ממש מנוצלות ע"י הציוד שיש לי... חשבתי אולי להתחיל את השדרוג ע"י קניית מגבר נחמד שידחוף את ה 280? הקוס רוב הזמן מחוברות לסאנסה ונשמעות לא רע איתו (גם לא כ"כ הייתי מעוניין להגביר אותן בגלל שהשימוש העיקרי של השילוב הזה הוא לספורט ולא בא לי להוסיף עוד משהו שתלוי עליי), כמובן שאני ארצה שאפשר יהיה לחבר את המגבר גם לנייח...

ממשקים קיימים בנייד (שנראה לי איכשהו רלוונטיים לנושא):

miniPL 3.5

FW

USB

DP

EXPRESSCARD

SPDIF (אם אני לא טועה דרך יציאת האוזניות)

ממשקים קיימים בנייח:

miniPL 3.5

FW

USB

DP

HDMI

SPDIF (אופטי וקואקס)

הכיוון הוא מגבר נייח ולא , מה דעתכם? מה האופציות שלי?

תודה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כרגע עם האונבורד של הלפטופ? אם כן אז לדעתי חשוב יותר ממגבר זה להחליף את הכרטיס הזה. הוא פשוט נורא. במינימום הייתי שם איזה DAC קטן. אפילו משהו כמו ה-GrubDAC שנשמע דיי טוב וקיט שלו עולה איזה 35-40דולר.

אני כבר זמן מה מפנטז בעצמי על להוסיף אחד כזה ללפטופ שלי, ומעצלנות לא הזמנתי לעצמי את הרכיבים לעוד אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא ה-280 לא קשות לדחיפה. אפילו הכרטיס של קריאטיב שהיה לי לפני שנים דחף אותן בסדר גמור.

ההבדל שמגבר יעשה יהיה פחות מורגש מאשר כרטיס קול. לא ניתן להסביר במילים כמה רעים כרטיסי קול של לפטופים.

אם יש לך את האפשרות לשדרג גם מגבר אז מה טוב, אבל זה בעדיפות שנייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, נרשם...

אתה יכול להמליץ לי על DAC משולב מגבר בחיבור (אם יש לו גם כניסת קואקס זה יהיה יתרון... גם lineout יתקבל בברכה....)?

האם יש למכירה בארץ או שאני מוגבל רק לרכישה מחו"ל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד מעט איליה יגיע ויגיד לך מה יש כרגע בתקציב שלך.

אני כבר לא מעודכן בכל הדגמים שצצים כמו פטריות אחרי הגשם. אני יודע שהרבה מהמכשירים האילו מבוססים על ה-PCM2706 שמשמש בתור DAC ולא רק בתור Host, בדיוק כמו ה-Alien Dac שנשמע דיי זוועה לדעתי. משהו כמו ה-Grub שמשתמש בשבב DAC נפרד יישמע טוב הרבה יותר (זה לפחות המצב לאוזן שלי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הצעתי שתבנה, אלא נתתי אותם בתור לדוגמא. האחד משתמש ב-DAC שמובנה בשבב ה-, השני משתמש בשבב נפרד (אין קשר בין זה לבין מגבר מובנה ללא מובנה).

אתה גם יכול לקנות GrubDAC. אני בטוח שאם תחפש תמצא בלוחות של HF מישהו שימכור אחד כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. נזכרתי היום שיש לי GrubDAC זרוק איפשהו בקופסאות פרוייקטים, גם אחרי כמה חודשים בארון הוא עוד מנגן יפה :)

ב. נראה לי שלא צריך להשתגע עבור ה-280. תנסה למצוא גאמא1 בלוחות של הד-פיי, או לדבר עם אנשים שיבנו לך (MisterX אולי). זה בהחלט לא פרויקט שכדאי להיכנס איתו לתחום ה-DIY. עם מעט מודינג הוא יכול לדחוף את האוזניות שלך, אבל אני לא בטוח שזה יישמע טוב יותר מאשר עם ה-cMoy, ה-DAC הזה לא מתוכנן בתור מגבר . אגב, איזה יושב לך ב-cMoy ועל איזה סוללות/ספק הוא רץ?

ג. את שארית התקציב תחסוך ובעתיד תשדרג את האוזניות שלך או המגבר, מה שתעדיף. קשה לי להאמין שהגאמא1 יגביל אותך במשהו עם ה-280 ואפילו עם משהו שעולה פי 2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השבב בסדר גמור, אבל יש טובים יותר. מבחינת מתח, עבור השבב שאתה משתמש בו כרגע אחת שטעונה כמו שצריך תספיק, בתנאי שהמכשיר שלך משתמש ב-TLE2426 בשביל ליצור את האדמה, ולא בסתם שילוב של נגד-קבל שיכול להיות מעט לא סימטרי. אם תרצה לנסות שבבים אחרים או לראות איך הוא רץ עם עוד אתה מוזמן. ה-OPamp יושב אצלך על סוקט או מולחם ישירות ללוח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...