מלחמת לבנון ה3 בדרך - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מלחמת לבנון ה3 בדרך

NuNaTaK

Recommended Posts

איך שלא יהיה, אסור לעבור על דבר כזה לסדר היום.

אני לא שמולני -בכלל לא אבל מה בדיוק תעזור לך מלחמה כרגע ?

זה פשוט לא הזמן המתאים

ישראל צריכה להיות בשקט כרגע אלה עם באמת תיהיה סיבה טובה למלחמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

שוב ,זה כרגע לא נראה כמו מלחמה ,אבל אם אתם זוכרים ,תקרית דומה מאוד גרמה למלחמה הקודמת ,לכן לא הייתי שולל את האופציה של מלחמה .

חברה ,בהתאם למקום המגורים שלכם ,הייתי ממליץ להתחיל לחשוב לפחות איך אתם מפנים את הממד\מקלט שלכם מהציוד הישן .

אגב ,איך כל המצב הזה היתאפשר בכלל ? האו"ם לא אמור לפקח שם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2-לא מדובר פה על תקרית כמו שפתחתה את מלחמת לבנון השניה

להזכיר לך חוץ מחטיפת החילים גם ירו קאטיושות לישובי הצפון -וזה היה כמה דברים ביחד שגררו למלחמה

פה מדובר רק על תקרית בודדה שגם ללבנונים נהרגו חילים -ובמצב של לבנון היום היחידים שירצו מלחמה זה אירן

שחונקים אותם כלכלית

הטריגר למלחמת לבנון השניה הייתה אך ורק חטיפת החיילים. ההרעשה שליוותה אותה נועדה רק להסחת דעת, ובכל מקרה לא מדובר היה בפעם הראשונה מאז הנסיגה שחיזבאללה תוקף מוצבים וישובים לאורך כל קו הגבול. אין שום דמיון בין מה שקרה אז למה שקרה היום, אז התבטאויות כמו "תקרית דומה מאוד גרמה למלחמה הקודמת" הן שטויות.

באשר לתקרית היום, קל לראות שזה לא יתפתח לשום מקום - זו הייתה תקרית מוגבלת, הגיבה, והאירוע הסתיים. אני חושב שגם התגובה הישראלית הייתה סבירה בהתחשב בנסיבות - מארב נקודתי של כמה חיילים הוביל לירי ארטילרי ותקיפת בסיס של לבנון באמצעות מסוקי קרב. כמובן שאפשר היה להגיב באופן קצת פחות מאופק, אבל מרגע שצבא לבנון הפסיק לירות וביקש הפסקת אש, אין לישראל יותר מדי ברירה אלא להענות לבקשה, בהיעדר קאזוס בלי לגיטימי להמשיך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני היחיד שחושב שהוצאת החיילים מעיראק היא בעצם פעולת הסחה לשינוע כוחות לעבר איראן?

ארה"ב לא זקוקה להסחות כאלה, אם היא רוצה לתקוף היא פשוט תעשה זאת.

אובמה יעדיף פשוט לתקוף ולא להטעות גם את הציבור האמריקאי (המצב הפוליטי שלו לא משהו גם ככה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא שמולני -בכלל לא אבל מה בדיוק תעזור לך מלחמה כרגע ?

זה פשוט לא הזמן המתאים

ישראל צריכה להיות בשקט כרגע אלה עם באמת תיהיה סיבה טובה למלחמה

אז נבליג, נזהר בעתיד לא לבצע משהו שעלול לעצבן אותם שוב, ולכן נזניח את מה שחשוב עבור הביטחון.(כגון מה שצה"ל עשה שם היום) ונחכה לתקרית הבאה שבא תבוא ובקרוב יחסית. עוד חיילים/קצינים הרוגים. עוד נסיונות חטיפה.

ואז, או שנגיב פי כמה חזק ממה שבאמת צריך, או ששוב נבליג ונחכה שוב לתקרית הבאה עד שנתפוצץ.

הרתעה היא תגובה לא פרופורציונלית. פרופורציונלית משמעותה תגובה לא מרתיעה שנלקחת בחשבון ע"י היריב, אשר מזמינה עוד פעולות בעתיד.

מדוע אתה מיד מסיק מלחמה? לא כל תגובה לא פרופורציונלית מובילה למלחמה כוללת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפעולה הזו היתה מתוכננת.

1. צלפים מבתים על 3 מפקדים בכירים של צה"ל, אשר היו בעמדת תצפית בישראל. סא"ל במיל' הרוג, ועוד פצוע קשה.

2. אח"כ ירי על חיילים אשר עסקו בניקוי צמחיה מאחורי גדר המערכת, ובתוך גבול .

3. נסיון לפגוע בטנק ע"י טיל.

1. איך הגעת לזה שאלה היו צלפים שצלפו מתוך בתים? וממתי יש 3 מפקדים שמעורבים בזה?

2. לול, ניקוי צמחייה. רצו לגזז עץ או משהו, שחסם את הראות. צריך לברר איכשהו האם העץ היה בתוך לבנון או בתוך או בכלל בשטח של האו"ם - למרות שהודענו על כך מראש.

3. רק לשם הדיוק - RPG. והוא החטיא. מעניין מה הדיוק הממוצע של רימון RPG, כי צריך הרבה מזל רע כדי לפספס טנק בעזרת טיל. כי זה... פאקינג טנק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה מאיזה מרחק. קשה לי מאוד להאמין שממרחק של 20 מטר אתה תחטיא טנק. מטווח של 50 נשמע לי יותר הגיוני. לצערי מעולם לא ראיתי RPG בפעולה (ואני די בטוח שה-RPGים העקומים ב-COD הם לא דוגמא), אז אין לי מושג מה סטיית הרימון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Kalen אתה אמור לחשוב על מה שיעזור לך בזמן נתון

אחרת כל פסיכי באזור יגרום למלחמה

יש תקריות שמוטב ורצוי לספוג ויש כאלו שלא

ויש תדירות שאפשר לספוג וכאלו שלא

כרגע לא נרוויח כלום ממלחמה ונפסיד הרבה (מבחינת בידוד עולמי )

וזה בזמן שאירן נפגעת קשות כלכלית וחוזרת לתקופת האבן

היצוא נפט שלה כבר ירד ב50%

ולהזכיר לך אירן אויב הרבה יותר גדול מחיזבלה ולמעשה גם מסבסדת אותו

מה שיקרה באירן ישפיע על כל האזור

אולי ההרחקה של האמריקאים מעירק זה למקרה שאירן תפתח במלחמה לישרדות כי יגמרו לה המשבים

ככה מעצמות המערב יוכלו להגיע אחרי זה ולטחון את ההיטולות

תבין כל המעצמות רוצות נפט מאירן -הם פשוט לא רוצות את ההיטולות

הסנקציות כרגע גם מזיקות למעצמות שצורכות המון נפט -ככה שזה לא יכול להחזיק יותר מידי זמן

עם אירן לא תפתח רגלים למעצמות -בסופו של דבר מלחמה תגיע

כרגע מחלישים אותה בשקט

לישראל אסור ליתערב כרגע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה מאיזה מרחק. קשה לי מאוד להאמין שממרחק של 20 מטר אתה תחטיא טנק.

אתה כמובן יכול לירות RPG על טנק ממרחק 20 מטר, אתה כנראה גם תפגע - רק שהרקטה בכלל לא תתפוצץ, כי היא נדרכת רק אחרי 20 מטר (טווח בטחון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כמובן יכול לירות RPG על טנק ממרחק 20 מטר, אתה כנראה גם תפגע - רק שהרקטה בכלל לא תתפוצץ, כי היא נדרכת רק אחרי 20 מטר (טווח בטחון).

18 מטר אם להיות קטנוניים. אגב יואב - RPG הוא טיל , לא רימון. דווקא למחבלים יש אחוז פגיעה גבוה מאוד עם הטיל הזה, כשהוא היה בצה"ל אחוזי הפגיעה

היו נמוכים מואד (של צה"ל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני היחיד שחושב שהוצאת החיילים מעיראק היא בעצם פעולת הסחה לשינוע כוחות לעבר איראן?

יש מצב

למרות שלא נראה לי שלאובאמה יש אומץ לכבוש את איראן?... כשעדיין האבק העיראקי דבוק למדים של החיילים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...