המחשבים של פעם.. - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשבים של פעם..

00Amir

Recommended Posts

• תגובות 168
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הייתי קטן אז אני כמעט לא זוכר שמות...

תנסיך הפרסי הראשון אני זוכר שהייתי מסתכל על אחי משחק, אני השתתפתי רק ממלך האריות ואלאדין.

תכיסוי "ניילון" אני ממש זוכר, עלק ניילון הדבר הזה היה במשקל שלי ובעובי של הרגל שלי. [לא הייתי יכול להוריד אותו לבד :silly: ]

Alex Turovsky מה הורידו 24\7?? אני זוכר שהייתי צריך לנתק תכבל של האינטרנט כדי שהמונה לא ימשיך בטעות...

[אני רק בן 17 אז לא לצחוק...מה שכן ריימן 1 עדיין פעיל אצלי]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סינקליר ?

טוב אם מדברים על זקנים.

המחשב הראשון שלי אכן היה ה-SinclairZX81, מחשב עם תמונת שחור לבן ו-1K , אני חושב שהרחבת הזיכרון ל-16KB עלתה כמעט כמו המחשב.

sinclair-zx81-large.jpg

אחרי שנה בערך, שהתמחתי בתכניות BASIC של 1K החלפתי למחשב "מתקדם" VIC-20 האב הקדום של ה-Commodore-64

vic20.jpg

לאחר כשנתיים נוספות ולאחר עריכת סקר שוק מקיף החלטתי לוותר על ה-Commodore-64 וללכת על ה-Atari 800XL שהיה עדיף מבחינת שבבים גרפיים (ANTIC/POKEY) ושמע ואליו כבר חיברתי כונן דיסקטים.

atari800xl.jpg

אגב בבית הספר, מעבדת המחשבים היתה עם מחשבי CBM PET שהוחלפו בהמשך במחשב מרכזי עם טרמינלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכיסוי "ניילון" אני ממש זוכר, עלק ניילון הדבר הזה היה במשקל שלי ובעובי של הרגל שלי. [לא הייתי יכול להוריד אותו לבד :silly: ]

גם כילד לא כ"כ קטן אני זוכר שנאבקתי בניילונים האלו. והיו איזה עשרה: למסך, למחשב, למקלדת, למדפסת. אחלה התעמלות לפי שבכלל היה אפשר להתחיל להשתמש במחשב! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז אני בהחלט אחד הצעירים כאן..

המחשב הראשון שלנו היה פנטיום 286 או 386 או לא זוכר כבר עם 200 מגה הארד דיסק

אחר כך הבאנו 166 שכל הזמן שיפרנו אותו הגענו למצב של 32MB הרצנו עליו win95 באותה תקופה אבל עדיין

אחי העדיף את נורטון ודוס.. בבית הספר היה לנו מחשבים עם win 3.11 שמתחברים לשרת והיה להם כפתור הדלקה ענקי כזה בצד בלי עכברים ועם כונן 5 אינט'ץ

טוב נו אני צעירררררר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניילונים אני לא זוכר שהיו אצלי, מה הייתה המטרה שלהם?

לכאורה בשביל "להגן" על המחשב והציוד ההיקפי מאבק. הדרעק הזה הכניס לא מעט כסף לחנויות המחשבים בזמנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעוד מישהו היה מגן קרינה שתולים על המסך או שזה רק היה קטע של אבא שלי?

היה לדוד שלי -היום שאני חושב על זה ניראה לי בלוף רציני

זה בכלל ניראה כמו משהו למנוע אבק -אבל כניראה היו מוכרים בישראל שעשו קופה על זה

זה היה כיסוי כזה של פלסטיק -דומה למה שיש למכוניות מסוימות -טוב פעם היה את זה הרבה מאחורה

ודוד שלי תמיד שם את זה כאילו זה מגן קרינה למרות שזה דפק מאוד את איכות התמונה כי היה צריך להסתכל דרך הרשת הזאת :facepalm: :facepalm: :facepalm:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלכך שנאתי את הנסיך הפרסי..

בכל מקרה

היה משחק אצל מישהו מהמשפחה שלי שכל הזמן הייתי משגע אותו לגביו

נוסעים בפרארי בכביש הררי עם תנועה והיה רדאר משטרות ואם היית עובר מהירות מותרת ומשטרה הייתה קולטת אותך היו רודפים אחריך

זה היה משחק שהייתי מכור אליו ולא יכלתי לעזוב.. היה עולה דרך דוס עם דיסקט ענק

וכל הזמן היו מפסיקים אותי ואמרים לי "המחשב מתחמם זה לא טוב! אסור להשתמש בו הרבה זמן!"

יש מצב שמישהו מעלה סרטון של המשחק הזה?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שהזכיר ומי שזוכר לאחר כניסת ה - יצאה גרסה לנורטון קומנדר לחלונות שהייתה גרוע רצח..

לאחר שימוש של שנים בתוכנה שלמעשה הפעילה את המחשב היא גססה לה...

הייתי מכניס אותה ל Autoexec.bat כדי שהיא תעלה ישר עם המחשב..

הנסיך הפרסי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...