הגיע הזמן לקפוץ למים - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגיע הזמן לקפוץ למים

Recommended Posts

שלום לאנשי הפורום,

אני מציג כאן נושא שאולי הוא די בסיסי, ואני בטח לא הראשון, אבל לא בדיוק ת'רדים שמתארים אתהמצב הספציפי שלי, וגם לא בדיוק ראיתי מדריך מתאים בפינגווין.

רכשתי מחשב חדש: מבוסס אינטל i3, עם 4GB RAM, מיועד במידה משמעותית לתפקד גם כ- (מארז ANTEC).

זו החלפת מחשב שבאה אחרי 7 וחצי שנים עם הקודם, עליו תמיד רצה XP, שהותקנה מחדש אי אילו פעמים.

הפעם אני רוצה לעשות את זה נכון: להתקין אותו כמחשב לינוקס עיקרי, במקום כמו תמיד בעבר לשים ודי לא לאהוב את המחשב.

יש לי מוטיבציה ונכונות להשקיע הפעם אבל צריך עזרה בלהתחיל, בעיקר איך לעשות את המעבר הזה מחלונות ללינוקס.

המחשב הגיע עם 7 ultimate מותקן עליו, לתקופת trial קצרה. בעקרון יש לי עותק של 7, שיכול להפוך את התקופה לתמידית, אבל אני אפילו לא בטוח אם הוא לגרסת 32 או 64 ביט.

בכל מקרה אני רוצה שהמחשב ירוץ כמחשב לינוקס על מערכת 64 ביט.

השאלה הראשונה היא איך אני עובר מה-windows הזמני ללינוקס? מוריד הפצה ומתקין אותה? ואז מה קורה עם ה-windows שעכשיו עליו? פשוט לאפשר מחיקה שלו, או שצריך לעשות איזו חלוקה בדיסק? (מה שכן, חוץ מ-AVG לא שמתי עוד כלום על המחשב החדש, כלומר עוד לא העברתי מהישן לחדש את כל מה שהיה לי).

השאלה השניה היא כמובן איך אני מבטיח תמיכה ב-64 ביט.

בנוסף, האם אחרי התקנת הלינוקס אני מיצר איזושהי תמיכה ב- שברשותי, האם במסגרת של virtual machine, או מה?

אחרי כל זה הבעיה היא איך אני מעביר את כל מה שהיה לי על המחשב הישן לחדש. אם הייתי עובר מ-windows ל-windows, הייתי באופן זמני מחבר את הדיסק הישן ב-IDE של המחשב החדש, וקורא ממנו את כל המידע. אבל האם אפשר לקרוא קבצים שנשמרו בדיסק שנתמך ע"י windows במחשב לינוקס?

יותר מזה, האם יהיה אפשר לעשות שימוש בקובץ הנתונים של ה-outlook במערכת החדשה?ומה לגבי קבצים של שאר תוכנות ה-office?

בשלב יותר מאוחר אני מתכוון להתקין גם כרטיס , ומקווה שאפשר יהיה לתפעל את הסביבה כך שהיציאה האנלוגית של המסך תלך למסך מחשב, וה-DVI ילך למקרן, ושאפשר יהיה להוציא אודיו דיגיטלי לרסיבר.

עוד פעם, אני מאוד רוצה לממש את זה על , רק צריך קצת סיוע בהתנעה. מקווה לקבל כמה תשובות שיעזרו התחיל. תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן להתקין את הלינוקס בלי להסיר את הווינדוס.

מבצעים הקטנה של מחיצת הווינדוס באמצעות תוכנה חיצונית או דרך הווינדוס עצמו.

בשטח הפנוי מתקינים את הלינוקס.

בשביל 64 ביט מורידים לינוקס בגירסא amd64.

אחרי המצב הזה אתה מקבל שתי מערכות הפעלה ובזמן הפעלת המחשב בוחר איזו להפעיל.

אחרי שהתקנת את הלינוקס ניתן להתקין עליה VMWARE ולהתקין עליו מערכת הפעלה נוספת (בהתאם לרישיון שיש לך לווינדוס)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוריד מערכת לינוקס כלשהיא כאמור בגרסאת AMD64

דיסק ההתקנה עצמו עולה קודם למערכת לינוקס עובדת ומשם נותן אפשרות להתקין - או לשחק אם המערכת הבסיסית שעלתה מהדיסק (בדרך כלל בלי הרבה תוכנות מותקנות) בלי להתקין ובלי לשנות משהוא שמותקן במחשב

במקום דיסק ניתן להוריד קובץ שמעתיקים ל USB וניתן למחוק אחר כך ולהחזיר את ה USB למצב רגיל

אני ממליץ שתנסה את גרסאות KDE של המערכות fedora opensuse mandriva (למשתמש חדש שרוצה מינימום התעסקות) או chakra project (למשתמש שרוצה יותר התעסקות ויותר אפשרויות להתעמק במערכת)

אני משתמש אם arch 32 ביט (אל מחשב של 32). המערכת chakra project מבוססת אל arch

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה הראשונה היא איך אני עובר מה-windows הזמני ללינוקס? מוריד הפצה ומתקין אותה?

השאלה השניה היא כמובן איך אני מבטיח תמיכה ב-64 ביט.

על זה כבר ענו. מוריד הפצה מתאימה בגרסת 64BIT ומתקין אותה כ-Dual Boot או במיקום ה-Windows.

בנוסף, האם אחרי התקנת הלינוקס אני מיצר איזושהי תמיכה ב-windows 7 שברשותי, האם במסגרת של virtual machine, או מה?

גם על זה כבר ענו. ניתן להריץ כ-Dual Boot או כ-VM.

אחרי כל זה הבעיה היא איך אני מעביר את כל מה שהיה לי על המחשב הישן לחדש. אבל האם אפשר לקרוא קבצים שנשמרו בדיסק שנתמך ע"י windows במחשב לינוקס?

אפשר. יודעת לקרוא קבצים ממערכת קבצים NTFS, כך שלהעביר קבצים לא תהיה לך בעיה.

יותר מזה, האם יהיה אפשר לעשות שימוש בקובץ הנתונים של ה-outlook במערכת החדשה?ומה לגבי קבצים של שאר תוכנות ה-office?

לא יודע לגבי Outlook, תמיכה Out of the box אין (לפחות לא עד כמה שאני יודע), אבל אולי יש תוכנות שיודעות לייבא ממנו נתונים (או את חלקם אנשי קשר וכו'). לגבי מסמכים יש לך את Open שמאפשרת פתיחה ושמירה של מסמכי בצורה טובה למדי (אם כי בקבצים מסוימים לא מושלמת, זה בעיקר תלוי במבנה הקובץ כמות אלמנטים קנייניים שונים של MS), אבל בעקרון לא צריכה להיות לך שום בעיה לעבוד עם מסמכים.

עוד פעם, אני מאוד רוצה לממש את זה על לינוקס, רק צריך קצת סיוע בהתנעה.

אם כל חייך עבדת בסביבת תהיה עקומת למידה מסוימת. הסביבות שונות וגם מבלי לרדת לעומקה של כל מערכת יש הבדלים. מלבד העבודה הבסיסית בממשק הגראפי (פתיחת תיקיות וקבצים, ניווט, העתקה וכו') כדאי ללמוד קצת על מבנה המערכת ואיך לתפעל אותה. בקיצור ל"שחק" איתה קצת. לשם כך, כמו שהמליצו קודם מומלץ להריץ אותה מ-LiveCD או LiveUSB (עדיף) ככה שתוכל להרגיש חופשי לעשות כל מה שאתה רוצה בשלב הלימוד (כולל טעויות) או כ-Dual Boot או מתוך VM. אחרי שתלמד קצת את המערכת ותרגיש איתה נוח יותר תוכל להריץ אותה כמערכת יחידה ואת כ-VM או בתצורת Dual Boot (לדעתי VM היא פשוט אפשרות יותר נגישה) כאשר יהיה לך צורך בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...