הרג ולא ירצה מאסר כי הוא נכה - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרג ולא ירצה מאסר כי הוא נכה

NuNaTaK

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3923701,00.html

המקרה הזה מעלה שאלה חשוב מאד, האם צריך לתת רישיון לאדם נכה שלא יכול לרצות מאסר במידה ויעבור על החוק?

לעניות דעתי לא, כשם שחולה נפש שלא מסוגל לקחת אחראיות על מעשיו ועלול לפגוע בזולת לא מסתובב חופשי אלא מאושפז במסגרת מתאימה כך גם אין לתת רישיון לנכה שיכול לרצוח מבלי לקבל על כך עונש.

החברה פועלת כמערכת של איזונים, החברה נותנת לפרט זכויות כל זמן שהוא שומר על החוק ואילו הפרט שומר על החוק כדי שלא ילקחו ממנו זכויתיו והוא יכלא. כאשר הגורם המרתיע שבגללו הפרט שומר על החוק לא קיים אנו נמצאים במצב של כאוס שבו כל אדם יכול לעשות כרצונו מבלי לקחת אחריות על מעשיו.

אני לא מדבר על נכים 10% שאפילו לא מקבלים קצבה מביטוח לאומי אלא באמת על מקרים קשים בלבד.

(ולפני שמישהו יקפוץ - אין כאן השוואה בין נכה לחולה נפש, רק דוגמא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא קודם צריך להצליח לרדוף אחרי הנדקר... זה קצת בעייתי, אלא אם כן יש לו מגדש בכיסא גלגלים.

אם הוא עושה את זה תוך שינה, Oh well... העולם לעיתים נוטה להיות מורכב מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתי על המקרה בטלוויזיה לפני כמה זמן.

בלי קשר לתאונה, לא הבנתי מה פתאום לפאקינג נכה בשתי הרגליים וביד אחת יש מלכתחילה רישיון נהיגה.... יש לזה איזשהו הסבר/תירוץ?

יש התאמות, לא חסרות מכוניות שמקשיבות לפקודות קוליות, יש גם הנעה ונהיגה עם האצבע (לבעלי ניוון שרירים) ועוד מלא דברים שנראו כאילו נלקחו מתוך סרט מד"ב.

הויתור הזה נראה לי מגוחך, הרי נכים תמיד רוצים שיוויון, לא? העובדה שבדברים מסוימים יש התאמות ו\או ויתרים מסוימים לא צריכה להיות קשורה לעובדה שהוא ביצע פשע ועליו לתת את הדין.

צריך לאסור ממנו את מה שהוא טוב בו - שחייה - זה עונש ראוי לפי דעתי. למה מה קרה שהוא ימשיך להנות מזה בלי השלכות?

הוא קודם צריך להצליח לרדוף אחרי הנדקר... זה קצת בעייתי, אלא אם כן יש לו מגדש בכיסא גלגלים.

אם הוא עושה את זה תוך שינה, Oh well... העולם לעיתים נוטה להיות מורכב מדי.

לפי המנח שלו ביד נראה שאפילו פעולת הדקירה תהיה לו קשה בלי התאמות מיוחדות :silly:

גילוי נאות - אני בעצמי נחשב 100% ונוהג עם התאמות, אני יכול להבטיח שעד שלא מראים שליטה מוחלטת בנהיגה ויכולת לעבד את כל הבלגן שמתרחש על הכביש לא חושבים בכלל להגיש לטסטים (מה שיכול לקחת הרבה מעבר למינימום השיעורים הנדרש). ובטסטים עצמם גם אין ויתורים. ביצעתי פנייה לא טובה? לא הסתכלתי מספיק במראות? ישר נכשל בלי למצמץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתי על המקרה בטלוויזיה לפני כמה זמן.

בלי קשר לתאונה, לא הבנתי מה פתאום לפאקינג נכה בשתי הרגליים וביד אחת יש מלכתחילה רישיון נהיגה.... יש לזה איזשהו הסבר/תירוץ?

תתפלא.

איך מישהי נטולת גפיים נוהגת (SFW, בהנחה שלראות מישהי עם נכות פיזית לא יהרוס לך את החיים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה - אם הוא ירצח מחר מישהו בדקירות סכין - הוא גם לא יכנס לכלא כי הוא נכה 100%?

זה בדיוק העניין. בלי להתייחס לאשמה הספציפית שעליה אפשר לדון (הוא לא הראשון שלא נפסק לו מאסר על הריגה ברשלנות), האם הוא מחוסן מלהיכנס לכלא ?

לדעתי התשובה לכך אמרוה להיות: לא, הוא לא חסין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא הצלחתי להבין.

למה אי אפשר, להכניס אדם נכה לכלא?

אי אפשר לדאוג לו לנגישות בכלא?

אני גם לא הבנתי, לא רק שינגישו לו, אפשר אפילו להצמיד אסיר שיעזור לו או משהו. דבר נוסף שלא הבנתי מהכתבה הוא הרישיון? לא שללו לו אותו? איפה ההיגיון פה?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא קיבל שלילת רשיון לכל החיים:

http://www.mako.co.il/Sports-others/misc/Article-27b91fa558af921004.htm

[br]פורסם בתאריך: 24.07.2010 בשעה 11:13:48

אני חושב שזהו העונש המקסימלי שניתן היה לתת לנאשם שכידוע אינו מתפקד בזכות עצמו כלל וכלל ומסתייע בכיסא גלגלים. העונש הזה ניתן אחרי שהייתה התייעצות עם שירות בתי הסוהר. אין עונש אחר שהוא יכול היה לקבל כי מבחינה מעשית, בגלל המוגבלות הפיזית שלו והצורך שלו לטיפול קבוע וצמוד של מטפלת אי אפשר להכניס אותו לכלא".

זה לא אומר, שאי אפשר לשים אותו במעצר בית לשנתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא קיבל שלילת רשיון לכל החיים:

http://www.mako.co.il/Sports-others/misc/Article-27b91fa558af921004.htm

[br]פורסם בתאריך: 24.07.2010 בשעה 11:13:48

זה לא אומר, שאי אפשר לשים אותו במעצר בית לשנתיים.

אמת.

לדעתי גם צריך לשלול ממנו את הזכות לייצג את המדינה בתחרויות שחייה. אם מצבו לא היה כ"כ חמור (צויין שהוא מעל ל-100% והוא בהחלט נראה במצב פיזי נוראי) היה צריך למנוע ממנו את הפעילות הזו לגמרי.

אינו מתפקד בזכות עצמו אבל המשיך להגיע לתחרויות בזמן המשפט, זה ממש ביזיון!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול מאוד להיות, ואני לא רוצה להגיד סתם.

שהוא גם לוקה בשכלו וכושר השיפוט שלו לקוי. לכן אני לא ממהר לשפוט אותו על מעשיו, אלא רק את מער' החוק והמשפט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול מאוד להיות, ואני לא רוצה להגיד סתם.

שהוא גם לוקה בשכלו וכושר השיפוט שלו לקוי. לכן אני לא ממהר לשפוט אותו על מעשיו, אלא רק את מער' החוק והמשפט.

אם ההשערה הזו היא נטו על-סמך התמונות אז זו סתם סטיגה וחבל (לדעתי גם היו מציינים את במפורש אם זה היה המצב),מההיכרות שלי עם סוגי נכויות כאלה זה בעיקר תוצאה של מתח שריריים גבוה והמנחים שהגוף שלו (לא רק הגפיים אלא כל הגוף) התרגל להם גורמים לו להיראות כאילו מפגר.

אין סיכוי שהוא לא עבר מבדקים לכשירות נהיגה. חשוב לי לציין שאני לא שופט אותו, לכו תדעו מה גרם לאובדן שליטה ברכב, הרי זה משהו שיכול להתחרש לבנאדם רגיל לגמרי. מרגיזה אותי גישת המסכנות שנוקטים איתו, זה גם ממש לא הוגן כלפי המשפחות שאיבדו את יקירהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק, אני שערתי את זה לפי התמונות ולפי הדיבור שלו...

לפי וויקיפדיה, הוא סיים בי"ס עם תעודת בגרות מלאה, והתחיל ללמוד הנהלת חשבונות. כך שקשה לי להאמין, שמדובר בבן אדם שסובל מפיגור שכלי.

לגבי ענישה, אני מסכים שצריך להתייחס אליו ככל אדם ולא לרחם עליו בגלל מצבו.

מצד שני, החיים שלו כבר עכשיו לא ממש "זוהרים"... אני רק יכול לשער, שמאוד קשה לו עם כל מה שקרה.

יכול מאוד להיות שהשחייה היא אחת מההנאות היחידות שיש לו מחיים שהוא קיבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...