IDE מול SATA?! - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

IDE מול SATA?!

.Joseph M

Recommended Posts

היי,

ברצוני לקנות צורב למחשבי.

עכשיו;מהו ההבדל בין חיבורו למחשב ע"י כבל IDE או ע"י כבל SATA - ואיך אדע,איזה סוג חיבור מצוי במחשבי ומתאים אליו,ואיזה סוג חיבור מבין השניים;יותר איכותי?

תודה רבה מאוד מראש... :yelclap:

יוסי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IDE זה חיבור ישן, איטי, ענק ומסורבל (פיזית).

SATA זה חיבור עם כבל קטן ומהיר מאו-ד.

הIDE בתקן האחרון מסוגל להעביר 300MB/S והSATA האחרון מסוגל להעביר 6GB/S.

IDE יש ב99% מהלוחות (גם הישנים) וSATA יש בלוחות מהשנים האחרונות 4/5 שנים. כמובן שה SATA עדיף.

השאלה היא מה הלוח אם שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא רק סוג חיבור הנתונים יש גם הבדל בחיבור החשמל.

כמה כוננים קשיחים יש לך במחשב? רוב הסיכויים שיש לך אפילו יותר מחיבור SATA אחד פנוי על לוח האם (בלוח יש 6, כל התקן, או כונן אופטי, מחובר למחבר SATA בודד).

האם יש לך מחבר SATA חשמל פנוי בספק (חיבור שחור ודק בניגוד לחיבור המולקס הרגיל שהוא מחבר פלסטיק לבן ובתוכו 4 פינים)? מה דגם הספק שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם צורב הDVD עם חיבור הIDE,וגם הצורב עם חיבור הSATA - שניהם באותו מחיר;כך,שהמחיר לא מהווה פונקציה. :nono:[br]פורסם בתאריך: 14.07.2010 בשעה 16:06:31

ספק הכוח שלי:EZCOOL 12CMF 450W REAL,אבל אני מתכוון להחליפו בקרוב.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג כמה חיבורי חשמל SATA יש על הספק הזה, אז תצטרך לפתוח את המארז ולבדוק חזותית. אם אין בו חיבור חשמל SATA פנוי צריך לרכוש פשוט מתאם (ממולקס ל-SATA) וכך תוכל לחבר את הצורב לחשמל.

באמת שאין משמעות מבחינת ביצועים לצורב IDE או SATA אבל אני אישית הייתי קונה SATA. גם הכבל דק יותר ופחות מפריע לזרימת האוויר וגם קל יותר לנתב אותו באופן שלא יפריע, בנוסף, זה גם סוג של Future proof אם תרצה להעביר את הצורב לחומרה הבאה שלך, לא בטוח שחיבור IDE יהיה קיים על לוח האם, SATA ככל הנראה כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהנחה שהכל עובד כמו שצריך...

תכלס עדיף SATA מכמה בחינות.

חלקם כבר אמרו כאן קודם.

מה שלא ציינו זה שכונן/צורב SATA פחות מעמיס על המערכת באופן כללי.

ואינו סובל מתקלות ובעיות תוכנה ותאימות שהיו קיימים בIDE.

מותנה באופן חלקי בשימוש במצב AHCI ולא באמולצית SATA ל IDE בביוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...