יש סיכוי למסכי E-IPS זולים ברזולוציה נמוכה מ- FHD? - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש סיכוי למסכי E-IPS זולים ברזולוציה נמוכה מ- FHD?

Mandheling

Recommended Posts

לצערי - המצב שלך לא טוב, אם אתה אומר שאפילו 19" עם 1280X1024 גבולי עבורך (האם יש לך בעיית ראייה כלשהי?). שוק הLCD הולך לכיוון רזולוציות יותר גבוהות וגודל נקודה קטן יותר.

מה בדיוק מפריע לך בגודל הנקודה? בעיקרון - ככל שזה קטן יותר, החדות משתפרת, וזה טוב. החסרון היחיד הוא גודל טקסט קטן ביישומים שמשתמשים בגדלים יחסיים ולא אבסולוטיים (למשל - אבל בדפדפנים אפשר לפתור זאת בשנייה עם Ctrl++ ושות'). אז נשארים עם אובייקטים בשולחן העבודה (תפריטים, סמלים וכו').

בהיבט זה הייתי מציע לך לשקול שדרוג לVista/Win7, שגם משפרים משמעותית (לעומת XP) את העבודה עם DPI שונה מהסטנדרט, וגם באים כברירת מחדל עם טקסטים גדולים יותר בכל סביבת העבודה. זה נראה לי כיוון יותר פרודוקטיבי מאשר להישאר עם מסכים מיושנים ורזולוציות נמוכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מרכיב משקפיים ובבדיקות יוצא שהראיה שלי בסדר גמור (עם המשקפים כמובן), אבל בפועל לא נוח לי לעבוד על מסכי FHD בניגוד להרבה אנשים אחרים. כנראה שלמרות הבדיקות הראיה שלי פחות טובה מהממוצע. בכל מקרה זו עובדה נתונה והדבר הנכון מבחינתי הוא לבחור מסך שיהיה לי נוח לעבודה, ולא להכריח את עצמי לעבוד ברזולוציה לא נוחה.

יצא לי לעבוד עם 7 ומסכי FHD (ויוצא לי עם הפלזמה 50 FHD שלי) וחווית השימוש ירודה בעיני. ברגע שאני מוריד את הרזולוציה ל-1280x720 או ל-1440x900 המצב משתפר מאוד, אבל כמובן שהחדות נפגעת. ++Ctrl בדפדפן זה פתרון מעצבן שגם גורם לדפים להראות רע, אבל אני משתמש בו בלית ברירה (וככל שגודל הנקודה קטן יותר אני נאלץ להשתמש בו יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שינוי DPI בוינ7 עובד מעולה.

זה גם נתמך בחלק מהדפדפנים בצורה מובנית. כך שלא תצטרך להתעסק עם CTRL++.

יש לי מסך "FHD 23 שהחליף "17 CRT שעבד ברזולוציה 1024X768 וזה נראה בסדר גמור עם DPI 125% - לדוגמא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מבין למה צריך להעלים את היחס של 16:10

פשוט מעולה גם לכתיבה וגם כתיבה של טקסט

זה היחס הכי מאוזן בין כל השימושים.

שינוי DPI בוינ7 עובד מעולה.

זה גם נתמך בחלק מהדפדפנים בצורה מובנית. כך שלא תצטרך להתעסק עם CTRL++.

יש לי מסך "FHD 23 שהחליף "17 CRT שעבד ברזולוציה 1024X768 וזה נראה בסדר גמור עם DPI 125% - לדוגמא.

זה עובד טוב באופן כללי.

אבל יש לא מעט תוכנות ומשחקים שלא עובדים עם זה טוב בגלל אוזלת יד של המפתחים שמשתמשים בקוד לא מתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה היחס הכי מאוזן בין כל השימושים.

נתון לויכוח...

אבל יש לא מעט תוכנות ומשחקים שלא עובדים עם זה טוב בגלל אוזלת יד של המפתחים שמשתמשים בקוד לא מתאים.

באילו תוכנות יצא לך להיתקל שלא עובדות עם זה טוב?

לגבי משחקים, איך זה בכלל יכול להיות רלוונטי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באילו תוכנות יצא לך להיתקל שלא עובדות עם זה טוב?

לגבי משחקים, איך זה בכלל יכול להיות רלוונטי?

בSPLASH LITE/PRO הממשק לא לחיץ אחרי מעבר בחזרה לחלון ממסך מלא.

המיקום של התוכנה בהזזה בWINAMP משתגע במצב הזה.

יש כמובן עוד תוכנות שלא מסתדרות עם זה.

בלא מעט משחקים הסמן של העכבר לא מסונכרן עם השטח האמיתי בגלל זה משום מה, אפילו שבוחרים רזולוציה שונה משולחן העבודה והמשחק במסך מלא.

הבעיה תמיד קשורה לסמן העכבר ומיקומו באופן כלשהוא.

זה כאילו חלק מהמפתחים משתמשים באיזה LIBERARY לא מעודכן, ובQA אף אחד לא בודק שזה עובד טוב בDPI שונה.

אולי מחוסר מודעות.

אולי גם אם הבעיה ידועה להם הם לא מעוניינים לטרוח.

בדקתי בפורומים של התוכנות, נראה שאף אחד לא מתלונן על זה.

כנראה שמספר המשתמשים בפונקציה הזאת בוינדוס הוא מזערי.

אבל בשבילי שאני משתמש בזה כל הזמן זאת ממש תופעה נפוצה ומטרידה.

הפיתרון היחידי חוץ מלשבת ולחכות שמישהו יסדר את זה (מה שברוב המקרים לא קורה או קורה רק אחרי המון המון זמן) זה להחזיר את הDPI ל100%, להימנע מלהפעיל את אותם תוכנות ומשחקים, או לסבול את התופעות ולעבוד איתם בכל זאת אם זה אפשרי.

בתוכנות זה בדרך כלל אפשרי גם אם מעצבן, ובמשחקים זה כמעט תמיד שובר משחקיות באופן מוחלט.

ואני כל הזמן שובר את הראש ושואל איך... איך... איך יכול להיות שעד עכשיו WINAMP לא עובד טוב עם זה.

איך!!! איך יכול להיות שBLIZZARD מוציאים משחק שציפו לו 10 שנים והוא לא שחיק במצב הזה.

איך!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלא תבינו אותי לא נכון 1920x1200 ל24" זה יופי, כל עוד יושבים קרוב למסך על כיסא מול שולחן זה סבבה.

אבל אם רוצים לשבת על ספה מטר וחצי מזה אז DPI גבוה זה כמעט חובה לעבודה בוינדוס ותוכנות עם טקסט שאין להם ZOOM.

אותה בעיה שתהיה עם 24" ממרחק מסוים שדורשת הגדלת הDPI בוינדוס תקרה בדיוק באותה פרופורציה עם 22" ממרחק דומה.

מסכי מחשב פשוט לא בנויים לעבודה מרחוק כי הרזולוציה שלהם מותאמת לעבודה צמודה מול שולחן.

בשביל זה (ובשביל אנשים עם קושי ראיה) המציאו את הDPI בווינדוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכי מחשב פשוט לא בנויים לעבודה מרחוק כי הרזולוציה שלהם מותאמת לעבודה צמודה מול שולחן.

בשביל זה (ובשביל אנשים עם קושי ראיה) המציאו את הDPI בווינדוס.

את הDPI לא המציאו בשביל זה, אלא רק בשביל אנשים עם קושי ראייה. מסכי מחשב לא מיועדים לעבודה מרחוק, כפי שאמרת, וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...