קירור אולטימטיבי ושקט!!!! - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קירור אולטימטיבי ושקט!!!!

hagay21

Recommended Posts

חברי רכש לא מזמן מחשב חדש השתעשענו ברעיון של oc אבל ההשקה בקירור מים שלצערינו משתנה ממעבד למעבד מאבדת את ערכה

ממחשב למחשב אז פתרנו את הבעייה בקירור אולטימטיבי ברשותו של חברי היה מיני מקרר קטן עשינו חור בצד המקרר (טמפ מקרר על 10 מעלות) הוספנו מאורר 60 ממ שידחוף את האויר מן המקרר למחשב העברו את האויר בצינור מזגנים מבודד ואטמנו את המחשב לגמריי

כל הניסיון שלהלן בוצע על מחשב יחסית ישן (פנטיום II) בגלל כל הסברות של הליך העיבוי וכו נתנו למחשב לרוץ מס ימים.

להלן התיאורייה : קיבולת המקרר כ 15 ליטרים תכולת המחשב כ 5 ליטרים טמפ מקרר 10 מעלות הכפלת נפח הקירור ב 0.5

העלתה את יחס הקירור בהשווה לנפח ל 15 מעלות טמפ מחשב צנחה מ 50 מעלות ל 25 במאמץ!!!!!!

כל הדיווח הזה הוא מאוד ראשוני אנחנו עובדים עכשיו על חיבור המחשב החדש

רצוי מאוד להזכיר כי מערכות מים היום מתחילות מ 600 ש"ח והם מסוכנות קשות להרכבה ובלוק הקירור גדול ביחס לסוג המעבד

שבפיתרון שלנו אפשר לחבר כל מחשב (לבעלי רקע טכני ועבודה עם דרמל\דיסק חיתוך) וכי מיני מקרר מתחיל מ 500 ש"ח

ברגע שהמערכת תחובר למחשב החדש ונוכל להוכיח את התיאורייה יעלו התמונות לאתר

לכל אותם סקפטים.... טמפ מקרר עמדה על 15 מעלות כאשר המשב היה דלוק וחיישן הקור הפסיק לפעול כל מס דקות (לאחר שאטמנו

הרמטית את המחשב) לא בוצעה בריחת קור מה שהבטיח פעולה שקטה של המקרר והמחשב

היתרון הגדול ביותר.... כל המערכת קוררה החל מההרד דיסק כרטיס מסך וכו

יש לציין כי הצינור בין המחשב למקרר עומד על 40 ס"מ שקוטרו עומד על 80 מ"מ

הניסיון ימשיך על המחשב הישן עוד מס ימים להבטיח כי המערכת לא תינזק ע"י הקירור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

>:(

זכור לי שהצעתי פה אותו דבר בדיוק!!!

שאני ישים מאורר ממקרר קטן...(או מזגן)

ועם מאורר להכניס את האוויר פנימה למארז אבל אמרו שזה לא טוב

והקור לא זוכר ממש מה יכול להרוס את הרכיבים...

לפני הרבה זמן 2\3 חודשים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשכחו כי רעיון העיבוי עדיין קיים הרעיון היה למצוא את הטמפ הנכונה מבלי ליצור את הליך העיבוי

הניסיון הראשוני התבצע על מארז tower פשוט של 2 החוריםבוצעו ע"י דרמל ודיסק חיתוך כל המערכת חוברה ע"י צינור מזגנים

80 מ"מ איטום המערכת בוצע ע"י קצף איטום של מזגנים..... רק רציתי להבהיר דבר נוסף הקירור שקט לחלוטין אך כרגע גם מכוער לחלוטין

אבל מי לא ירצה מחשב מכוער עם oc עצבני?

בנוגע לבחור העצבני מלמעלה.....תראה.....לא טענתי שאני מקורי רבים הציעו את זה לפניי בפועל אני לא יודע מי עשה את זה.....

ואם הצעת כל הכבוד על הרעיון כך בחשבון שיש נתונים רבים שיש להתחשב בהם בכדי לא לפגוע ברכיבים

קחו לדוגמא חוות שרתים שאת חדרי הקירור שלהם מורידים לטמפ קפואות... ע"י הקפאות החדר הם מורידים את הטמפ הכללית של

החדר ולא ישיר על הרכיבים מה שיכול ליצור עיבוי צריך לקרר את נפח המחשב ולא בצורה קיצונית....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעיון נחמד אבל ישן לא רק מבחינה רעיונית אלא גם ביצועית.

ראיתי מדריך באתר (GIDEONTECH אולי?) על הפיכת מקרר בירה למערכת למחשב בדומה למה שאתם עשיתם.

בירה קרה ו-OC חביב, שילוב מנצח. 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שוב חוזר ומדגיש הרעיון לא היה להיות המקורי או הראשוני רק להסביר על יעילות המערכת אל מול מים שעולה יותר

ולא יותר טוב יותר אלא להפך....(קירור המערכת כולה ולא רק המעבד וכרטיס המסך) מה שגם מקבלים תוצאות יותר טובות

מקירור מים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...