שאלה בנוגע לרשת בבית (כבלים) - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בנוגע לרשת בבית (כבלים)

Asafalfa

Recommended Posts

שלום אני עושה רשת קווית בכל הבית ויש לי את האפשרות לעשות רשת בעזרת כבל CAT 7 .... השאלה שלי האם המחבר שלו שונה מהמחברים הסטנדרטים , האם זה יתחבר ל למשל DLINK 655 ולמוצרים נוספים בעלי חיבור רגיל , או שמה יש לזה חיבור מיוחד משלו ואז אני חייב לבצע שינוי לסוג הכבל .

הודה לתשובה מהירה כי עבודות התשתית כבר מתחילים .

תודה על העזרה אסף

עידכון בחור שעושה לי את התשתית החשמלית בבית אמר לי ליצור קשר עם בחור שעובד עם הקבלן שלי שהוא מבין בנושא זה, בקיצור אחרי שיחה קצרה הוא אמר לי כי אין בעיות לעבוד עם ה CAT7 בחיבור RJ45 אבל בפועל הכבל יעבוד כאילו מדובר ב CAT 6 ולא מעל זה , ככה שבעתיד במידה ונעשה שינויים לציוד בבית תמיד יש אפשרות לחבר לו קונקטור שונה מסוג GG45 ואז לקבל את הניצולת המלאה של הכבל הזה ...

בכל אופן כל מוצר "רגיל" שיתחבר איתו בקונקטור RJ45 יגיב כאילו מדובר ב CAT 6 ... למרות שהכבל הוא CAT 7 כך שאין עם זה בעיות .

אני מקווה שזה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יגיד לך את האמת , זה לא מעניין אותי מה יהיה העיקר שזה יעבוד =)וכנראה גם לא את הקבלן.

ביקשתי לרשת את הבית ב CAT 6 ולקבלן אין ,אז שאלתי אותו מה יש והוא ענה לי CAT7 נשאר לו כ 70 מטר והוא יעלה לי כמו ה CAT 6.

נשאר לו מהפרויקטים הקודמים =).אז לא משנה לי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה צריך לשנות לך. כבל CAT7 הוא עבה יותר ואם אתה מתכוון לחבר עליו תקעים, תצטרך כאלה מיוחדים שעולים הרבה יותר כסף. גם אם אתה מחבר את הכבלים לשקעים, הרבה יותר קל לעשות זאת עם CAT5E הגמיש מאשר עם כבל CAT7 מסיבי ונוקשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרשת נעשה על ידי הכבל הזה שיתחבר לשקעים רגלים של RJ45 ומשם אני יחבר כבלים של CAT 6 שקיימים לי למחשבים השונים בבית.

ככה שאני אישית יעבוד על CAT 6 אבל בפועל הבית יהיה מרושת ב CAT 7 .

אני אישית מעולם לא ראיתי CAT 7 =) כך שאני לא יודע כמה הם נוקשים אבל למזלי יש אנשי מקצוע שמעביר את זה דרך הקירות ככה שאני לא יתעסק עם זה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CAT7 עדיף ברמת הסיכוך.

אם החיבורים לשקעים יכללו את ההארקה אז תקבל סיכוך מעולה מה שימנע הפרעות חשמליות, לעומת זאת אם החשמלאי יבצע את החיבורים ( ורובם אין להם מושג בנושא ) אז סביר להניח שהוא לא יחבר את גיד ההארקה וכך תקבל כבל עבה, לא נוח וללא סיכוך.

מעבר לכך לא נוח לעבוד איתו כי הגידים עבים יותר מאשר ב CAT5 וב CAT6.

שים לב שתקעים רגילים ישר על הכבל לא תוכל לחבר בגלל עובי הגידים.

אני מתכנן לבנות בית ואני מתכוון לרשת אותו ב CAT7, למה?

כי לפני שנתיים, של 10 מגה היה מטורף, עוד כמה שנים של 100 מגה יהיה הסטנדרט, ומי יודע מה יהיה עוד 10 שנים.

שים לב שאני לא מתייחס לכך שב CAT7 ניתן ליצור של ג'יגה, מספיק שהתעבורה הפנימית תהיה של עשרות מגה (סטרימרים גיבויים וכו' ), כבר אז עלולות לצוץ בעיות הנובעות מסיכוך לקוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחירים של כבל CAT7 גבוהים בשקל למטר. אז כאן אין הרבה בעיה.

ציוד הקצה שמתאים לCAT7 יקר פי 5 ויותר . זאת הבעיה.

אבל אם מי שבונה לו את הרשת עושה את זה באותו מחיר, אין סיבה לא לעשות CAT7.

אל תשכחו דבר אחד, היום 1Gbps זה מהירות שהולכת ונהיית סטנדרט ברשתות קטנות.

אבל לא רחוק היום שבו יתחילו להכנס גם ציודים במהירות של 10Gbps ואין סיבה לא להיות מוכן לזה (בעיקר כשמדובר באותו מחיר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

10G לא יהיה רלוונטי ללקוח בייתי עוד הרבה זמן מהטעם הפשוט שגם החומרה המתקדמת ביותר (כונני SSD) לא מאפשרת מהיריות של 1G, שלא נדבר על 10G. מהירות של 10G מתאימה רק לחיבורי BACKBONE בין נתבים ו-SWITCH-ים וזה לא משהו שאתה תמצא בבית פרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...