אנטי וירוס על DOK - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אנטי וירוס על DOK

אופיר

Recommended Posts

עקב מקרים רבים של הדבקות בוירוסים על הדיסק און קי, רציתי לשאול אם קיים אנטי וירוס חינמי לזכרון שיזהה מידית וירוס ברגע שמוכנס למחשב נגוע. כרגע לא מותקן U3 וגם לא הייתי רוצה להתקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגרסה הניידת של ClamWin היא כנראה הגרסה הכי פשוטה של אנטיוירוס לUSB.

הבעיה שמה שאתה מבקש קצת בלתי אפשרי. ברגע שאתה מכניס כונן פלאש למחשב, המחשב מסיבות לא אמור להריץ שום דבר ממנו באופן אוטומתי.

מצד שני אם יש לך וירוס\רוגלה על אותו מחשב, הוא יכול לגשת לכונן הפלאש ולשנות\להדביק את האנטי וירוס ו\או לגרום לו להתעלם מקבצים מסויימים...

פתרון למצב כזה יכול להיות שתעשה את הסריקה ממדיה שלא ניתנת לכתיבה כגון CD או כונן פלאש בעל מתג קריאה בלבד.

הבעיה עם CD היא שתצטרך כל פעם מחדש לצרוב עדכוני , ומן הסתם CD הוא לא קומפקטי כמו .

הבעיה עם כונני עם מתגי כתיבה היא שהם נורא נדירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בברירת מחדל WINDOWS XP מריצה אוטומטית תוכן של DOK ברגע שהוא מחובר למחשב. אין צורך לציין שזהו חור אבטחה רציני ובכלל דבר

מטומטם כשלעצמו. זו אחת האפשרויות הראושנות שאני מבטל בהתקנת XP חדשה. בויסטה וב7 כבר ביטלו את השטות הזו.

בקשר לאנטי וירוס - אתה יכול להתקין גירסה ניידת כלשהיא של אנטי וירוס על DOK שמוגן ע"י תוכנת TRUCRYPT ודומותיה שמאפשרות פתיחה

של מחיצה לקריאה בלבד כך שבמחשב נגוע הוירוס לא יוכל להדביק את הDOK ועדיין תוכל לעדכן אותו ולשנות דברים על מחשב נקי.

לי אישית מותקנת על הDOK שלי ובין שאר הכלים שעליה יש גם AVAST ANTIVIRUS שבו אני משתמש לנקות מערכות נגועות.

הפתרון הזה הוא הטוב ביותר כי גם אם המחשב נגוע המערכת נטענת מהDOK ולא מאפשרת לוירוס להדביק\להפריע לתהליך הניקוי של המערכת.

יעיל במיוחד נגד ROOTKITים. החסרון הוא שלא כל מחשב מאפשר לטעון מUSB, למרות שרובם המוחלט של המחשבים מ5 השנים האחרונות

לא מהווים בעיה בנושא זה. כ"כ צריך DOK גדול יחסית (אם רוצים לשים בו עוד דברים) אני אישית משתמש בDOK של 32 גיגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...