משתמש מתחיל ביוניקס - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משתמש מתחיל ביוניקס

Recommended Posts

היי, מצאתי בבית מחשב נייד ישן, פנטיום 3 עם בעל 256 מגה , רציתי לדעת איזה הפצה הכי טובה בשבילו, שלא תכביד עליו. זאת פעם ראשונה שאני מתקין שונה מווינדוס, אז תאמרו לי האם אפשר להתקין גם מהתקן נייד? כי אין לי כונן דיסקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק הערה, Linux היא לא Unix.

גם Puppy Linux היא הפצה קלילה.

מה ש"מכביד" וצורך משאבים היא סביבת שולחן העבודה (Gnome, KDE הן הנפוצות) אותה אתה יכול להחליף גם אחרי ההתקנה בגרסה קודמת או בסביבת שולחן עבודה שצורכת פחות משאבים. אבל בגלל שאתה רק מתחיל באמת תבחר מראש בהפצה שמיועדות לרוץ על חומרה "חלשה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק הערה, Linux היא לא Unix.

גם Puppy Linux היא הפצה קלילה.

מה ש"מכביד" וצורך משאבים היא סביבת שולחן העבודה (Gnome, KDE הן הנפוצות) אותה אתה יכול להחליף גם אחרי ההתקנה בגרסה קודמת או בסביבת שולחן עבודה שצורכת פחות משאבים. אבל בגלל שאתה רק מתחיל באמת תבחר מראש בהפצה שמיועדות לרוץ על חומרה "חלשה".

ההפצה שהבאת היא בסדר למחשב שציינתי?

נ.ב. שכחתי לציין שאני מעדיף מערכת שתומכת עברית, ובעלת עברית בתוכה, ככה יהיה לי יותר קל להכיר את הסוג של המערכות הפעלה האלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, לדעתי אחת ההפצות הידידותיות ביותר היום היא UBUNTU היא תספק לך הכוונה ותמיכה, הקהילה בהפצה זו היא גם אחת הגדולות אם לא הגדולה ביותר בקרב חובבי הלינוקס - בייחוד המתחילים.

יש לך הפצה מיוחדת לניידים, לבית ספר ואפילו גירסה פשוטה למחשבים חלשים. לינוקס אובונטו תספק לך גם מאגר תוכנות ועזר והכל מבלי להסתבך!

WWW.ubuntu.com

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע בקשר לעברית, אבל ההפצה האחרונה של משתמשת ב-Gnome מאחת הגרסאות האחרונות (אם לא החדשה ביותר) שעלולה להיות כבדה קצת על חומרה ישנה כזאת. תוכל להחליף אותה לאחר ההתקנה. בכל מקרה אתה יכול לנסות ולהתנסות. למידת חדשה (אם אתה מתכוון ללמוד קצת לעומק ולא סתם להתקין לשימוש יום יומי בסיסי) מלווה בעקומת למידה מסוימת, אך גם מהנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי שם או מערכת דומה אם כל סביבת עבודה, המערכת עצמה כבדה מדי.

הייתי שם מערכת ללא יותר מדיי תהליכים ברקע וכדומה - משהוא כמו ארצ' או דביאן

בתור דסקטופ kde 3.5 יעבוד מעולה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...