האם אפשר לחבר הרדיסק רגיל למחשב נייד? - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אפשר לחבר הרדיסק רגיל למחשב נייד?

Titan123

Recommended Posts

העדיפות היא לפי הסדר הזה וביחס לחיבורים שקיימים אצלך במחשב/מחשבים שאליהם אתה רוצה לחבר.

ESATA

FIREWIRE

USB

בדרך כלל הרדיסק חיצוני שבא עם ESATA או FW תהיה לו גם יציאת .

יש הרדיסקים שיש להם את כל השלושה.

אבל בגלל שיציאות ESATA ו/או FW עולים יותר, אין טעם לקחת אותם אם אין לך יציאות כאלה בנייד או במחשב אחר שאולי תתחבר אליו.

במקרה של מארז חיצוני להרדיסק אותם כללים תופסים.

תבדוק במפרט של הנייד שלך אם יש לך יציאת ESATA.

אם יש אז אתה במצב טוב.

אם אין אז תבדוק אם יש לו FW, ואם יש אז תראה אם יש מארז חיצוני להרדיסק SATA עם יציאת FW.

אם אין לא זה ולא זה ולא זה אז כל מארז חיצוני להרדיסק SATA עם יציאת יעשה את העבודה, אם כי המהירות תהיה נמוכה.

במקרה הזה אולי תרצה לקנות הרדיסק 2.5" שהוא מאוד קומפקטי ואינו צורך חשמל חיצוני.

ולמרות שהרדיסקים כאלה נוטים להיות איטיים יותר, בכל מקרה המהירות לא תהיה משהו בUSB אז שלפחות יהיה נוח לנייד אותו ולשים בתיק או בכיס.

EasyHardDisk-Size-compare.jpg

לא תכננתי לכתוב כל כך הרבה אבל יצא לי מיני מדריך להרדיסק חיצוני. :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכנסתי לעובי הקורה לגבי דגמים ומחיר.

אבל ברמת העיקרון זה מה שאתה צריך.

יש לי עוד מה להגיד בנושא.

במחיר של 175 שקל אתה כבר לא רחוק מלקנות הרדיסק חיצוני.

אז אם אתה רוצה את זה בשביל הרדיסק גדול שיש לך כרגע ו/או בשביל שיהיה עכשיו ולתמיד אופציה לחבר הרדיסקים פנימיים בחיבור חיצוני, אז by all means לך על זה.

ואם אתה פשוט רוצה הרדיסק חיצוני אז בשביל עוד לא הרבה כסף יהיה לך גם מארז חיצוני, וגם הרדיסק נוסף (ואולי אפילו אפשרות לפרק את המארז ולהכניס שם הרדיסקים אחרים עכשיו ובעתיד).

ושוב אני מעלה את האפשרות לקנות 2.5" שאפשר לקחת עם הנייד לכל מקום בלי להרגיש את המשקל והגודל ובלי להיות תלוי בחיבור חשמל.

אתה לא יודע כמה זה נוח לקחת את ההרדיסק הפיצפון הזה לכל מקום שיש לך בו צורך.

אתה יכול להסתובב איתו כל היום בכיס כמו פלאפון.

יש דגמים קלים ודקים במיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שעה עד שTMS פותחים ומתחילים לשלוח לי את החבילה.

אם עד אז מישהו ימליץ לי על כונן 2.5 יהיה טוב, אם לא, נלך על האריזה לדיסק קשיח וזהו. במילא הם מתחברים בUSB2.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש יותר זולים בחנויות אחרות אבל לא בהפרש גדול. יש גם מארזים שמציעים רק eSATA. חיבור Firewire הוא ממש לא אופציה מעניינת, בגלל מחירים וזמינות החיבור, זה יותר מתאים ל- או שאר מקרים נדירים.

מה שכן- תקרא קצת על AHCI בסטיקי, אם זו לא מערכת ממש ישנה אז בטח הלוח תומך אבל אם האופציה לא מוגדרת ב- אז תצטרך לכבות את המחשב בשביל לחבר/לנתק את הכונן החיצוני בממשק eSATA.

לפני זמן מה היה לי דיסק 2.5 של חבר, מחובר בUSB וסרטים של 4-5GB עפו תוך דקה. איך אתה מסביר את זה?

2-3 דקות בשביל 5GB זה פחות או יותר כמו שאמרתי 20-30MB/s

4GB בדקה זה 60MB/s ואין צל של סיכוי שזה נכון, בלי לפגוע כמובן :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...