עזרה במציאת עבודה (בן 18, דחו לי גיוס, ידע במחשבים) - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה במציאת עבודה (בן 18, דחו לי גיוס, ידע במחשבים)

zombie

Recommended Posts

לילד בגיל הזה זה שממומן ע"י ההורים שלו זה ממש לא חסר משמעות...אפילו בשביל אוטו זה מעולה, או בשביל יציאות, או סתם בשביל להקל על ההורים פה ושם כשצריך כסף לדבר כזה או אחר. אני חש זלזול מסויים ב 48K? לא מסכים איתך קרירין...

חוץ מזה קשה לי להאמין שהוא בונה על הכסף הזה לטווח ארוך... זה כסף שטוב שהוא זמין מיידית להוצאות קלות ומיידיות וחוץ מזה זה עדיף מלשבת בבית ולגרבץ כל היום.

ואם לא זה, לך תעשה \ תשפר פסיכומטרי.

בכל מקרה, מאחל לך בהצלחה בכל דרך שתבחר :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ויכוח שעדיף שיתגייס כמה שיותר מוקדם..אבל אם הצבא הביא לו צו רק לעוד שנה מעכשיו..אני מנחש שזה בגלל שהוא עדיין לא בן 18 או שהוא אמור להיכנס לקורס מסויים שייפתח רק בעוד שנה...קשה לי להאמין שפתאם יקדימו לו את הגיוס ומחר בבוקר הוא יתגייס..

במקרה הטוב יש לו 4 חודשים לחכות לדעתי מהמצב הנוכחי..ולדעתי גם אם זה "רק" 4 חודשים וגם אם זה שנה שלמה עדיף שיעבוד בזמן הזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין, אני תוהה כמה אתה מרוויח שבשבילך 48000 ש"ח זה לא הרבה... (במיוחד כשהבחור עדיין גר עם ההורים ולכן אין לו הוצאות).

גם קרירין עדיין גר עם אמא, כך שזה אותו דבר.

ולקרירין יש מספיק כסף בשביל לקנות דירה במזומן (כלומר יש לו כמה מאות אלפי שקלים במזומן) אבל לטענתו זה עדיין לא מספיק כי הוא רוצה לגור במקומות יוקרתיים ולא סתם בערים של "פשוטי עם".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אעזור לך קצת יותר -

דבר ראשון והכי חשוב, תזכור שאתה לא חייב כלום לאף אחד, אף אחד לא אמור לדעת שאתה מתגייס בעוד שנה, אם זה לא מעניין אותם. כלומר, מבחינתך, אל תגיד את זה לאף אחד שלא שואל, ואם ישאלו אותך (כולם ישאלו) תשחק על "יש לי הרבה זמן".

דבר שני, חברות כמו KSP ואייבורי בד"כ לא מחפשות עובדים לפני . אני ניסיתי המון לפני הצבא לעבוד בחברות האלו, לא קרה מעולם.

דבר שלישי, אם יש לך שנה, אז אני מציע לך מאד לעבוד בתור טכנאי/שירות לקוחות טכני באחת מחברות הסלולר. הם תמיד מחפשים עובדים, זה מלא כסף, זה מלא עבודה, בד"כ עושים בהתחלה קורס של חודש (בתשלום) שנוגע לתפקיד שתעשה, והעוקץ היחידי הוא - התחייבות לחצי שנה-שנה. אם מבקשים התחייבות לשנה, הייתי ממליץ לך לא לגעת בזה. אבל אם זו התחייבות לחצי שנה - זה לא כזה נורא. אם אתה טוחן שם משמרות אתה יכול בכיף לעשות 30 אלף שקל בחצי שנה, וגם לצאת מזה עם רווח לימודי (אותו קורס בהתחלה). זה גם ייתן לך ייתרון ענק בקורות חיים, אם תרצה לעבוד בזה אחרי הצבא.

בנוסף, תזכור שגם אם אתה רואה שאתה לא עומד בהתחייבות, אתה יכול להפסיק לעבוד שם - אך יתווסף לכך קנס, שיכול להיות מאד משתלם לשלם אותו.

זאת אומרת, יכול להיות שבאותה עבודה תרוויח מספיק כסף כדי שגם אחרי הקנס, זה יצא לך משתלם יותר מעבודות אחרות.

בחודשים שישארו לך, אני ממליץ לך מאד לעשות פסיכומטרי. מאד ממליץ.

בכל מקרה, תבדוק את העניין יותר.. תחפש עבודה באתרים כמו JOB MASTER וכו' (אני בזמנו קיבלתי המון הצעות עבודה לשכר גלובלי של 6000-7000 ש"ח, אך התלוותה לכך התחייבות לשנה, מה שלא יכלתי לספק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצבא דחה לו את הגיוס הסיכוי שהוא יקדים הוא די קלוש..

תמצא עבודה אם אתה רוצה לעשות כסף לך למצרות בכיף אתה סוגר שם כמה מאות ליום ועוד יש לך ניסיון אז יקחו אותך.

ועם כל הכסף הזה שים בקופת חיסכון, 3 שנים תצבור ריבית קטנה ותטוס.

^כל זה מניסיון אישי כי אני כרגע נדפקתי ולא אירגנתי את הכסף שלי כמו שצריך.

בצבא שילמתי על חשבון טלפון (גם בתקופה שהייתי מפקד והגעתי בכיף ל400-600 ש"ח) ועל הזין הענק של הצבא להחזיר לך קצת מזה.

וגם עשיתי למזלי כסף מהקיבוץ (עוד 600 ש"ח לחודש).

הצלחתי לבזבז כמעט כל חודש את אותו הסכום שקיבלתי (1,300 ש"ח בחודש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברי אתם מפספסים את הנקודה

זה לא שאני מזלזל ב48 אלף שקל מי שרוצה שיתן לי סכום כזה ויראה איך אני מעריך אותו ;D

השאלה פה מה עדיף לפני

העם עדיף לעשות לפני בלי הכסף הזה ?

או העם לעשות שנה עבודת מינימום לפני הצבא שיהיה קצת כסף לשקם ?

במקרה שלא נותנים לו הקדמת שרות (לדעתי כדי לו לפחות לנסות)

אפשר גם לשפר דברים בתחום הלימודים (עזבו אותי לי אין לא פסיכומטרי ולא בגרויות )

אקדמים לרוב מרוויחים יותר מהלא משכילים והשאיפה לרוב צריכה להיות לזה -זה לא שהוא כרגע אם חד הורית או משהו

תחשבו על זה ככה שהוא יוכל אחרי הצבא להראות בגרויות ופסיכומטרי גבוה למוסדות אקדמים -זה יתרון

עם כבר מה עדיף לעשות אחרי הצבא זה כבר ענין אחר

ולאנשים בלי תמיכה כלכלית -כן מומלץ לטעמי לעשות כסף לפני הלימודים -להקל אליהם בתקופה הזאת

אבל זה כבר ענין אחר -עוד בורקס בשקם פחות בורקס בשקם -לא מה שיקבע לו את העתיד

והצבא זה לא "ספיחס" -אחרי שבועים בשטח אתם רוצים לישון ולא לדפוק הולנדית (עד כמה שזה נישמע מפתה )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצעה קצת שונה: מה דעתך על שנת שירות לאומי?

חפש קצת מידע, אמנם זה מאוחר אבל אני בטוח שיש מקומות מעניינים שמחפשים אנשים. מקבלים שכר כמו בצבא לדעתי במהלך השירות, הזדמנות להרחיב אופקים, לתרום לחברה, לעשות משהו שונה קצת.

כן, נשמע נדוש, אבל זאת אופציה ריאלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...