אלי ישי פותח את הפה: שהחילונים לא יטיפו לנו מוסר על אפליה - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אלי ישי פותח את הפה: שהחילונים לא יטיפו לנו מוסר על אפליה

lev-27

Recommended Posts

אידיוט הוא לא.

רב המצע של המפלגה הקיקיונית הזו נשען על האפליה (שקיימת או לא במציאות - לא רלוונטי)

רב הבוחרים של המפלגה הזו שייכים לעדות ספרד. הוא בסה"כ מנציח את המפלגה שלו (מה שכל ראש מפלגה עושה מדי פעם)

זה שאני לא סובל אותו ואת מה שהוא מייצג לא משנה שבמשחק הדמוקרטי הדבר הזה עדיין כשר (אבל מסריח).

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזרחיים נמצאים (בהכללה כמובן) לפי דוחות שמפרסמים מעת לעת במצב סוציואקונומי פחות טוב משל אשכנזיים (בעיקר ילידי הארץ).

האם הסיבה היא גזענות, לא בטוח, זה קצת מעגל שמזין את עצמו- ילד שנולד למשפחה במצד סוציואקונומי נמוך וחי בישובים עם תשתיות פחות טובות הסיכוי שלו למצות את הפוטנציאל שלו נמוך יותר.

האבסורד הוא שש"ס כמפלגה דרך "אל המעיין" מעודדים בדיוק את זה.

השיקולים הפוליטים שלהם ברורים- הם מקבלים קולות מההורים על שהם מאפשרים לילדם לימודים וארוחה חמה ולאחר מכן הם מקבלים את קולות הילדים שהתחנכו באותם מוסדות על הערכים שהם קבעו שילמדו בהם (ובמימון המדינה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזמן העליות ממרוקו ורוב המדינות שבהם חיו הספרדים היחס והטיפול של מדינת בעולים היה מחפיר, "סל העליה" היה אומלל, וזרקו את העולם במעברות וב "ערי זבל" כאלו ואחרות. אבל אז זה אז, והיום זה היום.

אני מניח שהיום ההבדל הכללי נובע מהעובדה שמזרחיים כיום, בחלקם, נולדו בערים פחות מפותחות, על כל המשתמע מכך.

אבל מצד שני, אנחנו מדינה צעירה עדיין, והמגמה מאז ועד היום היא של עירוב. אי אפשר להשוות בכלל את המצב אז למצב היום, ואני מניח שעוד עשור או 2 המצב יהיה אפילו יותר מאוזן.

אלא אם יתנו לגופים כמו ש"ס ודומיהם במה.

מדובר בגופים שיש להם אינטרס לשמור את האפליה והבידול "על אש קטנה", כדי שאח"כ יוכלו למנף אותה ככלי להשגת מטרות.

עד שלא יפסיקו להעלות בכוונה את ה "אפליה" לסדר היום, היא לא תיפסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחברה שבה אני עובד, מרבית בעלי התפקידים(CFO, CEO) הם מעדות המזרח, אז שלא ייספרו לי סיפורים על קיפוח.

כשאנחנו עלינו לארץ, ההורים שלי אספו ירקות שזרקו בשוק וקרעו את התחת, לא בכו על כלום.

אבא שלי היה צריך להוכיח את התואר השני שלו, היה קשה ועברנו את זה.

מי שבכה והתלונן על קיפוח, ממשיך עם זה עד היום.

עכשיו, אני בשום אופן לא מכליל כאן עדות ולא מכוון אליהם, לדעתי זה בסופו של דבר עניין של גישה.

אם אתה במצב מחורבן, אתה יכול לשבת ולבכות על זה ואתה יכול לנסות לשנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה לא להצליח. יש להצליח יותר ולהצליח פחות. למרות שהמצב פה רחוק מלהיות אופטימלי, מי שמוכן לעבוד ולא מתפנק, סביר להיח שיסתדר, לפחות ברמה שאי אפשר לקרוא לה "המצב בזבל"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין. כשהחרדים האשכנזים הפלו את החרדים הספרדים אלי ישי שתק כמו דג.

זה כבר ברור למה. הוא הרי יודע שרשת החינוך של ש"ס בזיונית והוא שלח את ילדיו לרשת החינוך החרדית אשכנזית המתנשאת,הוא סך הכל דואג לילדיו.

האמירה של ישי פשוט מוכיחה שהמפלגה הזאת מנצלת את החלשים והבורים בארץ,משחקת על הקלף העדתי השחוק כדי לזכות בקולות. מקווה שהציבור שהצביע להם ישכיל ויבין שהם לא נתנו לו כלום,ויעבור להצביע באופן חכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כבר ברור למה. הוא הרי יודע שרשת החינוך של ש"ס בזיונית והוא שלח את ילדיו לרשת החינוך החרדית אשכנזית המתנשאת,הוא סך הכל דואג לילדיו.

:xyxthumbs:

מפלגה דוחה ומגעילה, באמת שהעולם היה מקום הרבה יותר טוב בלעדיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתמול, יוסי שריד שידר בתוכנית "זהבי עצבני" המשודרת ב-12 בצהריים ב-103FM.

עלה מישהו חרדי לשידור, ששאל "אם אנשים רוצים להפריד דת מהמדינה, למה לא להפריד גם ערבים מהמדינה".

אותי מעניין, מי הפריד אותו מהמוח שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלו הם פירפורי גסיסה של החרדים,לא היית מוטרד מהעיניין,לאט לאט הם יעלמו מהפוליטיקה.

לעניות דעתי ממש לא. אין ספק שמיתנו את כוחם של החרדים,בעיקר בגלל שהם קוממו את החילוניים עליהם והעבודה ירדו מהעץ הפוליטי והורידו מכוחם האלקטורלי כרגע. אבל,מספרם היחסי בארץ רק עולה,וההשכלה וההיחשפות לרעיונות מודרניים לא עולה בקו ישר. לכן אולי ש"ס תיחלש (עדיין יש מספיק אנשים לא מודעים במגזר החרדי) אבל במקומה יתחזקו מפלגות אחרות. לא רואה את הקול החרדי עובר להצביע לאיחוד הלאומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה לאן הם יצביעו,כל העיניין כאן הוא להביא להפרדה בין דת למדינה.זה לפי דעתי מה שמתרחש מתחת לשטח.כי עכשיו עולים שאלות שהם לא רוצים שישאלו,כל העיניין עם הביטוח הלאומי והאברכים.אז החרדים מפחדים,וזה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כולם פה אני רואה שונאים חרדים וזה ממש מגעיל. נראה אתכם מדברים פה כככה על ערבים. גם אני לא מתלהב מהחרדים וכו', אבלל שנאה בתוך העם זה ממש כמו סרטן בעייני, משפחה לא בוחרים והם אחים שלנו, גם אם הם עושים דברים שלא נראים לרוב העם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...