האם ניתן לבצע RAID עם שני כוננים מיצרנים שונים? + מבקש המלצה לתוכנת RAID - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ניתן לבצע RAID עם שני כוננים מיצרנים שונים? + מבקש המלצה לתוכנת RAID

Immaculate

Recommended Posts

הי, שתי שאלות:

1. יש לי שני כוננים בגודל זהה, רק משני יצרנים שונים. הם בגודל זהה לגמרי, לפחות זה מה שאני מעריך כי כשאני מעלה אותם לגוסט למשל, אז אני רואה בדיוק את אותו מספר בייטים. אז השאלה היא האם ניתן לבצע ביניהם RAID? אני מעוניין ב-RAID1, כלומר רק כפילות מלאה, בלי חסכון במקום (יתירות לצרכי אמינות האכסון בלבד).

2. אני יודע שלווינדוס (XP) יש פיצ'ר מובנה לרייד, השאלה היא אם כדאי להשתמש בו או להוריד תוכנה אחרת כלשהי? ואם למישהו יש המלצות?

לוח האם שלי הוא P5Q

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשרי.

קודם כל אתה יכול לדעת מה נפח הכוננים הקשיחים לפי המפרט שלהם. שנית, גם אם הם לא בנפח זהה, מערך ה-RAID יוגבל על ידי הקטן מביניהם.

אתה לא צריך תוכנה כדי ליצור מערך כזה. בקר ה-SATA של לוח האם שלך תומך ב-RAID 1. לפרטים נוספים ומדויקים על הדרך בה יש להגדיר את המערך בלוח האם, עיין במדריך למשתמש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RAID1 הוא בזבוז זמן בשביל גיבוי. הוא לא מגן מוירוסים, טעות משתמש, גניבה או כוח עליון.

מה שהוא נותן זה שרידות - אם נדפק לך הארד דיסק - אתה לא צריך לכבות את המערכת. אבל למי אכפת במחשב ביתי?

תחשוב על פתרונות כמו גיבוי דיפרנציאלי למחשב אחר ברשת ביתית, NAS או דיסק חיצוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...