מתלבט בין שלושה כרטיסי מסך - התקציב בהתאם למה שישתלם - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט בין שלושה כרטיסי מסך - התקציב בהתאם למה שישתלם

LM10

Recommended Posts

שלום.

אני מתכנן לקנות מחשב חדש בקרוב ועד לא מזמן הייתי סגור על ה5850 בשביל מסך 24' חדש.

בזמן האחרון אני רואה הרבה המלצות לDELL 2209WA ואני שוקל בסופו של דבר ללכת עליו. ממה שהבנתי 5850 יהיה ביזבוז על מסך כזה של 22 אינץ', עד כמה זה נכון?

במקביל לזה אני מחפש כרטיס מסך שישתלם יותר ואני רואה את ה4890 בRSM (החנות ממנה אני קונה) ב750 ש"ח שזה כמעט חצי מהמחיר של ה5850 וחלש ממנו ב20 אחוז בערך. אני לא מבין איזה סיבה הגיונית יש לא ללכת על הכרטיס הזה ולמה לא ממליצים עליו למפרטים שונים פה בפורום? אני בטוח שיש הסבר.

ידוע לי שרק הסדרה החדשה תומכת בDX-11 אבל את זה גם אמרו מתי שקניתי את המחשב הקודם שלי לגבי הDX-10 ושהכרטיס הנוכחי שלי (8800GTS) יתמוך בזה והוא לא עושה זאת בצורה טובה.

בנוסף יש את ה5770 שבטווח המחירים של ה4890 וחלש ממנו. אז השאלה גם פה, למה ללכת עליו ולא על ה4890?

הספק יהיה SEASONIC S12II 620W.

תודה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

4890 כרטיס חזק מאוד, רק שהכרטיסים החדשים תומכים בדייריקס 11, עד עכשיו לא ראיתי הרבה מישחקים שתומכים בזה וגם לא ראיתי הבדל משמעותי בין דייריקס 9 ל10 , ה5850 פשוט צורך פחות חשמל וקר יותר, זה כל ההבדל, כרגע זה הזדמנות פז לקנות 4890 ב700 ש"ח בלבד שיתן לך הרבה במישחקים של היום וגם בעתיד הקרוב , אני היתי קונה היום 4890 , בעתיד ה5850 ירד במחיר משמעותי .

רוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה קניתי רק לפני שבוע 4890 שיחליף את ה8800GT שלי (700 שקל בערך).

קודם כל, התלונות על הרעש וצריכת ההספק המוגזמות הן לדעתי בולשיט. הכרטיס שקניתי לא כולל את הקירור הרגיל של ATI אלא מאוורר וגוף גדולים בהרבה, מה שמוריד הן את הסל"ד הנדרש (ובהתאמה את הרעש - למרות שאולי אני פשוט לא מרגיש בגלל שממילא יש לי במארז מאוורר 90 ממ שנשמע כמו טורבינה) והן את הטמפרטורה. בנוסף, למרות חששות שהיו לי, הכרטיס עובד מצויין על Enermax Liberty 400W בן שנתיים, יחד עם מעבד E8400.

לגבי DX11 - אני מתקשה לראות בזה יתרון רציני נכון להיום, בדיוק כמו שDX10 לא היה בזמנו. ברגע שאתה מפעיל DX11, אתה מוריד את הביצועים בצורה דראסטית - כך ששום כרטיס מתחת לרמה של 5850 לא יוכל להתמודד איתו בכל מקרה, בדיוק כמו שה8600GTS בזמנו לא בדיוק סחב משחקים על DX10 (ואפילו ספינת הדגל של אותה תקופה, ה8800GTX, התקשה להריץ משחקים עתירי גרפיקה בטכנולוגיה הזו, כמו CRYSIS).

בקיצור, אני ממש מרוצה מהקניה הזו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עניין הרעש הוא חשוב לי, עד כמה ה4890 באמת מרעיש? יותר חשוב לי לדעת בזמן מנוחה מאשר מאמץ.

vic07 - איזה גירסא של הכרטיס יש לך?

ואני עדין מתקשה להבין למה בכל מפרט שממליצים פה בפורום לא לוקחים את הכרטיס מסך הזה בחשבון אם הוא כזה משתלם וישר ממליצים על 5770 (שחלש ממנו) או על 5850 (אומנם טוב ממנו, אבל לא נראה לי ברמה של כפול במחיר)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

הגירסא הזאת תהיה טובה?

http://www.rsm.co.il/Product.aspx?productid=814

ומה ההבדל בין הכרטיס הספציפי הזה לבין האחרים של אותה החברה שעולים כמה מאות שקלים יותר? לא ראיתי שיש הבדל בניהם.

עריכה: אחרי שקראתי בכמה מקומות שה4890 באמת ממש מרעיש, מישהו יכול להגיד לי עד כמה זה רציני? יותר חשוב לי במצב מנוחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עניין הרעש הוא חשוב לי, עד כמה ה4890 באמת מרעיש? יותר חשוב לי לדעת בזמן מנוחה מאשר מאמץ.

vic07 - איזה גירסא של הכרטיס יש לך?

לי יש את הכרטיס של Power Color, ראה כאן: http://www.powercolor.com/Global/products_features.asp?id=133

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק אל תיקח 4890.

אישית הייתי הולך דווקא על ה ...

היו לי כמה גרסאות ואם OC נכנס לעיניין אז הגסראות רפרנס הולכים מאיזה שהיא סיבה רחוק יותר...

( מה שגם הם הכי יפים :P )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל4890 יש את המקבץ הגרוע של גירסא ZDFC אשר גורמות להן לאבד כ30% מהביצועים בגלל איכות בניה נוראית, זה ידוע...

גם לי היה שני כרטיסים שלהם והם היו מהמקבץ הגרוע שלהם, כל כרטיס קיבל רק 7000 נקודות מקסימום בVantage, הייתי מתחרפן מהם.

למידע נוסף תריץ בגוגל 4890 Bad Batch ותראה בעצמך כמה פגומים הם שיחררו, בגלל הפשלה הזו שלהם אני בחיים לא קונה מהם כרטיס מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו יכול לאשר לי את עניין הרעש של הכרטיס? אני מדבר על הגרסא הזאת שממה שאני רואה כוללת קירור משופר:

http://www.rsm.co.il/Product.aspx?ProductID=814

אני רוצה לדעת עד כמה הוא מרעיש (למרות שברור לי שרעש זה עניין אישי) ובעיקר במצב מנוחה.

כרגע השיקול היחיד שלי מול ה5770 הוא עניין השקט והתחממות הכרטיס. DX11 לא מעניין אותי... אני רוצה לדעת אם זה באמת רציני בשביל לרדת בביצועים ולקחת את ה5770.

ועוד משהו קטן - אפשר להיות בשקט שהספק של הסיסוניק 620 שהזכרתי בתחילת ההודעה יחזיק אותו ביחד עם 965?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...