מתגייס יום ראשון -כמה שאלות - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתגייס יום ראשון -כמה שאלות

x-boy_24

Recommended Posts

אני מסכים שאין טעם לקנות את החבילות ציוד שמציעים למתגייסים במקומות כמו ריקושט. באמת בזבוז כסף, למרות שאם הייתי הורה כנראה לא היה אכפת להוציא על הילד שלי את הכסף :)

בשירות הסדיר אפשר להתארגן כמעט על הכל, במיוחד אם יש קשר טוב עם האפסנאות. בטירונות אתה מקומבן בעיקר עם עצמך, אז כדאי שאת הבסיס יהיה כבר לבד.

לדרמן ודומיו זה עניין של 300-400 שקל בארץ, לא הייתי אומר שזה כ"כ נורא, במיוחד בשל העובדה שזה מחזיק שנים. אם אתה בקטע של מחנאות וטיולים, זה בכלל השקעה טובה. מצד שני, אפשר להסתדר בכל דבר גם בלי. זה עניין של נוחות. במקרה הכי גרוע אתה מבקש את הלדרמן מההוא שיש לו. אני אישית מחובר ללדרמן שלי, הוא נמצא עלי בכל רגע במילואים, בטיולים או בעבודות בבית. אני "ההוא עם הלדרמן" :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תודה רבה לכולם על העזרה .

ארגנתי את התיק שלי ,התקלחתי והתגלחתי .

שמתי על עצמי את השעון שלי , בשביל לא לשכוח אותו בבוקר .

עוד מאט אני יילך לישון .

שאלה אחרונה .

איפה אני שם את הפלאפון כשאני הולך לישון ?

שוב תודה ונתראה בעוד שבוע :hi: (אני מקווה) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על העזרה .

ארגנתי את התיק שלי ,התקלחתי והתגלחתי .

שמתי על עצמי את השעון שלי , בשביל לא לשכוח אותו בבוקר .

עוד מאט אני יילך לישון .

שאלה אחרונה .

איפה אני שם את הפלאפון כשאני הולך לישון ?

שוב תודה ונתראה בעוד שבוע :hi: (אני מקווה) .

שיהיה המון בהצלחה :)

קח את זה בקלות ותנסה להנות מהחוויה כמה שאפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי כפפות - לפחות בעת נסיעה או עבודה על רק"ם אתה אמור להיות עם nomex סטנדרטיות שנותנות הגנה מינימלית מקור אבל מצד שני מאפשרות גם עבודה סבירה עם כלים, נהיגה ותפעול . כפפות שמשלבות אפשרות לעבודה נוחה ביחד עם הגנה ראויה מקור הם עסק יקר...

כלי רב-תכליתי (לדרמן) טוב עולה המון בארץ, במיוחד שאם כבר קונים אחד כזה רצוי לקנות מתוצרת טובה (לדרמן, גרבר, ויקטורינוקס) וגדול יחסית הכולל פלייר. מומלץ לבקש ממישהו שמגיע מארצו של הדוד סם שיביא לך במתנה משהו בסגנון של Leatherman Wave. אני אישית לא הייתי רוכש צעצוע יקר כזה לפני שהייתי נוכח שיש לי צורך בו.

אוקיי,ולמה הוא צריך את זה? הבנאדם הולך להיות לא קרבי,זאת אומרת שהוא יוציא מאות שקלים על ביגוד תרמי בשביל כמה לילות בשטח? במקרה הגרוע שהוא יהיה חימוש פלוגתי באיזה גדוד שריון הוא יהיה איזה שלושה ימים בחודש בשטח. לדרמן? לקנות במיוחד? לא חבל.

המסקנות לרוב הציוד ההיקפי שנותנים פה הן אותו דבר, חבל על הכסף. כולם משקיעים אלפי שקלים וזורקים אותם לפח. הצבא נותן היום את רוב הדברים שקשורים לציוד בסיסי וכו'. מי שלא מגיע ליחידה שמספקת ציוד היקפי (גם יחידות שדה רגילות מספקות ציוד היקפי כגון פנסי ראש,לדרמנים,פליזים אחרי המסלול) על הגיוס יכול להשקיע קצת כסף אם הוא באמת מבלה כמה ימים בשטח ומעלה,אם לא,חבל על הזמן ובמיוחד הכסף.

ד"א לגבי תרופות,חוץ מאקמול (שאפשר להשיג את גרסאותיו הגנריות לעניות דעתי) ובן גיי ואולי דקסמול, איזה תרופה יומיומית ללא מרשם אדם צריך להביא מהבית אדוני הרופא,תאיר את עיניי בבקשה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^תגובה תמוהה, יצאת דווקא על הבנאדם שלאורך כל הדיון צידד בלא לקנות ציוד מיוחד וכן לקבל את הדברים מהצבא. :facepalm:

או שפשוט לא קראת את שאר הדיון והוצאת את הדברים מהקשרם :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א לגבי תרופות,חוץ מאקמול (שאפשר להשיג את גרסאותיו הגנריות לעניות דעתי) ובן גיי ואולי דקסמול, איזה תרופה יומיומית ללא מרשם אדם צריך להביא מהבית אדוני הרופא,תאיר את עיניי בבקשה

אפשר להביא תרופות קצת יותר "חזקות" ממה שמקבלים בצבא כמו סטרפסילס במקום קלגרון או אופטלגין במקום אקמול. אין פה שחור ולבן, כל אחד מכיר את עצמו ויודע איזה תרופות הוא צריך (עליי לדוגמה אקמול לא משפיע בכלל).

x-boy_24, לגבי הפלאפון זה תלוי איפה תישן, אם זה יהיה באוהל או בחדר מסודר שיש לך בתוכו שקע להטעין. בעיקרון אם זה בחדר אתה יכול לחבר אותו להטענה ולשים מתחת לכרית או בינך לבין הקיר. אם זה אוהל וגם ככה אין איפה להטעין אז אחרי שאתה מסיים לדבר בו והולך לישון כבה אותו ותכניס לתיק (ככה גם תשמור על הסוללה).

בהצלחה. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^תגובה תמוהה, יצאת דווקא על הבנאדם שלאורך כל הדיון צידד בלא לקנות ציוד מיוחד וכן לקבל את הדברים מהצבא. :facepalm:

או שפשוט לא קראת את שאר הדיון והוצאת את הדברים מהקשרם :nixweiss:

קודם כל אתה צודק. התייחסתי רק לעמוד 5 וקראתי ברפרוף. דבר שני לא תקפתי אותו אישית התייחסתי לקביעה שלו על עניין התרופות.

לעניין הציוד עניתי כמו כל אחד שהתנגד,סתם ציטטתי אותו לצורך התגובה.

הכוונה שלי במידה ולא הובנה הייתה לצאת נגד תרבות הצריכה שמעודדות חנויות הקמפינג. במילא חייל בסדיר מקבל סכום כסף זעום,אז לא חבל שהוא יבזבז 500 שקל (ראיתי גם כאלה שבזבזו פי 4,ואני מדבר על ג'ובניקים יומיות ביניהם שביזבזו סכומים כאלה) כשלא צריך. אחרי זה גם מושכים את זה לטיול אחרי הצבא ומוציאים עוד כמה אלפי שקלים מיותרים וחבל...ההמלצה שלי בשורה התחתונה היא לייעץ לפי הצורך. לקחת קצת בגדים לשבועיים ראשונים,כלי הייגינה (ולא איזה ערכת טיפוח לגבר) וכמה דברים פשוטים ולא יקרים (בכל זאת,טירונות) ואחרי זה לעשות התאמות. אפקט ה"לא נודע" משחק פה משחק חשוב וכולנו מפחדים ש"יהיה לנו קר כי הצבא לא נותן בגדים חמים"/ידפקו לנו הרגליים כי הנעליים של הצבא הן מחורבנות/צריך פנס ראש כי נשבור את הרגל בשטח (השלם את החסר) ואז מתחילים להשתולל. ולכן,שוב היציאה הייתה כנגד כל המלצות הקנייה המופרכות,ולא נגד FUNGI.

לזה שמעליי. אמרתי מראש שאני לא מתכוון לתרופות שאתה צריך וצורך ביומיום. פשוט אין בנמצא תרופות ללא מרשם (למען האמת אפילו אופטלגין זה מרשם) חוץ מבן גיי דקסמול,ואולי כדאי להביא סינטומיצין לטיפול בפצעים כי הרופאים נוטים לא לרשום את זה לפציעות שטחיות. המרפאות בצבא (במיוחד הלא קרביות) הן לעג ושנינה,אבל כל עוד מדובר על תחום התרופות אפשר לחיות על חסדי הצבא ליומיום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה רבה לכולם . :)

אני מקווה שהשבוע הזה יעבור בסדר .

דיברתי עם מישהו שגם היה בחימוש (דיברתי איתו בערך 5 דקות) .

שאלתי אותו לגבי באולר והוא אמר שהלדרמן דווקא עזר לו המון מבלי קשר לשטח .

אני מקווה שאני ישן בחדר ויהיה לי איפה לשים את הפלאפון.

ולא בזבזתי הרבה כסף .

קניתי רק בגדים וכאלה .

אני רוצה לקנות אבל אני יקקנה אותם אחרי הטירונות כבר .

תודה ולהתראות :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לזה שמעליי. אמרתי מראש שאני לא מתכוון לתרופות שאתה צריך וצורך ביומיום....

למה נראה לך שאני לוקח אופטלגין יומיום? בסה"כ דיברתי על 2-3 כדורים שיהיו בתיק למקרה ש....

יש מקומות בצבא שאפשר לקבל בהם גם אופטלגין אבל זה רק מרופא. אני מדבר על מקרים חריגים, כמו לדוגמה בסיס שבו אתה יכול לראות חובש כל יום אבל רופא רק פעם בשבוע, כך שאם תלך למסדר חופ"ל כשאין רופא בבסיס המקסימום שתקבל זה אקמול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חזרתי :)

הייתי בבסיס ניצנים שנמצא ליד אשקלון .

פלוגת נחשון אם מישהו מכיר .

הטירונות הזאת תימשך 5 שבועות .

האוכל שם מסריח (בצהריים יש לפעמים משהו טוב) , חם שם נורא ולא הביאו לנו כובעים 3 ימים וכולנו נישרפנו .

אני בקושי זז מרוב עייפות ועונשים (נראה לי שזה נקרא פקלים) .

עשיתי מלא שכיבות סמיכה כשצחקתי ל מ"מ בפנים ולא הצלחתי להחזיק את עצמי .

ועוד עונשים על כל מיני דברים .

החברה שם טובים וכול היום צחוקים ויש מלא רוסים(גם אני רוסי) אבל לרוב כולם ביחד (תימנים,מרוקאים,רוסים ,ויש גם איתיופים).

הדבר הכי מעצהן זה המפקדות ,

כולה חיילות בנות 19-20 צועקות עליי .

אין 6 שעות שינה בגלל השמירות והנקיונות .

ועוד בבקום ביום הראשון עבדתי במטבח.

איך אפשר לוהציא פטור מפקלים ?

והדבר היחיד שקיבלתי מהחופל זה אקמול .

אני שתיתי מלא כדורים (כמעט כולם שותים מלא כדורים) נגד כאב ראש .

עכשיו הבאתי מסמכים מהרופא שרשום שיש לי כאבי ראש ואני ינסה להוציא פטור מהשמש .

עכשיו יש כמה שאלות .

איך אני משפצר טוב את הכומתה שלי ?

גילחתי אותה קצת אבל עדיין יש שערות .

ולא הבנתי מה לעשות עם כרטיסי האשראי והכוס עם המים .

מישהו יכול להסביר לי לפי הסדר מה צריך לעשות וכמה זמן?

ואיך אני מגיע באוטובוס לתחת רכברת נתניה מתחנה מרכזית ?

חזרתי היום במונית ספישל כי לא היה י כוח לזוז.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוך שובך גיסנו :xyxthumbs:

האוכל בצבא מסריח בכללי.. אבל ברגע שאתה מגיע למקום קטן יותר פלוגה\גדוד האוכל משתפר.

חח עונשים פק"לים איזה מצחיק זה שטירונות של לוחמים אסור להוריד לפק"לים אבל טירונות שלכם מותר. עוד אבסורד מבית "צבא" הגנה לישראל..

העונשים ללא ספק יכולים להיות מצחיקים אל תדאג זה חלק מהטירונות :lol: :lol:

רק תשתדל שלא לקבל שעות ביציאה\חזרה או אפילו שבת למרות שזה די הזוי לטירונות שלכם.

ככה זה בצבא שלנו מבחינת מפקדים, בפלוגות ותיקות מגיע מפקד צעיר שמפקד על חיילים שעוד 4 חודש משתחררים.. אבל אין מה לעשות ככה זה עובד.

6 שעות שינה בתכלס רושמים שנותנים לך 6 שעות שינה אבל בגלל השמירות פה ושם אתה נדפק באיזה חצי שעה.. בד"כ אחרי זה בסדיר זה משתפר טיפה.

להוציא פטור מפק"לים אני לא בטוח פשוט תתבכיין לחובש\רופא כואב לך הידיים, הגב שאתה לא יכול לעשות פק"לים. בטח יתן לך פטור לכמה ימים.

לגבי הכדורים אמרתי לך תביא כדורים משלך, אייבופן\אדביל הדבר היחיד שתקבל מהצבא זה אקמול.

לגבי שיפצור הכומתה, תעשה ככה.

גם סכין גילוח חד פעמית, ותגלח הכל טוב טוב! משהו כמו 20-30 דקות רק לגלח עד שאתה רואה סימנים של ה"תפירה" זה בעיגול כזה.

גם מבחוץ וגם מבפנים!

שלא ישארו שערות. ואני ממליץ לך לא לשרוף.

אחרי שעשית את זה והיא מגולחת יופי שאתה רואה את סימני "התפריה" קח מגבת תרטיב אותה במים לא שיהיה ספוג אבל שלא יהיה לך מידי, קח מגהץ (אם יש עדים יותר טוב) שים את הכומתה בצורה שאתה רוצה (אם אתה רוצה סימטרי אז קח את האחורה של הכומתה יש שם 2 חורים, שיהיו שווים ולפי זה תסדר את הקיפול של הכומתה)

אחרי שעיצבת את הכומתה אתה מניח את המגבת על הכומתה (או אפילו תעטוף את הכומתה במגבת) ותתחיל לגהץ.

אם זה עדין לא מסדתר לך כמו שרצית תרטיב טיפה את הכומתה ותגהץ.

ואז תיקח את הכומתה תקפל כלפי פנים (תחשוב על זה כאילו אתה מניח אותה בכותפת אז תקפל כלפי פנים) קיפול אחד מאחורה אחד מקדימה ואז אתה שני הקיפולים לקיפול אחד.

ואז תגהץ גם שם "תמעך" את הכומתה עם המגהץ.

לבסוף קח כוס בלי מים! ובאותו קיפול לשים בתוך הכוס תשאיר את זה עד שאתה חוזר לצבא.

אם קיבלת סיכת חיל (מה שאתה שם על הכומתה) קח חומץ, קח סקוץ' ותשפשף את הסיכה עד שהיא מתחילה לזהוב במקומות ה"גבוהים" של הסיכה.

ד"א אם יש לך כבר סיכה עדיף שתשים אותה ואז תגהץ שתדע פחות או יותר איך זה יצא לך.

בנוגע לכרטיס אשראי (שזה טעות אל תשתמש בכרטיס אשראי) אלא בכל כרטיס מגנטי שיש לך תחתוך אותו בצורה של הסיכת חיל (או בריבוע) לא משנה מה. ושאתה שם את הסיכה על הכומתה תעיר את השפיצים גם דרך הכרטיס המגנטי.

מה שזה עושה זה בעצם מחזק את הסיכה על הכומתה.

תהנה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא קח כמה טיפים לגבי השירות הצבאי והטירונות המצחיקה הזאת שתעבור בפרט,

בקטע של הטירונות קח הכל בסבבה הכל שם זה שטות אחת גדולה,כל עוד אתה אתה לא בשייטת או שלדג, תקופת ההכשרה שלך,טירונות,והקורס

זאת תקופה שפשוט צריך להעביר אותה,

הכל זאת שטות רצינית,אל תתחיל לנתח ולחשוב כל דבר שתתקל בו ושתצטרך לעשות,כי זאת תקופה שתעבור לך מהר ותשכח מהר,

כי אין בה יותר מדיי תועלת זה סתם בסיס שכל חייל מקבל בשביל שטיפ טיפה יכיר את המערכת הענקית הזאת שנקראת צה"ל

אני רואה את התגובה שלך פה על מה שחופ"ל נתן ועל המכיות שצועקות,זה הכל בולשיט אל תתרגש ואת תתאמץ בכלל להבין

פשוט זמן שתצריך לשרוף בצורה הכי נבונה שיש מבחינתך,אם זה אומר לשבת כל היום בצל ולאכול גלידות עם פטורים,או אם זה אומר לרוץ ולהתשגע ולהתלהב

וואלה לא יודע מה הראש שלך,חבל רק שנפלת בחימוש זה חרא לא קטן,אלה אם בדרך נס תקבל איזה ג'וב טוב ולא מכונאי גריז כלשהוא...

בקיצור שיהיה בהצלחה קח הכל בקלות....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

חחחחחחחחחחחח אשכרה :lol: :lol:

אבל גם עשיתי לאחותי שהיא עשתה גם כן טירונות בניצנים ואחרי 5 שבועות החליפה את הכומתה..

בסדר בקטנה שיהיה לו ידע לכומתות הבאות :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום בעייה עם הנייר טואלט של הצבא, מומלץ להביא גליל או שניים כדי שיהיה ספייר.

אל תשכח לעשות צחוקים, אבל לא להיות חוצפן מדי, בסוף מה שזוכרים מהטירונות זה הצחוקים והעונשים, גם אם העונשים לא נראים כיפים במיוחד, אתה תסתכל על הטירונות בצחוק...

וכמובן שאתה הולך להיות ג'ובניק, אז אין לך מה לדאוג בכלל...

תזכור שהצבא מפגר ולא הגיוני, תאסוף ספיירים מכל דבר, תתחבר לאנשים חשובים (עובדי מטבח, אפסנאים, רס"ר) ותהיה "מקומבן".

זהו... תספור עד 3.

עריכה: רק שתדע, המפקדים שלך התגייסו לא מזמן והם לא יודעים כלום. גם הם חיילים וגם הם נתקלים בדברים שהם לא יודעים מה לעשות וצריכים לשאול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...