למידת שפת C - עמוד 2 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למידת שפת C

1ceColdK1ller

Recommended Posts

אל תדאג האנגלית שלי מצויינת פשוט יש שם מושגים שאני מעדיף ללמוד אותם בעברית לשם התחלה משם אפשר לעבור לאנגלית.

מצאתי ספר אחד מה אתם אומרים עליו יש שם את התוכן עניינים שלו....

http://www.focus.co.il/Product.asp?Pid=239-139&Cat2Cat1ID=3&Cat2ID=3

זה התוכן עניינים: http://www.files.e-shop.co.il/focus/pdf/239-139.pdf

רק דעה אם נראה לכם הוא רציני...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר את רוב אם לא כל הספרים בעברית

והם זוועתיים, אין בכלל על מה לדון

ואל תבלבל תמוח על מושגים באנגלית, ההפך, העולם המקצועי משתמש במושגים באנגלית פי מליון יותר מאלו בעברית

גם בארץ

תלמד רקקק מאנגלית, הספרות הרבה יותר מקצועית, חביבה, קריאה, פשוט תענוג

אם תרצה המלצות על ספרים באנגלית לא חסר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא עדיף שיתחיל בספר בעיברית, הם פשוטים ומיושנים והם הדרך הכי טובה להתחיל. במיוחד שהוא רוצה לתכנת ב-pic ששפת התכנות שם דיי פשוטה (ללא פויינטרים).

יותר מאוחר אם זה יסקרן ויעניין אותו הוא יוכל לעבור לאנגלית.

לגבי ספר ספציפי, כל אחד ומה שקל לו, תיקח מהסיפריה כמה ספרים ותתחיל לקרוא, תמשיך עם הספר שאתה הכי מתחבר אליו.

"הם פשוטים ומיושנים והם הדרך הכי טובה להתחיל" - אתה שם לב שסתרת את עצמך הרגע?

וזה שאתה טוען שבתכנות אמבדד אין שימוש בפוינטרים - אל תטעה אנשים אחרים עם חוסר הידע שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטוח שהספרים באנגלית יותר מקצועים ומדוייקים מהספרים בעברית אבל בשביל שתהיה לי נחיתה קלה לספרים באנגלית כמו שאתה יודע הם יוצאים מנקודת הנחה שיש לך ידע מקדים בנושא.....

ולכן בעזרת הספר בעברית ארכוש ידע מקדים קצת בנושא כך שאוכל להתקדם כמו שצריך. כמו כן את הספרים באנגלית אפשר להוריד באינטרנט בלי יותר מידי בעיות.

החלטתי לקנות ספר בעברית וכשארגיש מוכן לספרים באנגלית עם מספיק ידע בסיסי התחיל איתם...

תודה על התגובות והעזרה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוסר ידע??

יצא לי לתכנת קצת בצבא ב- PIC (מערכות דיי רציניות) + תואר שני בהנדסת לחשמל עם התמחות בתכנות בדגש על OOP אז נראה לי שיש לי טיפה ידע בתכנות ובנושא.

הבן אדם לא יודע מה זו פקודת int ואתם ממליצים לו לגשת ישירות על C++, זה קצת לא רציני

לפי התוכן של ההודעות שלך אני דיי סקפטי לגבי ה"רקע שלך"

קודם כל אין קשר בין לא יודע מה זה int לבין לגשת לc++

שפות התכנות בראש ובראשונה הם תחביר, כמו שלומדים פסאודו-תכנות בקורסי האלגוריתמיקה, ואחרי כן אפשר לתרגם את זה לכל שפה

כנ"ל פה, c++ אינה שונה כמעט בכלל בין c ובין שאר שפות התכנות, היא יכולה ליהיות פרוצודורלית בדיוק כמו c

אז אפילו לטעון שהיא שפת oop ו c לא, זה אידיוטי

בקיצור אני אפילו לא אתווכח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי התוכן של ההודעות שלך אני דיי סקפטי לגבי ה"רקע שלך"

קודם כל אין קשר בין לא יודע מה זה int לבין לגשת לc++

שפות התכנות בראש ובראשונה הם תחביר, כמו שלומדים פסאודו-תכנות בקורסי האלגוריתמיקה, ואחרי כן אפשר לתרגם את זה לכל שפה

כנ"ל פה, c++ אינה שונה כמעט בכלל בין c ובין שאר שפות התכנות, היא יכולה ליהיות פרוצודורלית בדיוק כמו c

אז אפילו לטעון שהיא שפת oop ו c לא, זה אידיוטי

בקיצור אני אפילו לא אתווכח.

אני חושב שמי שלא יודע הרבה זה אתה - אולי עדיף שתעשה איזה תואר אקדמי ותעבוד באיזה חברה רצינית כמה שנים.

מי שאומר שאין הבדל בין C ל C++ הוא פשוט @@@@. הגישה התכנותית היא הכל - צריך להתחיל מתכנות פרוצדורלי פרופר וזה אומר שפת C.

רק אח"כ אפשר לעבור ל OOP. זה שהתחביר דומה זה לא תירוץ. יש מבנה ויש סדר לדברים ויש סיבה לכל דבר.

ולגבי פסאודו-שפות - עם כל הכבוד, צריך להרגיש את הברזלים. בייחוד כאשר לומדים בהתחלה. מפסואדו-שפות לא מקבלים שגיאות קימפול, לולאות אינסופיות, וכו' וכו'. וזאת מהסיבה הפשוטה שאם מישהו מתחיל ללמוד תכנות על ידי פסאודו-קוד, אין לו מספיק נסיון וגישה תכנותית כדי לדעת שיש בעיה באלגוריתם שלו.

וכן יש המון חשיבות להבנה של מה זה INT - מספר שלם בגודל 4 בתים. ואם מגדירים unsigned int אז מרוויחים עוד סיבית.

ולגבי לימוד C -

צריך ללמוד רק מספר באנגלית בוודאי ובוודאי כאשר מדובר ב C !

מי שלא מסוגל להתמודד עם אנגלית, שיעזוב את התחום. עצלות זה מחלה קשה.

אני מבין שזה לא תמיד קל בהתחלה, אבל צריך להתמודד. אין ברירה. מלבד זאת שזה עוזר לבגרות באנגלית.

הספרים בעברית נכתבו לאנשים שלא יכולים להתמודד עם אנגלית, ובהתאם לכך אין להם רמה האינטלקטואלית, הקפדה על התוכן, סדר הגיוני וירידה לפרטים. אלה ספרים שניתן להגדירם בשם הכולל - "הגישה הישראלית".

אני ממליץ על ספר מעולה ללימוד:

C how to program - Deitel&Deitel

אפשר גם להוריד באימיול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...