האם ניתן להשתמש בעדשת מצלמת פילם ב DSLR - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ניתן להשתמש בעדשת מצלמת פילם ב DSLR

nimrodim

Recommended Posts

השאלה שבכותרת:

מדובר בעדשה של TAMRON 28-200 שמוחברת למצלמת SLR פילם של CANON REBEL 2000 ישנה.

במידה וארכוש מצלמת DSLR של CANON - האם אוכל להשתמש בעדשות הישנות שלי?

בתודה מראש נמרוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברר מול היבואן של טמרון, אם ניתן / צריך להחליף לה צ'יפ (אני מהמר שכן).

גיגול הדגם המלא סביר שגם יענה על השאלה (היו כמה גרסאות לעדשה הזו...).

לחילופין קפוץ לחנות עם גוף בתצוגה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדגם המלא הוא 710E.

אני לא יודע מה הפירוש של "להחליף ציפ לעדשה" - האם לא ניתן להשתמש בעדשה ללא החלפת הציפ?

האם יש לכך השפעה על ה AUTO FOCUS?

מה בד"כ העלויות של החלפת ציפ - ומה זה יתן לי בדיוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא מה יתן לך בכלל לההשתמש בעדשה הזאת. ככל הנראה מדובר בעדשה גרועה, אם להתייחס לעובדה שמדובר בעדשה: א. של טמרון; ב. בטווח נורא גדול; ג. ישנה בטירוף מתקופת הפילם..

ה"ביצועים" של העדשה הזאת על פילם לא רלוונטים לדגיטלי, שם היא פשוט לא תצליח לעמוד בדרישות וככל הנראה ממש תאכזב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^ אני גם מהמר על זה שהיא לא מציאה.

אבל -

היא תיתן לך טווח לשחק איתו בחינם, שזה נחמד.

בסגירת צמצם יש סיכוי שתהיה סבירה.

"המחיר" - להגביל את עצמך לבחירה ב CANON.

עצתי אליך -

אם אתה מתעניין ב DSLR רק כי כבר יש לך את העדשה, רד מזה.

אם גם ככה כיוונת לשם - לך תסתובב ותמשש, ותעשה את שיקולי הקניה שלך בלי קשר לקיום העדשה. אחרי שתגבש דעה, אז תכניס את העובדה, שיש לך עוד עדשה פושטית לשחק איתה בקאנון, למערכת השיקולים המגובשת. (יש עדשות בסגנון ביד 2 גם ב ~300 ש"ח)

לגבי מה ששאלת, אני בניקון, ושם אין כזו בעיה עם צ'יפים. אני לא ממש זוכר אם המצלמה תיתן לך לצלם ידני מלא או גם זה לא. תצטרך לשאול קאנוניסט או לגגל.

לגבי החלפת צ'יפ, זה פועל יוצא ממדיניות החברה (טמרון), שהיבואן מחוייב לה. בסיגמא למשל זה חינם. (היבואן הוא שפע)

מה זה ייתן לך ? בלי זה אין שליטה על הצמצם.

(לא בטוח שצריך להחליף - בדוק עם היבואן, או בדוק בעצמך בחנות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי היתה עדשת 18-300 ישנה של סיגמה (גם כן נקנתה במקור עם REBEL אנלוגית) ואכן היא היתה זקוקה להחלפת צ'יפ על מנת לעבוד עם ה- 350D שלי.

אפילו זה לא היחה מובטח, והם היו צריכים לבדוק לפי ה- S/N של העדשה אם יש לה צ'יפ מעודכן. לפי התמיכה הרשמית זה היה עמור לעזור רק ל- 300D, אבל בפועל עבד גם על ה- 350D.

בכל מקרה, אם לא אכפת לך לפקס ידנית, יכול להיות שתוכל להשתמש בה גם בלי צ'יפ מעודכן.

לזכותם הם החליפו צ'יפ ללא תשלום, אפילו שהעדשה יובאה מחו"ל. (הם כן לקחו 100 ש"ח על תיקון גלגל שיניים שבור במנגנון העדשה, אבל זה סיפור אחר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...