לא נחים לרגע : לבנון טוענת שישראל גונבת גז טבעי משטחה בים התיכון - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא נחים לרגע : לבנון טוענת שישראל גונבת גז טבעי משטחה בים התיכון

LazyCat

Recommended Posts

נבואה שלי:אתם לא תראו פרוטה ולא חצי פרוטה מן הגילוי של הגז אפילו החשמל לא יוזל-למה-כי זו מדינה מושחתת+עם פרייאר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שים לב למסמך הבא,הוא של המרכז למחקרים אסטרטגיים בת"א,לא איזה משהו ממומן ממשלתית,אם אחרי שתקרא את זה לא תשתכנע אני אמשיך לתת מקורות קצת יותר המוניים

http://www.inss.org.il/upload/%28FILE%291193830191.pdf

ואני מצטט "עד כה נמצאו בים בישראל עתודות גז מוכחות של יותר מ– 52 מיליארד מטר מעוקב, שערכן מספר מיליארדי דולרים. הכמות הזאת מספיקה

לכל צורכי המשק לעשר השנים הבאות לפחות." זה לפי דעתי מאמר ישן יותר,כלומר לפני גילוי שני המאגרים הנוכחיים (לויתן),ושוב,כרגע לפי הערכת גיאולוגים שהוסברה לי יש פוטנציאל רב.

אני לא תמים שחושב שצריכים להכריז על התנתקות חד צדדית. אבל זה קלף מיקוח ועתודה נהדרת,במיוחד בזמנים הקשים שהולכים להיקרות עלינו. מה שכן חייבים להימנע מכך שבעלי הון יהיו המרוויחים היחידים ונידמה לערב הסעודית או עיראק. גז/נפט הוא ברכה אבל צריך לנצל את הכסף הזה בחוכמה,להשקיע בחינוך ותשתיות ולא בנוברישיות מנקרת עיניים (ע"ע דובאי,קטאר וכל נסיכות נפט)

10 שנים זה ממש לא הרבה. מודבר שכמות ענקית שתעזור מאוד למדינה, אבל ממש לא בקנה מידה שאתה מתאר את זה.

עוד פעם, מדובר בכמות אדירה, שתנמיך את התלות במדינות העולם, אבל מאוד מאוד רחוקה מלבטל אותה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממתי מספר מליארדי דולרים הם יותר מהתקציב הבטחוני שלנו + הכסף שהולך על R&D ורכישת כלים צבאיים מארה"ב?

וממתי לעזאזל אנחנו תלויים בשייח סעודי? אם הכוונה היא לאובמה, כל קשר בינו לבין ערב הסעודית מקרי לחלוטין והוא לעולם לא גודל על האיסלאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממתי מספר מליארדי דולרים הם יותר מהתקציב הבטחוני שלנו + הכסף שהולך על R&D ורכישת כלים צבאיים מארה"ב?

וממתי לעזאזל אנחנו תלויים בשייח סעודי? אם הכוונה היא לאובמה, כל קשר בינו לבין ערב הסעודית מקרי לחלוטין והוא לעולם לא גודל על האיסלאם.

ילד זה שאני ואתה מנוגדים פוליטית זה יופי,שתהיה בריא. אבל אם אתה מנסה לכתוב לי תגובה נגדית בלי לקרוא את מה שאני כותב אז קודם כל אתה טרחן ודבר שני אני גם אפסיק לענות לך באדיבות.

איפה בדיוק טענתי את שתי הטענות הללו? בשביל הספורט אני אוכיח לך שגם פה אתה טועה. קודם כל מדובר ב300 מליארד שקל. תקציב הביטחון של ישראל הוא 50 מליארד שקל לשנה.

אתה לא תלוי בשייח סעודי? תגיד לי מאיפה אתה חושב שמגיע הנפט של ישראל? מהקידוח בחלץ? נא לעשות ותבין. ומה קשור אובמה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדברים על הכנסה שנתית למדינה של 2.5-3 מיליארד ש"ח

130 מיליארד על פני 50 שנים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3901600,00.html

מדובר על פחות מאחוז מתקציב המדינה

תכנס לפרופורציות

עומרי היקר. מה אפשר לעשות עם 2.5 מליארד לשנה? המממ,להוסיף למערכת החינוך תקנים חיוניים,לפתח תשתיות. האם טענתי שנתחיל לבנות מגדלים מזהב? לא,אז אל תכניס לי מילים לפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא צריך להכניס לך מילים, אתה כותב אותם לבד

בשביל הספורט אני אוכיח לך שגם פה אתה טועה. קודם כל מדובר ב300 מליארד שקל. תקציב הביטחון של הוא 50 מליארד שקל לשנה.

דבר שני, זה פאקינג אחוז (קצת פחות בעצם)

לא מה שישפיע על התקציב בצורה דרמטית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ילד זה שאני ואתה מנוגדים פוליטית זה יופי,שתהיה בריא. אבל אם אתה מנסה לכתוב לי תגובה נגדית בלי לקרוא את מה שאני כותב אז קודם כל אתה טרחן ודבר שני אני גם אפסיק לענות לך באדיבות.

איפה בדיוק טענתי את שתי הטענות הללו? בשביל הספורט אני אוכיח לך שגם פה אתה טועה. קודם כל מדובר ב300 מליארד שקל. תקציב הביטחון של ישראל הוא 50 מליארד שקל לשנה.

אתה לא תלוי בשייח סעודי? תגיד לי מאיפה אתה חושב שמגיע הנפט של ישראל? מהקידוח בחלץ? נא לעשות ותבין. ומה קשור אובמה?

"פתאום יהיה לנו מלא כסף", אמרת את זה כאילו זהו אנחנו יכולים להתנתק מלקנות גז.

"ערכן מספר מליארדי דולרים" רק הכנסתי אותך לקצת פרופורציה. כשאומרים "מספר מליארדי דולרים" בד"כ לא מתכוונים ליותר מכמה מליארדים, לכן זו לא בדיוק כמות אסטרונומית.

+ מה שעומרי אמר.

לגבי השייח - טעיתי לחשוב שאתה מתכוון לתלות במישהו שימכור לנו מוצרים בזול, כי יהיה לנו מלא גז ונוכל למכור אותו ולהשתמש בכסף הזה לבנות בעצמנו את הכל בערך. זה נתן לי קונוטציה לארה"ב שמוכרת לנו חומרה צבאית בזול ונותנת מענק שנתי די גדול לישראל סתם ככה, ובגלל שאני יודע שאתה אנטי-איסלאם חשבתי שדעתך על אובאמה היא "הוא שייח סעודי ערבי איסלאמי אנטישמי", כי יש לא מעט אנשים מהמעמד הפוליטי שלך שחולקים את הדעה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"פתאום יהיה לנו מלא כסף", אמרת את זה כאילו זהו אנחנו יכולים להתנתק מלקנות גז.

"ערכן מספר מליארדי דולרים" רק הכנסתי אותך לקצת פרופורציה. כשאומרים "מספר מליארדי דולרים" בד"כ לא מתכוונים ליותר מכמה מליארדים, לכן זו לא בדיוק כמות אסטרונומית.

+ מה שעומרי אמר.

לגבי השייח - טעיתי לחשוב שאתה מתכוון לתלות במישהו שימכור לנו מוצרים בזול, כי יהיה לנו מלא גז ונוכל למכור אותו ולהשתמש בכסף הזה לבנות בעצמנו את הכל בערך. זה נתן לי קונוטציה לארה"ב שמוכרת לנו חומרה צבאית בזול ונותנת מענק שנתי די גדול לישראל סתם ככה, ובגלל שאני יודע שאתה אנטי-איסלאם חשבתי שדעתך על אובאמה היא "הוא שייח סעודי ערבי איסלאמי אנטישמי", כי יש לא מעט אנשים מהמעמד הפוליטי שלך שחולקים את הדעה הזאת.

לא,קצת פרופורציות. זה כן אומר שאתה יכול להתנתק מלקנות גז ונפט. זה בדיוק מה שאומר המסמך הזה. סיפוק צרכי המשק לעשור. זה אפשרי,אבל ללא ראייה על העתיד.

300 מליארד זה לא כמות אסטרונומית? זה הון תועפות גם בקנה מדינה מדיני.

עומרי-זה לא אחוז,וגם לא טענתי שזה ישפיע. אני מנסה להסביר שזה לא זוטות. זה לא הון תועפות שוב,אבל לא מעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא,קצת פרופורציות. זה כן אומר שאתה יכול להתנתק מלקנות גז ונפט. זה בדיוק מה שאומר המסמך הזה. סיפוק צרכי המשק לעשור.

ת-י-א-ו-ר-ט-י-ת יכול. מעשית לא יקרה. מעשית זה לא כדאי. מעשית זה בלתי אפשרי.

אתה מזכיר לי את פולגז עם הויכוחים לגבי דברים כלכלים שאין לך ככל הנראה מושג בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ת-י-א-ו-ר-ט-י-ת יכול. מעשית לא יקרה. מעשית זה לא כדאי. מעשית זה בלתי אפשרי.

אתה מזכיר לי את פולגז עם הויכוחים לגבי דברים כלכלים שאין לך ככל הנראה מושג בהם.

כנראה שיותר ממך. המשק יכול תיאורטית לעבור זה נכון. הוספתי אחרי משפט שזה כנראה לא יקרה כי מדובר בהחלטה אסטרטגית לא חכמה,לעבור לשימוש במשאב שיכול להיות מאוחסן לשעת חירום,וכן בעלויות כספיות גבוהות של שינוע,ביטחון והתאמה. אז אל תזלזל לפני שאתה זורק הצהרות,ויותר מכך שאתה לא קורא היטב.

עומרי,אתה עדיין מפספס את הכוונה שלי,הכוונה שלי שאפשר ברמת העיקרון לעשות עם הכסף הרבה מאוד דברים טובים. זה כסף שמגיע ישר למשק,יסובב עוד הרבה רווחים עקיפיים סביבו וכו',זה אומנם שבר (אם זה מרצה אותך לא התכוונתי ל3 מליארד לשנה אלא לסכום הכולל לעשור,ואם זה לא אז קבל את התנצלותי על הטעות)

מהתקציב,אבל אפשר בעזרתו לשנות הרבה,כל המוסיף הרי זה מבורך. בתקציב הזה אפשר להניח מסילת רכבת לצפון,או חלק מהמסילה לאילת,אפשר להוסיף לחינוך,לסל התרופות וכו'. אתם גורמים לזה להישמע רע,היו קצת אופטימים,זה לא דבר רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק בהחלט שזה כסף שאנחנו יכולים להשתמש בו לתפארת משרד החינוך (לא רואה סיבה להשקיע בשום דבר אחר כל החינוך בארץ בקרשים ולא עובר מדינות עולם שלישי). על זה אין בכלל וויכוח.

הצחיק אותי שהצעת לשים רכבת לצפון :o

בצפון כבר יש רכבת (מלבד אצבע/בוסטן הגליל, ומי רוצה לנסוע לשם? ;D). אם לא למשרד החינוך, אז למשרד לביטחון פנים (שימו לב כמה קצת הוא מקבל) או לאיכות הסביבה (אירוניה במיטבה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...