לא נחים לרגע : לבנון טוענת שישראל גונבת גז טבעי משטחה בים התיכון - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא נחים לרגע : לבנון טוענת שישראל גונבת גז טבעי משטחה בים התיכון

LazyCat

Recommended Posts

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

^^ לא.

(עד כמה שזכור לי) לפי החוק הבין לאומי מי שקודח ראשון למשאב הוא הבעלים שלו.

בתנאי כמובן שיש לך זכות לקדוח שם, מה שיש לישראל אם מדובר במים שלא נמצאים בשטחה הטריטוריאלי של לבנון.

זה לא משנה שחלק קטן מהגז אולי נמצא אצלם, אין להם בעלות על המשאב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מזכיר את "המלחמה השקטה" על אלסקה...

ארה"ב סיפחה אותה לראשונה לעצמה, אח"כ הסתבר שלאט לאט בגלל ההתחממות הגלובלית, נחשפים שם משאבי טבע עצומים. מיד רוסיה עשתה מהלך ותקעה את דיגלה בקרקעית הים באיזור עם סיקור עיתונאי גדול. גם קנדה התעוררה וטענה שיש להם שם זכויות עוד מלפני כולם (זה בערך הסיפור)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^ לא.

(עד כמה שזכור לי) לפי החוק הבין לאומי מי שקודח ראשון למשאב הוא הבעלים שלו.

בתנאי כמובן שיש לך זכות לקדוח שם, מה שיש לישראל אם מדובר במים שלא נמצאים בשטחה הטריטוריאלי של לבנון.

זה לא משנה שחלק קטן מהגז אולי נמצא אצלם, אין להם בעלות על המשאב.

מקובל בהחלט, אך דורש סימוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

אני לא מכיר בדיוק את המפות, אבל ברמת העיקרון גבולות המים הטריטוריאליים של מדינה לצורך מסחר (Exclusive economic zone) מוגדרים כ-370 ק"מ (200 מייל ימי) מגבולות המים הטריטוריאליים של אותה המדינה (~22 ק"מ = 12 מייל ימי). הדבר הזה מן הסתם יכול ליצור הרבה מאוד התנגשויות...

למה הלבנונים לא חיפשו שם עד היום?

הרבה יותר נוח וזול לחכות שהישראלים יחפשו וישקיעו בזה מיליונים ומיליארדים ואז ברגע שימצאו משהו לתבוע בעלות, ולחסוך הרבה מאוד כסף. לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המכה לא תבוא רק מהלבנונים, יש גם את רוסיה על הפרק, שהינה היום המקור הגדול ביותר לגז טבעי, רוסיה לא אוהבת מתחרים.

אמממ צודק, רוסיה שמחזיקה באחת מחברות הגז הגדולות בעולם, תגלה עניין בגז טבעי, שנמצא בשטח שנמצא חצי עולם ממנה, שנתגלה כבר על ידי מדינה

שכמובן כמות הגז הטבעי בו לא מתקרב לכמות הגז שהיא כבר מוציאה, סתם כי זה יהיה מעניין :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנת אותי או שלא הבנתי את תגובתך, בשום מקום לא טענתי שרוסיה תפזול אל המשאב שנמצא 6,000ק"מ ממנה, אבל יכולות להיות השלכות אחרות לכך שברשות משאב כזה...

רוסיה לא אוהבת מתחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהתחילו הקידוחים הם שתקו לא?

וברצינות, קידוחים כאלה לא מתחילים בלי לבדוק את כל הצד החוקי שבעניין... לבנון רוצה לגרום לעוד פרובוקציה בעולם, הפעם זה שהיהודים המלוכלכים האלה גונבים את הגז שלהם...........נו.........כבר לא נשארו לי מילים בעברית לתאר מה אני חושב עליהם.

דווקא ברוסית יש מילה אחת טובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי הגז הזה זה גאוני,פתאום יהיה פה מלא כסף והמדינה לא תהיה תלויה בגחמות של איזה שייך סעודי. פשוט נהדר.

עכשיו נא להתקין תקנות לרכבי גז,להוזיל את הדלק וכולנו נחיה חיים בריאים יותר וטובים יותר. הלבנונים לא באמת יקבלו כלום מן הסתם,הם אומה מגוכחת שאף אחד לא סופר אותה. אחרי הסקופ הזה אף אחד לא ישמע מכך נקודה. ואם ברצונם להפיק גז טבעי במים שלהם,שינסו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת הגזמת אתה יודע.. גילו פה כמות מאוד מכובדת של גז, אבל לא מדובר בכל כך הרבה. זה יכניס המון כסף ויפחית את התלות שלנו בשאר העולם, אבל מכאן ועד ניתוק התלות הדרך הרבה יותר ממאוד ארוכה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת הגזמת אתה יודע.. גילו פה כמות מאוד מכובדת של גז, אבל לא מדובר בכל כך הרבה. זה יכניס המון כסף ויפחית את התלות שלנו בשאר העולם, אבל מכאן ועד ניתוק התלות הדרך הרבה יותר ממאוד ארוכה...

שים לב למסמך הבא,הוא של המרכז למחקרים אסטרטגיים בת"א,לא איזה משהו ממומן ממשלתית,אם אחרי שתקרא את זה לא תשתכנע אני אמשיך לתת מקורות קצת יותר המוניים

http://www.inss.org.il/upload/%28FILE%291193830191.pdf

ואני מצטט "עד כה נמצאו בים בישראל עתודות גז מוכחות של יותר מ– 52 מיליארד מטר מעוקב, שערכן מספר מיליארדי דולרים. הכמות הזאת מספיקה

לכל צורכי המשק לעשר השנים הבאות לפחות." זה לפי דעתי מאמר ישן יותר,כלומר לפני גילוי שני המאגרים הנוכחיים (לויתן),ושוב,כרגע לפי הערכת גיאולוגים שהוסברה לי יש פוטנציאל רב.

אני לא תמים שחושב שצריכים להכריז על התנתקות חד צדדית. אבל זה קלף מיקוח ועתודה נהדרת,במיוחד בזמנים הקשים שהולכים להיקרות עלינו. מה שכן חייבים להימנע מכך שבעלי הון יהיו המרוויחים היחידים ונידמה לערב הסעודית או עיראק. גז/נפט הוא ברכה אבל צריך לנצל את הכסף הזה בחוכמה,להשקיע בחינוך ותשתיות ולא בנוברישיות מנקרת עיניים (ע"ע דובאי,קטאר וכל נסיכות נפט)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...