רזולוציות של סרטים - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רזולוציות של סרטים

שוקו

Recommended Posts

טוב לא בטוח שזה קשור לפה, אבל לא ראיתי פורום יותר מתאים לזה.

כידוע רבים מופצים ברזולוציות שונות, איך זה קורה? האם גוזרים את השוליים או שמותחים?

לדוג'

ראיתי סרט בHOT שהוא ביחס של 3:4 או 4:5 שזה מסך "ריבוע", קיימים גם ב16:10, 16:9, ו1:2.21 שזה הכי רחב.

כשמצלמים סרט אז מצלמים ברזולוציה הכי רחבה, ואז גוזרים את הקצוות ומותחים, או שהגרסאות המאוד רחבות מותחים אותם\גוזרים את החלקים למעלה?

איפה בעצם העיוותים\איבוד מידע?

תודה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה משתנה מסרט לסרט, ומאוד תלוי בתקופה שבה הסרט צולם ומה היה אופנתי באותו זמן.

מרבית סרטי הקולנוע המודרניים מצולמים ביחס קולנועי רחב (2.2-2.4:1). כשמוציאים אותם לDVD בד"כ לא חותכים ולא מעוותים אלא משאירים שוליים שחורים.

בעבר היה מקובל לעשות גרסאות (מסך מלא) ב-4:3. כמובן, במצב כזה היית מאבד המון המון מידע - כמעט 50% מהתמונה (בשוליים) היה נחתך. תשווה למשל את שר הטבעות בגרסת הקולנוע ובגרסת הטלוויזיה.

מה שכן, החיתוך הוא לא סטטי (שבו שומרים את המרכז של כל פריים) אלא דינמי (חפש 'Pan and Scan').

מצד שני יש גם שצולמו ב-16:9 ובגרסה הקולנועית חתכו את השוליים העליון והתחתון. נדמה לי שספיידרמן המקורי היה כזה.

בעבר, כשטלוויזיה הייתה שוק עיקרי והטלוויזיות היו 4:3 רבים וכל תכניות הטלוויזיה צולמו ב-4:3. יש קלאסיקות רבות ב-4:3 (למשל של סטנלי קובריק).

בשלב מסוים רוב תעשיית הטלוויזיה עברה ל-16:9 וסדרות חדשות מופקות ביחס הזה. גם תכנים ישנים עוברים אבולוציה. למשל "משפחת סימפסון" - אחרי בערך 20 עונות ב-4:3 עברה לאחרונה ל-16:9 גם היא.

אז זה סלט אחד גדול, וכל מי שטוען שיש פורמט אחד שהוא אידיאלי לסרטים/תוכניות לא ממש יודע על מה הוא מדבר.

אני אישית תמיד מעדיף לראות את התכנים שלי בפורמט המקורי שבו הופקו, גם אם זה אומר שיהיו לי שוליים שחורים למעלה/למטה או בצדדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי אתמול בטלוויזיה את חטופה TAKEN שזה סרט מ2008. הסדר מHOT אז היה מדובר על מסך מרובע.

השגתי את הסרט למחשב, שם מדובר בגרסה שהיא 1:2.2 בערך, 700 ומשהו על 300 ומשהו פיקסלים.

אם היתי משיג גרסת HD 720 או 1080 לדוג', אני מניח שהיה מדובר ב16:10, 16:9

אז אצל מי היה איבוד מידע, לכאורה גרסת הHD אמורה להיות יותר איכותית אבל היא פחות רחבה, אז היה בה איבוד מידע? או שיכול להיות שמתחו קצת

ובטלוויזיה בכלל וויתרו על חלקים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...