דיסק קשיח פנימי 1TB או יותר - המלצה - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיסק קשיח פנימי 1TB או יותר - המלצה

Ran B

Recommended Posts

היי כולם! מה שלומכם?

טוב, אז מאחר ובדיסק הקשיח שיש לי(160 גיג'ה) נשאר בערך ג'יגה וחצי של מקום ואני נאלץ למחוק המון קבצים שכבר פחות שימושיים,

ע"מ שלמחשב, מסכן, יהיה מקום גם לPF.

אני מחפש הארד דיסק חדש, התקנה מלאה מחדש.

אני די מקובע בנושא ואני לא ממש מוכן להתפשר על WD. אני יודע שיש המלצות על סמסונג ועל ,

אבל אין לי רושם מהם ובסמסונג בכלל אני לא מאמין בשום אמצעי טכנולוגי שהוא.

ראיתי שלWD יש סדרה ירוקה. זה נשמע יפה ונחמד לסביבה שלנו, השאלה מה זה אומר מבחינת ביצועים?

האם כתוצאה מכך שהוא חסכוני יותר בחשמל ושקט יותר בא על חשבון המהירות שלו? - אם כן, הסדרה הירוקה לא באה בחשבון.

אולי ככה תפתחו לי את העיניים בדיסקים של או שעולים על WD בכמה רמות ומחירם דומה או מופחת..

ההשקעה הכספית היא עד 500 ש"ח, שהעדיפות היא ל400 ש"ח - מחיר סטנדרטי לדיסק קשיח בסדר גודל כזה.

כמובן שיהיה לו באפר, ממשק SATA, חיבור חשמל בנפרד, 7200RPM(אין פה מה לדבר בכלל..) ואמין - אחד החשובים...

אשמח לעזרה מהמומחים!

תודה מראש,

רן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי שלWD יש סדרה ירוקה. זה נשמע יפה ונחמד לסביבה שלנו, השאלה מה זה אומר מבחינת ביצועים?

האם כתוצאה מכך שהוא חסכוני יותר בחשמל ושקט יותר בה על חשבון המהירות שלו?

כן.

אולי ככה תפתחו לי את העיניים בדיסקים של סיגייט או סמסונג שעולים על WD בכמה רמות ומחירם דומה או מופחת..

http://www.zigzag2000.co.il/catalog/product_info.php?products_id=12112

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

המחיר בהחלט ירד, לפני כמה חודשים שילמתי 420 ש"ח לחנות אחרת על אותו דיסק.

לפותח הדיון - מדובר בדיסק קשיח שיושב אצלי במארז יחד עם חבריו ST31000528AS, WD3200AAKS ו-WD6400AAKS. כלומר, יש אצלי כוננים של 3 חברות שונות ואני יכול להגיד שהיחיד שהתפגר בינתיים היה ה-WD6400AAKS. אני אישית מאוד ממליץ על ה-F3 של ולפחות אצלי במערכת הוא מהיר יותר משאר הכוננים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, אני קצת מטיל ספק על הסמסונג, כמו שאמרתי לכם. אך מקבל את המלצתכם.

מה עם כמות הרעש של הדיסק, טמפ' עבודה וזמן חיים ממוצע.

כמה חזקים/חלשים כאן לעומת WD. האם אחד מכם יכול לעזור לי בזה?

אני לא שואל סתם בשביל לשגע אתכם, הדיסק הקשיח שלי עכשיו (של WD) עובד בטמפ' ממוצעת של 55 מעלות.

אני מניח שזה גבוה יחסית לדיסק קשיח אבל זה בתחום העובד בסדר! וזה כאשר יש מזגן בחדר.

הדיסק יכול להגיע גם ל60.

דיסק כמו הסמסונג שנתתם כאן, מקסימום טמפ' האופרציה שלו היא 60. זה מאוד מפחיד אותי שהוא יקרוס,

יאבד ויקצר את ערך החיים שלו...

ותודה לך אלפא, על הלינק עם ההמלצה לדיסק של סמסונג!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי HD של מדגם ישן יותר(F1 אם אני לא טועה) והוא פועל בצורה יציבה על 38-41 מעלות(בחמסין של היום 39C) והמארז שלי מקורר באופן דיי בינוני.

אם הסמסונג F3 יהיה לך רועש מדי, אתה תמיד יכול להוריד קצת AAM, לי אישית זה עשה פלאים עם ירידה מאוד מינימלית בביצועים.

בעיקרון, ה- F3 שקט מטבעו והוא ה- HD המומלץ ביותר כיום עם יחס של עלות/תועלת גבוה ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המארז של מאוורר בצורה יפה. אבל לרוב זה מצריך נקיונות חוזרים באופן די קבוע.

הטמפ' של המעבד לרוב בממוצע היא 55. זה לא ממש מזיז לי, כי הוא חי והוא יכול לחיות בטמפ' הזאת.

(פעם הייתי מתחרפן שהוא היה מגיע ל42..)

הדיסק הקשיח שלי תמיד על 55 ומעלה.

להגיד לך אם יהיה אותו דבר עם הסמסונג? יש מצב. אם הוא יקרוס בטמפ' כזאת או אורך החיים שלו יפגם -

אני מניח שגם אתה לא יכול להגיד לי.

ולכן, קצת מפוקפקים. בנתונים הטכניים של דיסק הקשיח הזה, מקסימום אופרציה היא 60 מעלות.

אז סורי - כי זה האופרציה שהוא הולך לפעול. והWD, ברוך השם, אוכל את זה ועובד מהר מאוד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך, אני לא מבין למה פתחת דיון וביקשת עצות אם אתה מתכוון ללכת אך ורק לפי העצה שלך עצמך ומתעלם לחלוטין מכך שנתוני הטמפ' תחת עומס של ה-WD ושל הסמסונג זהים לחלוטין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

50+ לHD שאמור להחזיק פרק זמן ממוצע זה המון, שלא לדבר על 60.

זה שהוא חי עכשיו לא אומר שהוא יחזיק הרבה זמן עם טמפ' כזאת.

לפני שאתה קונה HD, קנה מאוורר קדמי למארז, זה לא פחות חשוב מאיכות ההרד דיסק עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שנאמר- נתוני התיפקוד של WD ו- SAMSUNG זהים.

0-60C

http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=488

http://www.samsung.com/global/business/hdd/productmodel.do?type=94&subtype=98&model_cd=507

אני דיי בטוח שה- 160GB שברשותך מתחמם מאוד בגלל שהוא פשוט דגם ישן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תדאג לאיוורור, יש לי 2 מאווררים קידמיים, אחד דלת, 2 אחוריים ועוד אחד על הגג.

ועם זה לא מספיק, אז גם מאוורר כפול של הספק כוח (שאיבה מבטן המארז והוצאה מאחורה).

הWD שלי מחזיק למעלה משנתיים בפעולה כמעט בלתי פוסקת (מחשב עובד 24/7).

טוחן עבודה, שעות, סיבובים ולפי דירוג SMART של SPEED FAN נותן פרפורמס ופיטנס של 100%.

אומנם, לפי אותה אנליזה הוא במצב יותר מידי מעל הממוצע של זמן דולק וסיבובים.

קיצר, אתם ממליצים על סמסונג?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך, אני לא מבין למה פתחת דיון וביקשת עצות אם אתה מתכוון ללכת אך ורק לפי העצה שלך עצמך ומתעלם לחלוטין מכך שנתוני הטמפ' תחת עומס של ה-WD ושל הסמסונג זהים לחלוטין...

זה לא נכון להגיד את זה.

פשוט אמרתי את דעתי לגבי עולם הדיסקים הקשיחים. יכול להיות שאני מאוד מיושן ואני חבר של WD כבר המון זמן.

ורציתי כן לקבל ולפתוח את העיניים לדיסקים אחרים, זולים, איכותיים וטובים אולי אפילו יותר מWD.

ואני מודה על ההמלצות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...