מתלבט בין windows xp לבין windows 7 - עמוד 2 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט בין windows xp לבין windows 7

smoke_man

Recommended Posts

אז מה כדאי

32bit או 64bit?

עדיף 32BIT כמובן.

להתקין 64 על מערכת עם 2GB זה רעיון גרוע.

הנזק לביצועים במערכת 64BIT עם 2GB הוא גדול משמעותית ביחס למערכת 32BIT עם 4GB .

ואפשר לפנות למיקרוסופט ולהחליץ ל64BIT בעתיד.

אין טעם לשקול התקנת 64BIT, אלה אם כן אתה משדרג את הזיכרון בתקופה הקרובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שעבד במייקרוסופט .. אני יודע שנאמרו כאן הרבה שטויות, אני אנסה לסכם בקצרה.

1. WIN7 עדיף על מכל הבחינות האפשרויות ( יפה יותר נוח יותר קל יותר ומהיר יותר מאובטח יותר ... אני יכול להמשיך ).

2. אתה לא יכול לקנות WIN7 ולהמיר אותו ל WINXP ( לפחות לא בכל הגרשאות ולא בכל מצב ) ובכל מקרה עוד כמה חודשים לא יהיה ניתן להמיר אותו בכלל

מכוון שאין צורך... מי שממש רוצה יכול להתקין מוד ( בגרסאות Pro ו Ultimate ).

3. אם יש לך רק 2G של תקנה עוד 2 הגרושים ותקנה 64B, אם אתה מתעקש להשאר עם 2G תקנה 32 ( בשום אופן אל תקנה 64 כי אז המערכת לא תזוז )

4. אם אתה קונה מערכת 32 ורוצה 64, קיים תהליך כזה, הוא לא ממש פשוט ומצריך תשלום נוסף ( לא גבוהה, אבל אני גם לא זוכר אותו )

5. אם אתה לא עושה כלום עם מערכת ההפעלה קח את Home-Pre, אם אתה רוצה להנות מכל האפשרויות ( כולל כגרסאות 32 ו 64 וכל השפות - לשנות את הממשקים ) לך על ה Ultimate - שכמובן הרבה יותר יקרה.

אם יש לך עוד שאלות, אתה מוזמן לשאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

4. אם אתה קונה מערכת 32 ורוצה 64, קיים תהליך כזה, הוא לא ממש פשוט ומצריך תשלום נוסף ( לא גבוהה, אבל אני גם לא זוכר אותו )

במקרה אתמול שוחחתי עם נציג שירות לקוחות של MS בדיוק באותו נושא. אני מברר לגבי רכישת גרסת OEM ובגלל שכרגע לא כל התוכנות בהן אני משתמש עובדות בגרסת 64 BIT אני מעדיף עדיין לעבוד עם גרסת 32 BIT אבל מן הסתם לא רוצה למצוא את עצמי במצב שעוד שנה, נניח, כשכן ארצה לעבור ל-64 BIT אצטרך שוב לקנות חדשה. לכן יצרתי קשר עם MS ושאלתי את השאלה. בתשובה שקיבלתי נאמר שהרישיון שאתה קונה מאפשר לך לעבוד עם גרסת 32 או 64 BIT בדיוק באותה מידה (אך רק עם אחת מהן, לא ניתן להתקין גרסה אחת במחשב אחד ואת השנייה במחשב אחר) כך שבכל נקודת זמן עתידית תוכל להחליף ביניהן. מפה והלאה, אם קונים גרסת OEM, כל מה שנשאר הוא להשיג מדיה תואמת (32 או 64 BIT) לצורך ביצוע ההתקנה. מדיה לא בעיה כל כך להשיג ואפשר גם להזמין מ-MS עצמם.

ולשאלתו של פותח הדיון, ממליץ לך על גרסת ה-32 BIT, בעתיד אם תגדיל את הזיכרון או שיהיה לך הכרח תוכנתי לעבור לסביבת 64 BIT תוכל תמיד לעבור. כמו כן, אם אתה לא מתעסק עם הגדרות מדיניות מקומית, מתעסק עם מדיניות האבטחה של המחשב באופן תדיר או צריך בוודאות להתחבר לדומיין - וזאת נקודה קריטית עבורך - אז חבל על כל אגורה שתוציא בשביל גרסה שמעבר ל-Home Premium.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה אתמול שוחחתי עם נציג שירות לקוחות של MS בדיוק באותו נושא. אני מברר לגבי רכישת גרסת OEM ובגלל שכרגע לא כל התוכנות בהן אני משתמש עובדות בגרסת 64 BIT אני מעדיף עדיין לעבוד עם גרסת 32 BIT אבל מן הסתם לא רוצה למצוא את עצמי במצב שעוד שנה, נניח, כשכן ארצה לעבור ל-64 BIT אצטרך שוב לקנות חדשה. לכן יצרתי קשר עם MS ושאלתי את השאלה. בתשובה שקיבלתי נאמר שהרישיון שאתה קונה מאפשר לך לעבוד עם גרסת 32 או 64 BIT בדיוק באותה מידה (אך רק עם אחת מהן, לא ניתן להתקין גרסה אחת במחשב אחד ואת השנייה במחשב אחר) כך שבכל נקודת זמן עתידית תוכל להחליף ביניהן. מפה והלאה, אם קונים גרסת OEM, כל מה שנשאר הוא להשיג מדיה תואמת (32 או 64 BIT) לצורך ביצוע ההתקנה. מדיה לא בעיה כל כך להשיג ואפשר גם להזמין מ-MS עצמם.

ולשאלתו של פותח הדיון, ממליץ לך על גרסת ה-32 BIT, בעתיד אם תגדיל את הזיכרון או שיהיה לך הכרח תוכנתי לעבור לסביבת 64 BIT תוכל תמיד לעבור. כמו כן, אם אתה לא מתעסק עם הגדרות מדיניות מקומית, מתעסק עם מדיניות האבטחה של המחשב באופן תדיר או צריך בוודאות להתחבר לדומיין - זאת נקודה קריטית עבורך - אז חבל על כל אגורה שתוציא בשביל גרסה שמעבר ל-Home Premium.

אני לא יודע מה אמרו לך, אני יודע מה קורה תכלס...

א. אתה לא יכול להחליף גרסת OEM ( רק RETAIL ).

ב. תאמין לי שזה כל כזה פשוט.

ג. אם אתה מתכוון לקנות גרסת OEM שלא למחשב חדש - מבחינת מייקרוסופט אתה עובד עם תוכנה לא חוקית,

ואם אתה אומר 'להשיג את ה 64' למה לך מלכתחילה לשלם על 32 ... )

כל מה שנאמר כאן הוא על סמך הניסיון שלי בתור עובד MS (לשעבר) ומהניסיון שלי.

כמובן אף אחד לא חייב להסכים עם מה שאני אומר, אבל אחרכך אל תבואו בתענות ( בעיקר לא ל MS .. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל בזה שלא טענתי לרגע שאתה מוסר מיידע מוטעה או שקרי, פשוט באמת שבמקרה אני פחות או יותר באותו מצב כמו פותח הדיון ורציתי להוסיף את התשובה שקיבלתי מ-MS.

נמשיך בזה ש- MS מרוויחה ביושר מלא כל טענה נגדה בכל הנוגע לתמחור ומדיניות רישיונות המשתמש שלה שהיא לא פחות ממבלבלת ולכן אפשר וצריך לבוא אליהם בטענות בתחום הזה.

את המידע שקיבלתי, קיבלתי משיחה עם נציג שירות של MS. אם הוא, נציג מורשה של MS הטעה אותי, אז מה נותר לי להגיד...?

א. זה מה שנאמר לי, שאלתי בפירוש על גרסת OEM כדי לוודא (אני יודע ש-Retail מאפשרת החלפה כזאת בכל מקרה) ולמען האמת זה גם הגיוני, אבל למען הסדר הטוב אני אברר שוב.

ב. מה הכוונה בלא כזה פשוט? איזה סיבוכים/קשיים אתה יודע שיש?

ג. אני מתכוון לקנות גרסת OEM יחד עם חומרה חדשה. נתקלתי כבר במקרים ש-MS אישרה למכור גרסאות OEM לצורך "חיסול מלאי", אבל כמובן שזה מותנה באישור שלהם ואין לבנות על כך.

הסברתי למה אני מעוניין לקנות שתאפשר לי לעבור בין סביבת 32 BIT ו-64 BIT ואחזור על כך. כמו שהסברתי, כרגע עדיף לי יותר מבחינה תוכנתית לעבוד בסביבת 32 BIT, בעתיד הנראה לעין כנראה שאעבור לעבוד לסביבת 64 BIT (וזאת גם מגמת שוק התוכנה לטווח הארוך). למה עבור שינוי של 32/64BIT שהוא באמת לא מהותי (בסך הכל מדובר באותה ובאותה גרסה שלה מבחינת -Home Premium, Pro או Ultimate) אצטרך להוציא שוב סכום מלא לרכישת מערכת חדשה? למה אם קניתי בנקודת זמן כלשהי עליי להיות מוגבל לגרסה 32/64BIT שקניתי, אפילו אם היא OEM, מה ההיגיון פה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי שמבולבל אני אנסה להסביר את נושא הרישוי של MS בצורה מאד פשוטה .

יש 2 גרסאות עיקריות (למשתמש הרגיל) .

* גרסת RETAIL שנמכרת בכל חנות (בקופסא) - את הגרסה הזאת קונים פעם אחת. ניתן להתקין להעביר את הרישיון ממחשב למחשב אחר (על עוד המערכת מותקנת על מחשב א ח ד בו זמנית.) .

* גרסת OEM אמורה להמכר רק עם מחשב חדש, יכולה להיות מותקנת רק על אותו המחשב ולא ניתן להעביר אותה ( בשום מקרה ! ) למחשב אחר

( אני כמובן לא מדבר מבחינה טכנית, אלה מבחינה רישואית ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...