חילול מצבת הצנחנים- מישהו שמע על זה? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חילול מצבת הצנחנים- מישהו שמע על זה?

Moon-Mage

Recommended Posts

אם רוטר הוא המקור לחדשות שלך, מצבך כנראה לא טוב. בכל מקרה, נשאלת השאלה מדוע פותח הדיון ברוטר מסיק אוטומטית שכל מי שיודע לכתוב בערבית הוא אכן ערבי ו/או מוסלמי. בהתחשב בכך שהוא נותן קרדיט ל"פילוביץ שחף", שידוע ברשת כפרובקטור עם תיאוריות קונסיפרציה מפה ועד הודעה חדשה, הכל נהיה ברור.

http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=scoops1&om=25622&omm=44&viewmode=threaded

עקב כך, אני מבין לחלוטין מדוע אף כלי תקשורת נורמלי לקח את הידיעה הזו ואפילו עוד לא התחלתי לדבר על התגובות הניאו-נאציות בדיון הזה ברוטר. ואני חושב שבמקום להסתכל על המציאות במשקפיים צרות מאוד, כדאי לחשוב ולהבין שגם לימין הקיצוני יש סיבה טובה מאוד שהכתובות הללו יופיעו שם ויעוררו שנאה יוקדת כלפי הצעדה והפלשתינאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם רוטר הוא המקור לחדשות שלך, מצבך כנראה לא טוב. בכל מקרה, נשאלת השאלה מדוע פותח הדיון ברוטר מסיק אוטומטית שכל מי שיודע לכתוב בערבית הוא אכן ערבי ו/או מוסלמי. בהתחשב בכך שהוא נותן קרדיט ל"פילוביץ שחף", שידוע ברשת כפרובקטור עם תיאוריות קונסיפרציה מפה ועד הודעה חדשה, הכל נהיה ברור.

http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=scoops1&om=25622&omm=44&viewmode=threaded

עקב כך, אני מבין לחלוטין מדוע אף כלי תקשורת נורמלי לקח את הידיעה הזו ואפילו עוד לא התחלתי לדבר על התגובות הניאו-נאציות בדיון הזה ברוטר. ואני חושב שבמקום להסתכל על המציאות במשקפיים צרות מאוד, כדאי לחשוב ולהבין שגם לימין הקיצוני יש סיבה טובה מאוד שהכתובות הללו יופיעו שם ויעוררו שנאה יוקדת כלפי הצעדה והפלשתינאים.

כל מילה בסלע. :xyxthumbs:

ועד שיוכח אחרת, כל זה נראה כמו פרובוקציה של הימין הקיצוני, שמוכנים לרדת עד כדי כך נמוך בשביל להאשים בזה את פעילי השלום מההפגנות בשייח ג'ראח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אמרתי שום דבר ואין לי מושג מי עשה את זה, אבל בין אם אלו ערבים או ימנים קיצוניים זו ידיעה חדשותית הרבה יותר מ90% מהשטויות שיש בעיתונים ובטלויזיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בטוח שזו ידיעה חדשותית. לדוגמא, אם כתוב שם "אחמד המלך היה פה", האם יש ערך חדשותי כלשהו לכך? ברוטר טוענים שיש להם הוכחות שהכתובות לא היו לפני צעדת המרצים אך לא סיפקו את ההוכחה הזאת ויכול מאוד להיות שבצעדת הימים שהתרחשה לפני כחודש, בוצע חילול המצבה.

איני ממעיט בערך של חילול מצבה של חללי צה"ל אך אני חושב שכל עוד אין הוכחות כלשהן, ראוי שלא לשפוט את אחד הצדדים לחומרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מילה בסלע. :xyxthumbs:

ועד שיוכח אחרת, כל זה נראה כמו פרובוקציה של הימין הקיצוני, שמוכנים לרדת עד כדי כך נמוך בשביל להאשים בזה את פעילי השלום מההפגנות בשייח ג'ראח.

אתה הזוי לחלוטין להאשים בכך את הימין הקיצוני. יותר סהרורי מהזוי. אני כן התייחסתי בספקנות לאמיתות הידיעה האם הדבר נעשה במסגרת צעדת מרצים אקדמאיים נגד שנערכה במקום. אבל מפה ועד להאשים את הימין צריך להיות בעל דמיון מאוד מפותח.

ד"א עצם העובדה שהדבר לא היה בתקשורת מעוררת בי חלחלה,כנראה שזה לא אייטם במדינה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אדם שמשרת בצה"ל (בשירות מילואים) וכך גם כל קרובי משפחתו ושאיבד קרוב משפחה (צנחן ד"א) אין ספק שכתובות הנאצה מאוד מרגיזות, אם כי נראה שמי שציר אותם היה מפגר לפי איכות הציורים והכתב. לא ממש "דברי שבח" לחמאס אלא פשוט המילה "חמאס" בכתב יד עלוב ביחד עם איורים לא ברורים (חייזר?) וציורי דגל פלסטין לא מדויקים בעליל. בסופו של דבר לא נגרם שום נזק הפיך (מה שמחשיד באמת לפרובוקציה, הפלסטינאים בשטחים שהם רוצים להשחית משהו אוהבים להשליך בקבוקי צבע לכל הפחות).

יחד עם זאת, התגובות באייטם ב-rotter מרגיזות אותי אף יותר, שלא לומר מפחידות. חלק מהכותבים שם הם חד וחלק פשיסטים גזענים שהיו שמחים לגרש את הערבים לירדן (או אולי לעיראק, כי בכל זאת "שתי גדות לירדן זאת שלנו, זאת גם כן") ואת אנשי השמאל להעמיד אל הקיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אדם שמשרת בצה"ל (בשירות מילואים) וכך גם כל קרובי משפחתו ושאיבד קרוב משפחה (צנחן ד"א) אין ספק שכתובות הנאצה מאוד מרגיזות, אם כי נראה שמי שציר אותם היה מפגר לפי איכות הציורים והכתב. לא ממש "דברי שבח" לחמאס אלא פשוט המילה "חמאס" בכתב יד עלוב ביחד עם איורים לא ברורים (חייזר?) וציורי דגל פלסטין לא מדויקים בעליל. בסופו של דבר לא נגרם שום נזק הפיך (מה שמחשיד באמת לפרובוקציה, הפלסטינאים בשטחים שהם רוצים להשחית משהו אוהבים להשליך בקבוקי צבע לכל הפחות).

יחד עם זאת, התגובות באייטם ב-rotter מרגיזות אותי אף יותר, שלא לומר מפחידות. חלק מהכותבים שם הם חד וחלק פשיסטים גזענים שהיו שמחים לגרש את הערבים לירדן (או אולי לעיראק, כי בכל זאת "שתי גדות לירדן זאת שלנו, זאת גם כן") ואת אנשי השמאל להעמיד אל הקיר.

אה? אז אם הציור הוא לא דגל החמאס מפורשות זה בסדר? זה מגוחך ומקומם. דרוש הרבה מאוד דמיון חופשי כדי לעורר פרובקציה דווקא על ידי השחתת אנדרטאות ללוחמי צה"ל. ההזויים שבימין הקיצוני מתעלים את עצמם לעקירת עצי זית,ולא להשחתת מבני ציבור.

התגובות ברוטר לא היו שונות אם הן היו בוואי נט. הקוראים של רוטר יותר ימניים כי הוא מוטה ימינה,ולכן אין בו מגוון דעות שמאלני.

באותה מידה אני יכול להגיד שלקרוא "הארץ" דוחה אותי כי הוא מלא בתגובות של בני בליעל שמאלנים שמוכנים למכור את המדינה בעבור נזיד עדשים לאויבנו.

קצת פרספקטיבה.

רדיואקטיב-מה הקשר? לא ביקשתי שיציגו האשמה כנגד מארגני המצעד הפלסטיני (שאפשר בנקל לעשות אותה),ביקשתי שידווחו על האירוע בהרחבה בעיתונות.

העובדה שזה לא קרה-מסמלת שעספור יותר מעניין מבנים שנפלו,ומבחינתי זה אומר שהסף המוסרי של העיתונות בארץ הוא מתחת לזה של פח זבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לעשות והעסק נראה מפוקפק. הדגל הוא ד"א דגל פלסטין (דגל אש"ף) ולא דגל החמאס. ההזויים בימין עושים מעבר לעקירת עצי זית - הם מרכיבים ומטמינים מטעני נפץ, חובטים בחיילי צה"ל ומשחיתים ציוד צה"לי ורוצחים ראש ממשלה שהמדיניות שלו לא מתאימה להם במעשה שהוא למעשה בגידה מהמעלה הגבוהה ביותר (אה, כבר שכחת? כן, נוח לשכוח את זה). אחרי כל זה, השחתת אנדרטה על מנת לעורר פרובוקציה, כבר לא סיפור גדול. זאת הסיבה שאני חושד ובצדק.

וכמו כן, שים לב לחלק מהכתוב בתגובות (ובתגובות אחרות של חלק מהכותבים בשרשור ההוא), לא מדובר בדעות "ימניות" אלא חד וחלק פשיסטיות (אתה מוזמן לעיין בערך "פשיזם" לפני שאתה תחליט לחלוק עלי).

"הארץ" ד"א הוא עיתון של השמאל המתון יחסית והרוב המוחלט של קוראיו והמגיבים באתר שלו לא מתכוונים למכור את הארץ בעבור נזיד לאף אחד. המקבילה של רוטר בצד השמאלי של המפה הם לכל הפחות מק"י או תנועות אנרכיסטים למיניהם (למרות שהאנכיזם בהגדרתו לא ממש שייך לסיווג ימין-שמאל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לעשות והעסק נראה מפוקפק. הדגל הוא ד"א דגל פלסטין (דגל אש"ף) ולא דגל החמאס. ההזויים בימין עושים מעבר לעקירת עצי זית - הם מרכיבים ומטמינים מטעני נפץ, חובטים בחיילי צה"ל ומשחיתים ציוד צה"לי ורוצחים ראש ממשלה שהמדיניות שלו לא מתאימה להם במעשה שהוא למעשה בגידה מהמעלה הגבוהה ביותר (אה, כבר שכחת? כן, נוח לשכוח את זה). אחרי כל זה, השחתת אנדרטה על מנת לעורר פרובוקציה, כבר לא סיפור גדול. זאת הסיבה שאני חושד ובצדק.

וכמו כן, שים לב לחלק מהכתוב בתגובות (ובתגובות אחרות של חלק מהכותבים בשרשור ההוא), לא מדובר בדעות "ימניות" אלא חד וחלק פשיסטיות (אתה מוזמן לעיין בערך "פשיזם" לפני שאתה תחליט לחלוק עלי).

"הארץ" ד"א הוא עיתון של השמאל המתון יחסית והרוב המוחלט של קוראיו והמגיבים באתר שלו לא מתכוונים למכור את הארץ בעבור נזיד לאף אחד. המקבילה של רוטר בצד השמאלי של המפה הם לכל הפחות מק"י או תנועות אנרכיסטים למיניהם (למרות שהאנכיזם בהגדרתו לא ממש שייך לסיווג ימין-שמאל).

אה,שכחתי שאש"פ הוא אירגון הומניטרי המכיר בישראל ומכבד את היהודים באשר הם. נו באמת,הטענה הראשונה שלך מגוחת ולכן לא אוסיף.

אם אתה חושב שאני מצדיק את הימין הקיצוני אתה שוגה באיבחון שלי מאוד. אני מוקיע ומגנה את כל פעילויות הימין הקיצוני על סוגיהן.

עכשיו הקישור שלך,כמו כל אדם המשתייך לזרם השמאלני בארץ וקישור תנועות כמו כהנא או אינדיבדואלים כמו יגאל עמיר לתנועת הימין, הוא ללא ספק מקומם,באותה מידה אני יכול להגיד שכל המצביע עבודה תומך באנרכיסטים למען הגדר. בוא לא נתחיל בתיוגים והכללות,זה מצביע על צרות אופקים ואני לא מזלזל בך כדי להסיק זאת.

אתה יכול לחשוד במה שאתה רוצה,זוהי זכותך המלאה. אבל בתור אדם הגיוני החושב קצת מוזר לי ש"בדיוק" הייתה שם צעדה של מרצים אקדמאיים נגד ,ו"בדיוק" הופיעו כתובות נאצה על האנדרטה. נראה לי שאם היית מציג את הנתונים לאדם נורמלי ונייטרלי הסקת המסקנות המתבקשת הייתה מצדדת בעובדה כי סביר יותר שהאנדרטה הושחתה על ידי באי העצרת.

ובכן לטרוניה שלך שבה על סמך קריאת התגובות ברוטר,שהאתר הוא פאשיסטי אין לי מה להגיב חוץ מגיחוך. אולי האתר "סובל" מגישה ימנית קלה,אבל אתה כנראה סובל מבעית ראיה. קראת לאחרונה טוקבק ממוצע העוסק בנושא נפיץ פוליטית (בוא נגיד...פרשת אמיר מחו'ל או לחילופין ענת קם)?

כי אני עיינתי בהם וראיתי תגובות שאילמלא היו מסוננות היטב מביעות ברובם מוות מהיר באיחולים ורעיונות טרנספר שונים. אין לי מושג ולמען האמת לא מעניין אותי אם האתר רוטר מסנן תגובות או לא. שפוט את האתר לא לפיו קוראיו אלא לפי כתבותיו. לא ראיתי קריאה זועמת והאשמה כזאת או אחרת,רק סברה שהושערה על ידי גורמים מהימין. מפה ועד להכפיש את שמו של אתר X,יהא אם יש בכך קורטוב של אמת,הדרך רחוקה.

בנוגע ל"ארץ" אין ספק כי פעם הייתי יכול להסכים עם קריאה זו. אבל עיתון שמגבה כתב שלו שבגד בביטחון המדינה הוא ללא ספק חורג מהגדרה זו. המשך המשפט שלך על השוואת רוטר ,מעיד על חוסר ידע והיכרות עם ביטאונים והשקפות במחנה הימין בארץ. לך קרא יתד נאמן וימינה מכך והבן מי מה ואיפה.

לגבי הקריאה המתנשאת שלך הקוראת לי ללמוד על "פאשיזם",אז יש לי שני דברים להגיד לך מבלי להיכנס לקרב ילדותי של הכפשות.

א' )זה פשוט נהפך לאבסורד שכל פעם שאדם ממחנה השמאל שעומד על קרנות המזבח צועק זעקת קרע בגנות המשטר "הפאשיסטי" "המקארתי" וכו' הזה. אם אתם חושבים שמישהו קונה את זה,אתם טועים.

ב' )בפעם האחרונה שבדקתי (ואם גם תקרא היטב אתה את הערך שכה הטפת לי לקרוא) קרקע הצמיחה של הפאשיזם היה מן המפלגה הסוציאליסטית,והאמת היא שרבים המרכיבים השווים בינהם. גם פה וגם פה הבסיס הוא המדינה והקופארטיבים. בפעם האחרונה שבדקתי עם כמה שינויים קלים קראו למשטר הזה קומניזם. ולפי דעתי מרבית המפלגות השמאליות בארץ בנו על בסיס הסוציאליזם את המצע החברתי שלהן. לכן פשפש היטב וראה שיש לך נטייה קלה לעקרונות "פשיסטיים". מקומם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* העמדתי אותך על הטעות שלך לגבי מהות הדגל. אתה כתבת שזה דגל חמאס ואני תיקנתי אותך.

* לא משנה מאיפה צמחה תנועת הפשיזם, משנה לאן היא הגיע. יש שינוי מאוד מהותי בין פשיזם לקומוניזם - אני מזכיר לך שקומוניזם בגישתו "הטהורה" דוגל בביטול מושג המדינה ובאחדות בין האנשים ואילו הפשיזם מקדש את מושג המדינה.

* לגבי הקישור ליגאל אמיר וכהנא וכו' - דיברנו במפורש על הימין הקיצוני - הנה הוא במלוא הדרו. ב-"הזויים בימין" כוונתי הייתה "ההזויים מתוך הימין" - בעברית לגיטימי לכתוב כך. אנשים אלו מסכנים את המדינה לא פחות מהאנרכיסטים משום ששניהם רוצים בחיסול בצורתה הנוכחית - האנרכיסטים רוצים לבטל את המדינה בכלל (מתוך אמונה שהדבר יוביל לאחווה בין אנושית) ואילו הימין הקיצוני רוצה להקים פה משטר דיקטטורי (לרוב כוונתם לתאוקרטיה או משטר תאוקרטי-מלוכני כזה או אחר מתוך אמונה שהדבר יביא את המשיח או ו/או יוביל את לעוצמה כמו בימי מלכות שלמה).

* הסתכלתי על עוד שרשורים ברוטר, בכל נושא קשור לפוליטיקה, יש שם ריכוז גדול של אנשים שהדעות שלהם פשיסטיות - חד וחלק. לא דיברתי על האתר, אלא על המגיבים בו, אתה לא ממש טורח לקרוא את אשר אני כותב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלתי סביר . אנשים מהימין הקיצוני הם לרוב דתיים והם לא יחללו את כבוד המת שזה נחשב לחטא הכי גדול לפי היהדות בניגוד לדתות אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...